SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpoczęcie treningów - Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10932
Witam!
W skrócie: 25 lat, 165cm, 55kg

Niedawno rozpoczęłam przygodę z Krav Magą. Dodam, że wcześnie nie miałam styczności ze sztukami walki ani większym wysiłkiem.
Jak mogę się przygotować do treningów? Jaki sprzęt wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jak się odżywiać?
Dodam, że jestem zielona w temacie.
Za wszystkie złote rady i wskazówki będę wdzięczna.

Pozdrawiam,
Oliwia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 471
Trenuję Krav Magę od 3 lat. Nie stosuję żadnej specjalnej diety. Po prostu jem tak, jak jadłem zawsze. Ważne, by posiłki były zróżnicowane. Jeśli chodzi o masę mięśniową - nabrałem jej dzięki treningom. Podczas treningów są też ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OliwiaAlo
Jak mogę się przygotować do treningów?
Na początek wystarczy uzupełnienie treningów bieganiem. Najpierw jednym tempem, później crossy, a gdy będziesz miała formę to interwały.
OliwiaAlo
Jaki sprzęt wybrać?
To powinien powiedzieć instruktor. Zazwyczaj podkoszulek, długie spodnie, szczęka, rękawice np. do MMA, ochraniacz na krocze i piszczele.
OliwiaAlo
Na co zwrócić uwagę?
Słuchać instruktora. Regenerować się. Ciężko trenować, zwłaszcza z panami.
OliwiaAlo
Jak się odżywiać?
Normalnie - "czysta micha". Unikać fast-foodów, przetworzonej żywności, cukru, słodzonych napojów, itd. Nie unikać mięsa i tłuszczów zwierzęcych.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Olej przygotowania. I tak 50% ludzi rezygnuje w ciągu miesiąca, 90% w ciągu roku. Więc albo odpadniesz i nie stracisz czasu i pieniędzy na przygotowania i sprzęt, albo zostaniesz i z własnego doświadczenia będziesz wiedziała czego Ci potrzeba. Na razie skup się na radości z treningów.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10932
cynik75
Olej przygotowania. I tak 50% ludzi rezygnuje w ciągu miesiąca, 90% w ciągu roku. Więc albo odpadniesz i nie stracisz czasu i pieniędzy na przygotowania i sprzęt, albo zostaniesz i z własnego doświadczenia będziesz wiedziała czego Ci potrzeba. Na razie skup się na radości z treningów.


Póki co pierwszy miesiąc mam za sobą i chce więcej. Połowa sprzętu zakupiona a zapał z treningu na trening rośnie.
Obawiam się tylko ciągle odczuwalnych zakwasów - mimo to się nie poddaję.
Mam też spory problem z odżywianiem. Jestem niejadkiem... na dodatek bardzo nerwowym - treningi pozwalają mi pozbyć się negatywnych emocji.
Wiem, że jedno się z drugim gryzie, ale póki co zostaje przy treningach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OliwiaAlo
Obawiam się tylko ciągle odczuwalnych zakwasów - mimo to się nie poddaję.
Zakwasy, a właściwie DOMS-y, są normalne gdy wykonujesz ćwiczenia do których Twoje mięśnie nie są przygotowane. Daj sobie jeszcze kilka tygodni. Później przestaniesz je odczuwać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
MMA
... Daj sobie jeszcze kilka tygodni. Później przestaniesz je odczuwać.

Daj sobie jeszcze kilka tygodni. Później przestaniesz trenować
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
cynik75
Olej przygotowania. I tak 50% ludzi rezygnuje w ciągu miesiąca, 90% w ciągu roku. Więc albo odpadniesz i nie stracisz czasu i pieniędzy na przygotowania i sprzęt, albo zostaniesz i z własnego doświadczenia będziesz wiedziała czego Ci potrzeba. Na razie skup się na radości z treningów.


Prawda. Moge potwierdzic z doswiadczenia. Nawet na treningach podstawowych wielu nowych po tygodniu wypada. Treningi sa ciezkie, glownie pierwsze 45 minut. Istna wojskowa musztra. Celem jest poprawa kondycji i "wyuczenie" ducha walki. A pozniej to juz choreografia taneczna :D

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10932
Mam za sobą już miesiąc... także nie ma tragedii. Nastawienie mam raczej takie by trenować, niż zrezygnować - ale dzięki za 'wsparcie' :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
A tak sie przy okazji pochwale. Wczoraj akurat na sparingach pod koniec treningu w tajskim jedna runde trafil mi sie gosc, ktory 5 lat trenuje krav mage w krav maga global. Przed treningiem opowiadal o campach w izraelu itp. Tanczyl tzn. pokazywal techniki w wolnym tempie, tzn. normalny krav magowym :P Moglo robic nawet wrazenie, na tych ktorzy nie znaja. Na sparingu sparowal w tak zwanym slow fight w krav madze. Dla porownania to poczatkujacy sparuja u nas szybciej i 20-40% sily wiecej. To sie nazywa w krav maga life fight i wystepjue bardzo zadko na treningach ;) Mialas juz life fight? Jak dobrze pamietam, jest jeszce w KM real fight w zbroi, nie przesadzam w zbroi, helmie, kur*a konia tylko brakuje i smokow.

Przed treningiem dyskutowalm z nim i z racji, ze ja bylem z IKMF a nie z Global jak on. To powstalo male napiecie miedzy nami. Dwie konkurencyjne federacje. Wiec pod koniec sparingu przeszedl pol sali od poczatkujacych do nas juz doswiadczonych i rzucil mi wyzwanie "No to pokaz czego cie nauczyli w IKMF". Odpowiedzialem "Pokaze ci czego mnie tu nauczyli". Zerknalem na trenera, trener skinal, ze mi wolno :P Zastanawia mnie jak trzeba miec maly instynkt zachowawczy, by zrobic cos takiego. Sparujesz 3-4 rundy z poczatkujacymi i narzucasz im swoje wolne tempo, bo nie nadazasz. Nastepnie idziesz do zaawansowanych i rzucasz wyzwanie, do ludzi, ktorzy przez te 3-4 rundy okladaja sie w stylu jego real fight bez zbroi i bez smokow :P Roznice widac na pierwszy rzut oka. Po lewej stronie jest milo i przyjemnie, po prawej i w klate rowniez jest milo i przyjemnie, lecz jest krew, since, lekkie KO. Gosc ponad 40 lat! po mlodym bym sie jeszcze nie dziwil. Jest tu jakis psycholog, ktory to moze wyjasnic :P

No coz lekko oszolomiony, bo wylapalem w poprzedniej rundzie troche od trenera. Przystepuje do sparingu z nowym "kolega" :) Nie mialem zadnych problemow z nim. Tak sobie okladajac go pomyslalem, dobrze ze po 2 latach przestalem robic krav mage. Moglem po roku przestac, bo dluzej to juz nie miao sensu. Najwazneijsze nauczysz sie w 1 rok intensywnego treningu krav magi i trzeba konczyc przygode, szkoda czasu. UWAGA! Po tym jak juz wylapal swoje, chcial mnie kopnac w jaja, ale zblokowalem skrecajac udo, w ostatniej chwili. Refleks :D Typowe izraelskie zagrywki 500 tys. technik kopniec w jaja :P Wkurzylem sie, bo widzialem, ze chcial odpoczac, mial dosc, krwawil z ryja, spuchniete oko, obite bebechy i zabieralem sie za nogi ;) dlatego chcial sfaulowac. Nawet j***any nie dokrecal biodra przy tym kopnieciu prosto od dolu do gory w jaja chcial trafic. No coz ...w efekcie zlamal mu sie wczoraj nos ;)

Krav Maga jest dobra przeciwko ulicznym cwaniaczkom, pijaczka w barach, ale jak trafisz na kogos, kto chodz troche sie bije, to jedyne co ci pomoze to podstawowa techniak z krav magi, ktora cie ucza od samego poczatku, czyli UCIECZKA :P

jakby to podsumowujac w stylu krav maga - KIDA! :D
2

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masonski poganiacz bydla
Krav Maga jest dobra przeciwko ulicznym cwaniaczkom, pijaczka w barach, ale jak trafisz na kogos, kto chodz troche sie bije, to jedyne co ci pomoze to podstawowa techniak z krav magi, ktora cie ucza od samego poczatku, czyli UCIECZKA :P
Ale chyba ludzie trenują Krav Maga aby bronić się przeciwko ulicznym cwaniaczkom, pijaczka w barach, itp. a walczyć z doświadczonymi zawodnikami Muay Thai i innych SW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
MMA
Masonski poganiacz bydla
Krav Maga jest dobra przeciwko ulicznym cwaniaczkom, pijaczka w barach, ale jak trafisz na kogos, kto chodz troche sie bije, to jedyne co ci pomoze to podstawowa techniak z krav magi, ktora cie ucza od samego poczatku, czyli UCIECZKA :P
Ale chyba ludzie trenują Krav Maga aby bronić się przeciwko ulicznym cwaniaczkom, pijaczka w barach, itp. a walczyć z doświadczonymi zawodnikami Muay Thai i innych SW


Racja. Chodzi mi jednak o te grupy tj. cwanczki, pijaczki, nazwijmy ich agresorami :P, ktorzy trenuja cos, co im daje przewage na ulicy lub naparzaja sie regularnie w lasach :P i takiemu adeptowy KM moze to przysporzyc duzo problemow. Gdy taki napotkany barbarzynca poprosi go o telefon itp.

Absolutnie nie chodzi mi o to by Kravmag :P wchodzil do ringu ;)

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] Dziennik NOWAKA

Następny temat

Plan treningowy a regeneracja

WHEY premium