SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rusałka na siłowni - DT Skelque v2.0

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644


Witam szanowne towarzystwo
Niespodzianka! Wracam do prowadzenia dziennika. Miło się po jakimś czasie zagląda do wypisek i zdjęć - taki powrót do przeszłości, konfrontacja byłego „widzi mi się” z aktualnymi przekonaniami i podejściem do życia. Świetna sprawa, dlatego wracam, a co mi tam!

Dlaczego nowy dziennik?
Pierwszy „pamiętniczek” który zakładałam na tym forum był na okoliczność rywalizacji pod patronatem ActivLabu i mojej pierwszej w życiu masy. Założony został w październiku 2015 roku, więc kawał czasu temu. Opiekował się mną wtedy Krystian (popuri), dzięki któremu zaczęłam trenować i co ważniejsze JEŚĆ. Zmienił całkowicie moje podejście, a za poświęcony dla mnie czas i właśnie zarażenie „bakcylem” prawdziwego pakera jestem mu bardzo wdzięczna.
Dla zainteresowanych, zapraszam: Dziennik v.1.0

Po zakończonej współpracy wkradł się do tamtego dziennika mały chaos. Po za tym - mnóstwo się u mnie działo, pojawiło się kilka zawirowań życiowych (między innymi złamanie ręki), ale co ważniejsze - pojawiło się oczywiście również dużo pozytywnych zmian. Nie mniej jednak chciałabym zamknąć tamten rozdział i zacząć coś nowego, potrzebuje świeżości. Stąd nowy dziennik.
Nie działam sama, jestem pod opieką kolejnego trenejro (pozdro ziomeczku, dzięki za wszystko), który pojawił się w odpowiednim momencie mojego życia i popchnął w jakimś konkretnym kierunku. Razem doszlifowujemy formę. Raczej nie jestem problemową podopieczną.

Podstawowe info:
Wiek: jeszcze 19 (do dwudziestki coraz bliżej…)
Waga: 63,9kg (średnia z tego tygodnia)
Wzrost: 169 cm
Staż treningowy: pierwszy raz weszłam na siłownię 2,5 roku temu, ale wiadomo jak to jest z początkami

Wymiary:
Nie mierzę się regularnie, ale posiadam wymiary z początków redukcji, po zrealizowaniu celu będzie co porównać. :D

20 grudnia 2016
Waga: około 70kg (najwięcej dobiłam do 71kg…)
Pas (pępek): 89cm
Udo: lewe:61cm prawe:62cm
Talia: 76cm
Biodra: 97cm

Cel:
Cieszyć się osiąganiem kolejnych celów, wyznaczanie nowych i przede wszystkim czerpanie satysfakcji ze sportu, jedzenia jak i zadowolenie z własnej sylwetki.

Aktualnym moim celem jest dokończenie redukcji, którą „zaczęłam” w grudniu 2016 r. - nie od razu weszłam w deficyt, ale uważam, że porządki w diecie i treningach były już pierwszym krokiem do zrobienia dobrej formy. Planowany termin zakończenia redukcji: 11 lipca (20 urodziny...)
Orientacyjnie jako wagę docelową obraliśmy 62kg, ale już teraz widać, że spokojnie powinno się udać zejść niżej. Najważniejsze dla mnie, że dobre samopoczucie i zdrowie na to pozwala + spokojna głowa, bo bardzo rzadko się zdarza, żebym była głodna, czasem nawet się pod korek najem Więc jedziem dalej!

Dieta:
Rotuję kaloriami w DT i DNT. Dieta raczej w kierunku wyższych węglowodanów, a niższych tłuszczy, bo tak najbardziej lubię. Jem wszystko, żadnych ograniczeń żywieniowych, niczego sobie nie zabraniam - można powiedzieć, że IIFYM. A zresztą, zobaczycie w trakcie jak to się prezentuje.

Suplementacja:
Właściwie to brak. Staram się pamiętać o kompleksie witamin, witaminie D3 1000 j, wapń.

Trening:
Na bieżąco, w trakcie prowadzenia dziennika będzie można obserwować jak to wygląda, bo dosyć dynamicznie się zmienia. Trenuję na siłowni (a nawet na 3! ).
Najważniejsze - oparty o wielostawowe ćwiczenia (u-wiel-biam!). Aktualnie FBW, 3x w tygodniu. Uczę się podciągania. Cardio nie unikam, lubię i robię, po każdym siłowym.

Dużo się ruszam w ciągu dnia, średnio 10000 kroków dziennie wyrabiam.

Zdjęcia:
Początek redukcji, grudzień 2016, około 70kg - efekt chaotycznych treningów, nietrzymania michy i innych kwiatków, nie było masakry, ale źle się czułam ze sobą, samopoczucie sięgające dna



Aktualnie, stan na 28.05.2017 - zadowolona z siebie, gotowa na więcej i lepiej, dobre samopoczucie=pozytywny wpływ na naukę i motywację




Będzie jedzenie, będą filmy, będą zdjęcia, będzie pewnie też trochę prywaty (sesja coraz bliżej...)
Zapraszam do obserwowania!



Zmieniony przez - Skelque w dniu 2017-05-28 11:09:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Skelque
Hejo.


Trenuję sobie, biegam (w poniedziałek przetruchtałam emerytalnie 60min!), nie ma tragedii, ale jak pisałam wyżej - bez szału, o. Poza tym, u mnie jak to u mnie - studia ciągle na tapecie, ale już dzisiaj zawijam do domu na Święta.
Na dodatek jutro szykuje mi się mały „zabieg” z zakresu zębologii, który na jakieś 7 dni wykluczy mnie z jedzenia (tak, ideolo przed Świętami) i treningów, zarówno siłowych jak i biegowych. No cóż, każdy moment byłby kiepski na takie „przyjemności”, ale prędzej, czy później musiałabym to zrobić


60 min nawet jak nie dużym tempem to już mało nie jest
to mamy identycznie i mam dokładnie to samo
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7510 Napisanych postów 49510 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385478
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111364
Śledzimy nadal ;)

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
jezdem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 637 Napisanych postów 19268 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 852245
sesja?
zdjéciowa?
czekam i sledze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
28.05
Dzisiaj nic szczególnego się nie działo, taki tam typowy dzień studenta medycyny - skupiłam się na nauce anatomii. Pospacerowałam i pojeździłam na rolkach, bo szkoda by było w taką pogodę kisić się w domu. W końcu robi się cieplej, trzeba korzystać, nie wiadomo czy nawrotu zimy nie będzie nagle, czy coś.
Kto zgadnie ile kalorii dzisiaj poszło?

Dieta:
1. Omlet marchewkowy z bananem i jogurtem z kakao


2. Galaretka z kurczaka (moja robota ofc) + pudding chia z białkiem


3. Schab pieczony z ziemniakami i cebulą + papryka zielona


4. Mozzarella (light) z pomidorem i wafle z... musztardą (dziwne mam ochoty, wiem)


Trening:
DNT

Suplementacja:
Standardowo - kompleks witamin, witamina C, wit.D3, wapń

Dzięki, że jesteście.


Zmieniony przez - Skelque w dniu 2017-05-28 20:37:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
obecny, wrzucam kolorek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
I Ja będę zaglądał :D

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
smaka na "zimne nózki" zrobilas%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ja również. Powodzenia, będę śledził
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpoczęcie treningów.

Następny temat

Problemy z metabolizmem

WHEY premium