SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozwiązenia kilku kwestii - prośba o pomoc.

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1287

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

26

Masa ciała

82

Wzrost

176

Obwód klatki

110

Obwód ramienia

40

Obwód talii

? jestem raczej szczupły, obwodu nie znam.

Obwód uda

63

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

3x split , 3x bieganie (lub inny rodzaj aerobów, szczególnie zimą w czasie chlapy jest to orbitek lub basen) 1 x OFF

Aktywność niezwiązana z treningami

Bieganie w zakresie 75-80% HR Max, siłownia typowo kulturystycznie.

Cel

Recomp. Z jednej sterony mięśni nigdy nie za mało a fatu zawsze zbyt dużo.

Ograniczenia żywieniowe

Brak.

Stan zdrowia

Jest dobre, choć jutro idę do lekarza. Od kilku tygodni łupie mnie w plecach.

Zażywane leki

Od kilku dni wcieram ibum w plecy, jednak ból nie ustaje. Poza tym jestem zdrów jak ryba.

Ograniczenia treningowe

Z racji ww kręgosłupa, nie mogę robić przysiadów oraz wiosłowania na pełnym obciążeniu. MC na razie odpada ponieważ nasila ból/

Przebyte urazy

WW

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

?

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów

Jasne. Chcę wprowadzić kreatynę oraz BCAA.. Białko cały czas w celu uzupełnienia.

Stosowane dotychczas diety

Różniste.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2557 Napisanych postów 5101 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78213
Witam!
Panowie, czytając i oglądając Wasze efekty, zdecydowany jestem na przejście na IF.
Dla mnie byłoby to bardzo wygodne. Pracuje "na dole" (kopalnia) ale mam lekką pracę - obsługa pomp, z reguły jest to kontrola ciśnienia i drobne naprawy pomp (rzadko). Zdarza się jednak, że idę "na ścianę" i wtedy mogą być kredki... Ale to już serio bardzo rzadko. Dużo łatwiej byłoby nie szykować dzień wcześniej jedzenia i przede wszystkim tego nie nosić.

Panowie, jak wstaje to pierwsze myśli to -> czajnik -> owies -> WPC i bakalie.
Nie wyobrażam sobie inaczej. Dzisiaj chciałem wytrzymać bez jedzenia kilka godzin, ale nie dałem rady.
Jak sobie daliście z tym radę? Myślę że w moim przypadku dzisiaj poddała się psychika jednak jako pierwsza.

Rozumie ideę IF. I wyobrażałbym to sobie tak.
5:30 ; 16:00 - praca -> trening
16:00 ; 22:00 - żarełko

Chciałbym na razie zacząc od 2800 kcal w DT i 2400 w DNT.

Co jednak z weekendami? Logicznie myśląc to adekwatnie jak w przypadku innym, jednak w jeden dzień (sobota lub niedziela) mam wybieganie tj. długi dystans (ok 20 - 25 km) z tej racji że jestem też maratończykiem.

Moja szczupłość jednak nie jest oczywista jak mogłoby się to wydawać patrząc na aktywność fizyczną jaką wykonuję. Taka moja endo- uroda.

Dietę ustawie sobie już wedlug własnych potrzeb i w tym aspekcie pomocy nie potrzebuję. Mam długą praktykę i wiem co i ile jeść.

Czy słodzik może być w okresie postu? Niby nie wpływa nijak na organizm ale słyszałem opinie, że w niektórych przypadkach lepie go nie stosować. Jak jest z postem? Rozumię również, że mleko do kawy wtedy też odpada?

Proszę o pomoc i wsparcie, gdyż od jutra chcę wystartować, choć bardzo boję się porannej reakcji organizmu. Niestety z dołu się "nie urwie" do sklepu.


Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94050 Napisanych postów 363878 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667395
wszystko wyglada ok,tylko w dni biegania na czczo bym się nie zapuszczał w taki trening

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2557 Napisanych postów 5101 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78213
A jeśli będzie tak:
zwykle będzie dzień wyglądał tak - praca->trening->jedzenie

Jeśli jednak, z różnych powodów (zakupy, spędzanie czasu w inny niż "standardowy sposób) będę musiał wykonać trening w godzinach wieczornych to czy może wyglądać to tak:
5:50 - 15:00 - praca
15:00 - 17:30 - 2 posiłki
19:00 trening (aerobowy)
21:00 - ostatni posiłek (potreningowy - oczywiście największa liczba kcal, białka i węgli o różnym IG).

W tej kwestii w grę wchodziły by raczej tylko aeroby, ponieważ nie preferuję o tej godzinie siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94050 Napisanych postów 363878 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667395
dał bym jeden lekki posiłek przed treningiem,resztę po.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2557 Napisanych postów 5101 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78213
Panowie, najgorszy dzien mam za soba. Przeżyłem bez jedzenia od 5 do 15 ! Szczerze nie byłem pewien czy wytrzymam, ale innego wyjścia nie było.
Odczucia pozytywne, choć pod koniec dniówki burczało w brzuchu. Najlepsze było jednak po pracy - jedzenie
Pozwolę sobie pytać w tym temacie.
Bardzo wygodny system żywienia!
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny IF

Następny temat

IF pomoc w diecie na redukcję dobrze ułożone makro?

WHEY premium