SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Rozstaw rąk przy klatce piersiowej?

Wysłana -
Cześć. Jaka jest najlepsza szerokość rozstawienia rąk przy wyciskaniu sztangi na ławce poziomej? Kiedy będzie lepszy szerszy chwyt, a kiedy węższy?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zależy jaka wersja, ale najbardziej optymalną jest trochę szerzej niż szerokość barków i łokcie pomiędzy 45 a 67 stopni.
Wysłana -
Łokcie nie mogą być równolegle do barków przy wyciskaniu sztangą, a sztangielki jaki rozstaw powinien być? Mam problem ze sztangielkami, a sztanga wchodzi dobrze.
Wysłana -
Prostopadle to musiałbyś nimi pracować przy samym tułowiu i taka wersja też jest ok ale mocniej wówczas pracuje triceps, natomiast jak łokcie są idealnie na boki to mocniej pracuje góra klatki ale nie zawsze baki dobrze znoszą takie ustawienie to tzw gilotyna.
Ze sztangielkami podobnie ale jest nieco lepiej bo hantle są niezależne i dobieraj takie prowadzenie żeby czuć dobrze pracę klatki piersiowej.
Wysłana -
No właśnie przy sztangielkach odczuwam ból barków niestety. Niby robię spokojnie pierwszą serie 12x 25kg hantla, a już druga seria tym samym ciężarem sprawia problem nawet przy 10 powtórzeniach.
Wysłana -
W takim razie nic na siłę trenuj na sprzęcie, który nie wywołuje bólu czy dyskomfortu to najważniejsze żeby sobie nie zaszkodzić.
Wysłana -
a moze zamiast rodzaju chwytu, bardziej tutaj kwestia tyczy sie ustawienia skosu lawki
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź