SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpoczęcie IF bardzo proszę o pomoc przy diecie

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2104

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Masa ciała

89kg

Wzrost

185cm

Obwód klatki

ok. 102cm

Obwód ramienia

ok .35cm

Obwód talii

ok. 88cm

Obwód uda

ok. 60cm

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

3x swoja "siłownia" i 3x 30min na worku i 15 na bieganiu

Aktywność niezwiązana z treningami

czasami zagram z kolegami w piłkę, albo pomogę rodzicom w domu

Cel

Zgubienie tkanki tłuszczowej

Ograniczenia żywieniowe

Brak możliwości kupowania wszystkiego

Stan zdrowia

Chyba dobry nie narzekam

Zażywane leki

Brak

Ograniczenia treningowe

Brak profesjonalnego sprzętu

Przebyte urazy

Kilka mniejszych stłuczeń itp. Brak poważniejszych

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów

Nie

Stosowane dotychczas diety

Nie miałem jako takiej starałe się jeść tylko do 2000-2500kcal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Pozwolicie, że się trochę rozpiszę. Jak ktoś nie chce tego czytać to może zjechać niżej : )
Jestem endomorfikiem(chyba). Jakiś rok temu roztyłem się do 110kg. Niestety nie masy mięśniowej, a w większości tłuszcz i wtedy powiedziałem sobie stop. Postanowiłem się odchudzić, ale że jako początki bywają trudne to udało mi się schudnąć 5 kg i jakiś czas tak zostało. Aż do jakichś 4 miesięcy temu kiedy zacząłem ćwiczyć i się ogólnie odchudzać. Zacząłem jeść 4 posiłki do 2000 max 2500 kcal, ale tego nie liczyłem tylko tak na oko. Zrezygnowałem z fast foodów itp. Rozpisałem sobie plan treningowy na taki: Pon - Klatka, Barki, Triceps; Wtorek-30 min na worku i 15 biegania, Środa - Plecy, Biceps; Czwartek tak samo worek i bieganie, Piątek - nogi i brzuch; Wszystko ładnie pięknie bo do wakacji schudłem do ok. 92kg.
Cieszyłem się z tego bardzo, a że to polubiłem to chce to kontynuować, aby zgubić pozostały tłuszcz i odkryć mięśnie.
Kontynuuję, więc wszystko tak jak jest i do dnia dzisiejszego schudłem do 89kg.

I teraz się zaczyna IF.
Sporo się na o nim naoglądałem i chciałbym go spróbować.
Planuję zacząć tak jak jest polecane czyli 16h/8h.
Ćwiczyłbym o 9.00. Pierwszy posiłek o 11.00-11.30, Drugi 14.00-14.30 Trzeci 18.30-19.00.
Dobry jest taki pomysł czy zacząć od razu od 6h okna?

I teraz gorzej z tymi makroskładnikami. Nigdy ich nie pilnowałem i jakoś teraz trudno mi jest wyobrazić sobie, że codziennie mam je podliczać itp.
I drugi problem jest taki, że no nie stać mnie/moich rodziców, na kupowanie specjalnego jedzenia dla mnie jak mięso z piersi kurczaka, rybi itp. a po za tym mieszkam na wsi i do sklepów typu biedronka nie mam dostęp jakiś raz w tygodniu, więc musiałbym kupować na zapas...

Prosiłbym o pomoc w ustaleniu tej diety bo to u mnie najgorzej.
Jakie posiłki itp. Twarogu na przykład samego nie zjem chyba, że bd wmuszał go w siebie, ale tak z bananem czy coś to i owszem.

Dzisiaj sobie podliczyłem taki bilans tych makroskładników i mi wyszło tyle do obiadu.
Suma dobowa: 1942 kcal
72 g białka
35 g tłuszczu
336 g węglowodanów

Dojdzie jeszcze kolacja to się trochę zwiększy, ale kolacje jadam lekkie także nie dużo...

A i jeszcze zapomniałem, że żadne suplementy nie wchodzą w grę, raz że za drogie, a dwa, że nie chce tego brać przynajmniej na razie bo uważam, że za młody na to jestem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra poczytam, ale proszę tylko mi powiedzieć czemu IF nie jest dobry dla osób w moim wieku? Już z ciekawości pytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
.

Zmieniony przez - WaCki w dniu 2013-07-10 22:19:32

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Proponuję najpierw udaćsiedo działu JUnior po pomoc oraz zapoznać sięz treściąartykułów podwieszonmych w dziale odżywianie. Zamiast interesowac sięprzerywanym postem, zainteresuj się tym jak dobierać pokarmy, bo od "stworzenia świata" niestety nie będziemy Ci tutaj tego tłumaczyć:

tu masz przykład opracowania: http://potreningu.pl/diety/artykuly/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Trochę posiedziałem nad tą dietą i co nieco ustaliłem,
Mam tylko pytanie czy taki dzień na IF jest dobry:
O 10.30 trening
O 12.30 1. posiłek i otworzenie okna żywienia
O 14.30 2. posiłek
O 16.30 3. posiłek
O 18.30 4. posiłek i zamknięcie okna żywienia

Gdzieś czytałem, że można ćwiczyć na czczo, więc chyba to będzie dobrze.
Zastanawiałem się czy dać 4 mniejsze posiłki czy 3 troszkę większe.
Oczywiście ja na redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
czytaj co faf ci napisal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jest to dobry rozkład, ale raczej nie dla Ciebie. Dlaczego tak bardzo uparłeś się na IF?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A dla czego nie dla mnie?
A odpowiadając na Twoje pytanie to między innymi dlatego, że jest skuteczna, będzie mi ją łatwiej utrzymać niż inne i pasuje mi taki rozkład w ciągu dnia....

Zmieniony przez - budyniek21 w dniu 2013-07-18 20:50:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Nie doszukiwalbym sie super efektywnosci IFu, jedzac systematycznie te same kcal i makro bedziesz mial te same efekty.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale tak jak mówię, prościej mi będzie jeść w danych godzinach niż liczyć dokładnie kcal i makro...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
budyniek21
Ale tak jak mówię, prościej mi będzie jeść w danych godzinach niż liczyć dokładnie kcal i makro...


Sam Sobie przeczysz chcesz być na IF bez liczenia makro ? jeść na oko i myślisz że samo IF zrobi całą resztę to życze powodzenia :D
Kaloryczność zdecydowanie za mała ;/

Lepiej posłuchaj się do rad które dostałeś od bardziej doświadczonych kolegów, uwierz mi że źle dla Ciebie nie chcą pozdro !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli co mam wrócić do jedzenia pięciu małych posiłków dziennie? Bo już sam tego nie rozumiem. Jedni polecają to inni to...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ADMF

Następny temat

Bieganie na IF

WHEY premium