SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rusałka na siłowni - DT Skelque v2.0

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
co to jest ta aquafaba?%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Akurat ta aquafaba z której skorzystałam to po prostu... woda z puszki po konserwowej ciecierzycy. Ale można korzystać też z tej od fasoli, albo wody po ugotowaniu suchych, namoczonych nasion ciecierzycy, są różne możliwości. Po co wylewać, skoro można użyć? Działa tak jak białka jaj (troszkę dłużej się ubija). Po za tym akurat ta po ciecierzycy jest dosyć neutralna w smaku. Sam mus był pyszny, nie odczułam żadnych strączków w tle.
Polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
zaskakujesz mnie%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jakie wynalazki ile to można w kuchni się bawić a z tego dziennika dodatkowo na ten temat dowiedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Fajny dziennik i wpiski
Będę śledził!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
22.08
Odkąd otworzyłam oko nie mogłam się doczekać treningu. Zwiększenie ilości kalorii robi robotę. Fajnie, bo o to chodzi.

Dieta:
1. 500g melona żółtego z cieciorellą (krem czekoladowo-orzechowy z ciecierzycy)


2. Jaglanka z mango, wiórkami kokosowymi + lody z mrożonych malin




3. Ciecierzyca z kaszą gryczaną, suszonymi pomidorami, pietruszką + tofu


4. Rukola z soczewicą zieloną z pomidorami, migdałami + musztarda


Trening:
Od rana czułam buzujące we mnie węglowodany, miałam ochotę na mocny trening. I poszło! (serii rozgrzewkowych nie wpisuje)

1. Przysiady tylne - sama się dzisiaj zaskoczyłam, ogólnie przysiady mi nie szły w ciągu ostatnich miesięcy (duży spadek siły przez redukcje), więc przestałam je lubić planowałam 35kg przyatakować, ale było za lekko, wzięłam 40kg. Ostatnia seria to taka w której robię do "upadłego", ile razy dam radę.
7x40kg 7x40kg 13x40kg
2. MC sumo
8x50kg 8x50kg 8x50kg 8x50kg
3. Przysiad przedni - nadal się go uczę, jeszcze trochę jest do poprawy, ale mam wrażenie, że lepiej niż ostatnio
8x20kg 8x25kg 8x25kg 8x25kg

Na tym etapie byłam już mega styrana.
4. Wznosy na ławce rzymskiej
3x12x2,5kg
5. Facepulls - brak wagi na beleczkach
3x12x?
6. Allahy - jak wyżej
3x10x?

Suplementacja
- Omega 3, kompleks witamin, żelazo, witamina C
- 5g kreatyny przed treningiem, 5g kreatyny po




Zmieniony przez - Skelque w dniu 2017-08-22 20:19:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
23.08
Cała w domsach, masakra…
Dzisiaj dużo chodziłam (z książką w ręku), a tak ogólnie to stabilnie i bez zmian u mnie. Jest dobrze.

Dieta:
1. Omlet z masłem orzechowym i brzoskwinią


2. Gryczanka z mango, chia i 3 migdały + „Nice cream” z mango




3. Nie wiem jak to nazwać… Soczewica z pomidorami, kiełkami brokuła i orzechami włoskimi (porcja ze zdjęcia + jeszcze jedna identyczna)


4. Ogórki, papryka czerwona z tzw. Favą (grecka pasta na bazie grochu)


Trening:
Po wczorajszym treningu boli mnie wszystko - szczególnie przywodziciele i plecy (pomiędzy łopatkami). Więc efektywność dzisiejszego nie była aż tak zadawalająca, ale zadowolona jestem z wyciskania.

1. Wyciskanie sztangi leżąc - tak jak wczoraj, nie doceniłam swojej siły. W serii AMRAP… 15 powtórzeń
7x25kg 7x25kg 15x25kg
2. Wiosłowanie sztangą nachwytem - okropne domsy po wczorajszych MC sumo, więc plecy niestety słabo siłowo
10x30kg 10x30kg 10x30kg 10x30kg
3. Wyciskanie hantli siedząc
10xpo7,5kg 10xpo7,5kg 10xpo7,5kg 10xpo7,5kg
4. Horizontal Rows - to ćwiczenie mnie dzisiaj zabiło (zresztą tak jak ostatnio na treningach często), mięśnie na plecach odmówiły współpracy…
4xpo 3 (miały być 4x8-10…)
5. Wznosy boczne
3x10x4kg
6. Prostowanie ramion z drążkiem wyciągu górnego
3x12x?

Suplementacja:
- omega 3
- wit. D3 1000j.
- kompleks witamin, żelazo, witamina C
- kreatyna (5g przed, 5g po treningu)


Zmieniony przez - Skelque w dniu 2017-08-23 18:36:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Doskonale rozumiem "otworzyć oko i nie móc się doczekać treningu"
Jeszcze u mnie to taka celebracja jest odpowiednia- owsianka z białkiem (teraz też kcal w górę więc coraz większe porcje) oglądając jakieś filmiki z koksami, potem kawa przeglądając dzienniki i trening!

Ta pasta z ciecierzycy dobrze by się zgrała z naleśnikami też
Danie nr 2 proste, a wygląda obłędnie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Czawaj dziękuje, lubię sobie poukładać ładnie jedzenie. Już się stęskniłam za porządnymi ciężarami (a plany mam na dużooo klamota). Teraz zwiększyłam kalorie (węgle mocno w górę) i po prostu aż mnie nosi. Myślę nawet o powrocie do biegania średniodystansowego, gdzieś tam są również myśli o półmaratonie...
Ale to wszystko wyjdzie w praniu (czy czas pozwoli), bo jednak - sport to hobby, a moim życiem są studia i nauka, muszę umiejętnie pogodzić jedno i drugie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3184 Napisanych postów 15852 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 886916
Ooo czyli Barbara! Wskakuje na maksymalne obroty! Konkretnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej