SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpoczęcie lub kontynuacja redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5160

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5060
ankieta 1
1 24lata.
2 mężczyzna
3 redukcja fatu. do ok 80kg
4. 92kg
5. 181
6. 30%, zdjęcia do 2 dni, nie mam tele ani aparatu.
7. od poniedziałku do piątku (ew soboty) praca od 7 - 16. średnio ciężka czasami chodzę i dźwigam dużo, częściej jednak siedzę na dupie i nie robię prawie nic. treningi sportów walki od poniedziałku do piątku ( ew sobota ja nie pracuje). trenuję od 17-19(18) i od 19 - 20(21). spać ok 23, wstaję ok 6.
8. SPorty walki 5(6)x w tygodniu, planuję dorzucić FBW - będzie to start z siłownią. siłownia będzie w pełni wyposażona
9. dieta była dziwna.... myślę, że zła. Białko ok 290g (1160kcal) tłuszcze ok 60g (540kcal) węglowodany 190g (760 kcal) ok 2500kcal nie licząc warzyw.
10. myślę, że perfekcyjny, gotowość do zrobienia badań, nie wiem jakie mogę zrobić. no i zależy od ceny.
11. mogę zjeść wszystko. całą aptekę

Ankieta 2
Płeć : mężczyzna
Wiek : 24
Waga : 92
Wzrost : 181
Obwód klatki : 103
Obwód ramienia : 38
Obwód talii : 102
Obwód uda : 65
Obwód łydki : 43
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30%
Aktywność w ciągu dnia : praca, treningi sportów walki
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 5-6x w tygodniu sporty walki planuję dorzucić FBW
Odżywianie : TRZYMAM SIĘ CO DO GRAMA Z WYZNACZONYM PLANEM opróćz zjedzenia schabowego z ziemniakami raz na 2 tygodnie no i raz w miesiącu piję alkohol, nie do zgona ale tak 0.5 łyski z colą zero łyknę, oprócz tego napoje 00000 ;).
Cel : redukcja rozłożona w czasie może trwać ile musi, nie przeszkadza mi to.
Ograniczenia żywieniowe : mogę wszystko. lubię mięsko, warzywka.
Stan zdrowia : IGŁA ( kontuzja wyleczona)
Preferowane formy aktywności fizycznej : sporty walki + FBW
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : thermal pro kiedyś szamałem przed zawodami żeby się wyciąć do niższej wagi, dawno temu. mogę zjeść całą aptekę.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : j/w, zjem wszystko.
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, jak w 1 ankiecie, nie najlepsza.

WITAM CZEŚĆ!
Mam 24 lata w styczniu ważyłem 130kg teraz ważę 92. chcę zejść do około 80 +/- lepiej -. Miałem jakąś taką dietę 2500kcal, teraz wiem, że nie była najlepsza, schudłem z nią jednak nie tak jakbym chciał mało fatu spadło, albo jestem ciężkim skinny fatem chociaż o skinny narazie nie ma co mówić. Złapałem kontuzję i mimo nie ćwiczenia waga dalej spadała do teraz do około 92kg. teraz wyleczyłem kontuzję i wróciłem na treningi 1 tydzień. jeszcze nie tak intensywnie jak wtedy więc mam czas żeby coś zmienić z dietą. chcę podejść do tematu na 100% dużo się przez ten czas nauczyłem i chcę to wykorzystać, ale to Wy ocenicie czy wystarczająco dużo. Tak jak wyżej pisałem mam dość dużo zapału i wiary w siebie, nie odpuszczam michy w ogóle ani też nie odpuszczam treningów. Dietę rozpisałem tak, takie makro jest wyjściowe tłuszcze chcę zmieniać z roślinnych na zwierzęce w zależności od smaka jakiego będę miał na tłustę mięso(raczej nie mam taiego smaka zbyt często). warzyw nie wypisuje ale dodaje do każdego posiłku oprócz tego potreningowego. Proszę o pomoc bo nie wiem jak mam teraz to zrobić żeby wejść na 3 000 kcal z tych 2 500 ? po prostu od razu ? Czy może dać jeszcze więcej niż 3000 i ciąć z nich?
Bardzo również proszę o darowanie sobie udziału w dyskusji osób które chciałyby tylko mnie skrytykować. wiem że źle podszedłem do tematu za 1 razem i teraz chcę to zmienić. wrzucam dietkę w załączniku. Proszę o pomoc.

dudee napisał(a):
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Od razu wejdź na zerowy bialns kcal. Jeżeli jest to 3000kcal, to tak też zrób. Białko 2g/kg masy ciała. Tłuszcze 1-1,3g a reszta kcal z węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5060
3600 to będzie zerowy bilans. czyli wrócić do zerowego bilansu, pocisnąć tak około 2 tygodnie i potem można uciąć kcal i redukować dalej ?

dudee napisał(a):
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Weź około (-10%-15%) od zerowego i obserwuj. Bo kalkulator w 100% nie da pewności, obserwując obwody będziesz wiedział, czy kalorii jest za duzo, czy za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Skoro Twój zerowy bilans kcal wynosi 3600, to jakim cudem jadłeś 2500kcal. Nie trzyma się to kupy. Po co wszedłeś na tak głodowe ilości? W takiej sytuacji metabolizm zwolnił a zerowy bilans kcal na pewno jest niższy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5060
Popełniłem błąd i teraz żałuję bo waga spadała, już nie wyglądam jak słoń, ale dalej jestem tłusty. Teraz więcej poczytałem tu u Was i n a tym drugim forum i po prostu chce to zrobić jak się należy, a nie na odczep się. takie tłuszcze jak w/w są ok? czy raczej przy takiej zbilansowanej diecie stawiacie na zwierzęce ? czy może zbilansowane trochę tych i trochę tych ? jak zwierzęce to wieprzowina wchodzi w grę czy raczej jakieś droższe mięsa ? wołowina ?

dudee napisał(a):
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Oliwa z oliwek, olej lniany, tłuszcze z jaj to dobre źródła ale tylko trzy z wielu dostępnych. Zmieniaj je na tłuste mięsa, ryby, orzechy/nasiona, olej kokosowy, mało, masło klarowane, itp.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5060
będę zmieniał mięsa z obiadów na tłuste ryby (jeszcze o nich poczytam bo nigdy ich nie jadłem) ew jak zostanie kurczak to zmienie oleje na orzechy i to co wymieniłeś.
mogę to zmieniać co tydzień ?
np 1 tydzień tak jak ma rozpisane +olej kokosowy
2 tydzień ryby jako źródło tłuszczy
3 tydzień masła/orzechy
4 tydzień mięsa jako źródło tłuszczy?

bo jak robie zakupy to raz na tydzień ot co.


Zmieniony przez - tymoteusz123 w dniu 2017-08-03 17:11:00

dudee napisał(a):
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ale przecież w tygodniu możesz sobie kupić ze 2 awokado, butelkę oliwy, oleju (starcza na długo), a w każdym dniu mozesz wymieniać, tłuszcze z mięśa mieć i orzechów i oliwy, czy siemienia lnianego, czy nasiona chia.

Edit.: A jeśli chodzi o ryby to do poczytania : https://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-08-03 17:29:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5060
Czyli zdecydowanie lepszym wyborem będzie, aby codziennie zmieniać tłuszcze ? wrzucisz coś jeszcze o białku, które jest najbardziej wartościowe po jajach kurzych ?

dudee napisał(a):
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1

To kwestia wyboru, uważam, że lepiej na początek kupić kilka rzeczy, by mieć też wybór i możliwość urozmaicenia
Też robię zakupy raz w tygodniu, to nie ma nic w sumie do rzeczy, zupełnie nie przeszkadza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Węglowodany - problem z zjedzeniem

WHEY premium