SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozregulowany metabolizm, stres i batalia o dawną siebie. Bądźcie ze mną ;)

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 3784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 255
Już w październiku zauważyłam, że z moim ciałem dzieje się coś nie tak, ale jedyne co potrafiłam na to poradzić, to rzeczywiście zmienić jedynie fryzurę....
Niezdrowe nawyki żywieniowe: niedojadanie, nieregularne posiłki lub też ich całkowity brak rekompensowałam sobie wieczorami w męskim stylu przy dwóch, trzech butelkach piwa przegryzając orzeszkami - przeklęty losie!, a przecież jeszcze zeszłego lata cieszyłam się nienaganną figurą.
Przez całe życie nie stroniłam od wysiłku fizycznego, przygodę z siłownią rozpoczęłam już w wieku 14 lat, pasja ta trwała w sumie do matury (ograniczona w sumie do 1-2 treningów w tygodniu), którą coraz silniej wypierały mozolne przygotowywania do egzaminów na uczelnię artystyczną, ale też i brak w tych latach instruktorów Fitness, potrafiących motywować mnie do dalszego rozwoju zepchnął moje zamiłowanie do sportu na boczne tory.
Potem macierzyństwo, jako niedoświadczona pierworódka pozwoliłam sobie w ciąży na zgromadzenie 20 kg zapasu :/
Między karmieniem, a zmianą pieluszek wertowałam internet, by po raz pierwszy natknąć się na Forum SFD i ożywił się duch walki o powrót do dziewczęcej sylwetki.Cwicząc regularnie po dwie godziny coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia Pilatesa, trzymając rozsądnej przy karmieniu piersią diety w końcu odzyskałam moje kształty. I tu ci niespodzianka, zaszłam ponownie w ciążę. Tym razem moja batalia o figurę nie musiała trwać zbyt długo, gdyż pozostały prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność ruchowa.
Sielanka trwałaby niezmącenie do dziś, gdyby nie pojawiły się problemy w związku...Przestałam jeść, moja waga przez dwa lata nie przekraczała 44 kg, do momentu gdy na Uczelni zaserwowali nam możliwość zajęć na siłowni. Przez rok odbudowałam wyniszczoną tkankę mięśniową, zaczęłam lepiej się odżywiać, a kryzys małżeński zdawał się być tylko złym wspomnieniem. Cieszyłam się zdrową sylwetką jeszcze przez półtora roku, by wiadomość o dziecku z innego gniazda, znów rozregulowała i tak zachwiany metabolizm. Zaczęłam gwałtownie chudnąć, naprzemiennie niedojadałam i pochłaniałam sterty śmietnikowego żarcia. Konsekwencję takiego trybu życia zaowocowały gwałtownym przyrostem wagi - ponad 13 kg w przeciągu dwóch miesięcy, by dziś wskazówka mojej wagi utknęła na 70 kg (maks. wartość jaką w życiu osiągnęło moje ciało).
Wydaje mi się, że w moim wypadku ważne było przedstawienie tak obszernej części życiorysu, by nakreślić historię mojego rozregulowanego metabolizmu.
Idąc za domeną w zdrowym ciele zdrowy duch, chcę znów odzyskać harmonię.
Zaraz załącze moje wymiary, zdjęcia etc. i inne wymagane rubryki, liczę na pomoc w aktywizacji ruchowej i porady dietetyczne, we wrześniu córy wypuszczam do szkoły... a siebie na siłownie.
Uparta niczym górska kozica, z Waszym wsparciem na pewno dotrę do celu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ulala, dużo przeszłaś

Na wsparcie rzeszy dziewczyn zawsze możesz tutaj liczyć

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-08-30 13:20:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Uparta niczym górska kozica, z Waszym wsparciem na pewno dotrę do celu.
Też tak myślę, zwłaszcza, że wygląda na to, że twój organizm potrafi reagować na bodźce Najważniejsze, żebyś zapanowała nad psyche i nie uciekała w jedzenie lub jego brak, bo i u ciebie, jak w większości przypadków wszystko okazuje się być kwestią głowy, a nie żołądka. Problemy, takie czy inne, jak były tak się i będą pojawiać, więc chcąc nie chcąc, trzeba sobie przegadać to i owo na teraz i na przyszłość
Radzić nie będę, bo od tego są moderatorki, ale będę zaglądać czy walczysz i czy wygrywasz, czego ci bardzo życzę. Powodzenia Meringue
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 928 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20207
meringue trzymam kciukacy powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 255
Wiek :31 lat
Waga : 70 kg
Wzrost : 167 cm
Obwód w biuście :
Obwód pod biustem :
Obwód talii w najwęższym miejscu : 78 cm
Obwód na wysokości pępka : 79 cm
Obwód bioder : 97 cm, z tym,że należę do kobiet obdarzonych silnie umięśnionymi pośladkami i chłopięcym rozstawem bioder, zatem w najszerszym miejscu mam 102 cm
Obwód uda 60 cm
Obwód łydki 39 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra, brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi i górne partie ciała
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: po długim zimowym braku aktywności , wiosna przyniosła codzienne treningi na bieżni Vacum, 20 min. na rowerze stacjonarnym lub zamiennie steperze, niestety po trzech miesiącach porzucone przez niecierpliwe oczekiwanie spektakularnych efektów
W ostatnim czasie jedynie 30 - 40 min. ćwiczeń na rowerze stacjonarnym codziennie,
raz dwa razy w tygodniu 20-30 km wycieczki rowerowe z dziećmi (w umiarkowanym tempie)

Co lubisz jeść na śniadanie:kawa z mlekiem, bez cukru, od niedawna uczę się jeść śniadania
Co lubisz jeść na obiad :mięso, ryby, warzywa gotowane i surowe, wcześniej nie stroniłam od makaronów :/
Co jako przekąskę : owoce sezonowe
Co jako deser :czasem "zdarzą" się sorberty lodowe, ostatnim grzechem była robiona w domu panna cota ( miesiąc temu ), czasem przyłapałam się na zjedzeniu jakiegoś chipsa, "niewinnej" żelki( dzieci i słodycze w domu ) czy kostki czekolady, szczególnie przed miesiączką
Ograniczenia żywieniowe :brak
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne :miesiączki regularne, nie zażywam tabletek hormonalnych
Preferowane formy aktywności fizycznej: sporty wysiłkowe siłownia fitness, wędrówki górskie i wypady rowerowe, gra w piłkę siatkową
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Stosowane wcześniej diety : paroletnia głodówka ...
Oczekuję redukcji tkanki tłuszczowej, przywrócenie do harmonijnych proporcji, z biegiem czasu praca nad rzeźbą i powrócenie do nawyków fit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 255
Obwód w biuście :92 cm
Obwód pod biustem : 82 cm
*zapomniałam uzupełnić

PS. Dziękuję dziewczyny, że od pierwszych
moich chwil już tu jesteście, unikalna kobieca solidarność ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3157
Meringue, trzymam kciuki za osiągnięcie harmonii fizycznej i psychicznej Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 255


Obecny wygląd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 255


niestety tak, prezentuje się dziś z profilu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety?? Chyba trochę przesadzasz masz bardzo ładną sylwetkę z profilu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 255




Zmieniony przez - Meringue w dniu 2011-08-30 15:16:20

Zmieniony przez - Meringue w dniu 2011-08-30 15:25:22
(w końcu udało się opublikować)
..tak wyglądałam jeszcze zeszłego lata...

Zmieniony przez - Meringue w dniu 2011-08-30 15:26:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan zmiany myślenia+ 100% konsekwencji.

Następny temat

Cierp ciało jakżeś chciało -SPAM

Wiecej