SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpoczęcie treningów.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 64
Cześć! Mam 14 lat i chciałem zacząć swoje treningi. Nie ciągnie mnie na siłownię, to kompletnie nie dla mnie. Zastanawiałem się dlatego nad 3 dniami basenu + 2 dni zajęć lekkoatletycznych (na które uczęszczałem w sumie jakieś 2-3 lata jak miałem z 8 lat i rok jak miałem lat 12, ale przestałem - teraz żałuję i chciałbym znowu wrócić). Problem jest też taki, że jestem bardzo chudy. Przy wzroście ~170 cm ważę ~40 kg. Próbowałem przytyć już na prawdę złymi sposobami (duuużo fastfoodów) ale mi się to nie udało i już nie mam po prostu pomysłów.
Pytania są takie:

1. Czy treningi na basenie + zajęciach lekkoatletycznych i codziennego joggingu po ~30 minut pomogą mi w wyrobieniu sylwetki i przytyciu? Nie oczekuję od razu 6-paku itd. Po prostu muszę zacząć nad sobą pracować, bo sam źle czuję się w moim ciele.
2. Wiem też, że kuchnia to wyrocznia. Co powinienem jeść, a czego nie, żeby przytyć?
3. Czy wyrobienie masy jest tak konieczne na basenie jak na siłowni?
4. Pomógłby mi ktoś w ułożeniu planu treningu dla osoby początkującej i nie ukrywajmy, dość słabej fizycznie? (tylko na basen, zajęcia lekkoatletyczne są robione przez osoby bardzo doświadczone w tym fachu i nie mam tam nic do gadania).

Tak jak mówiłem, nie oczekuję cudów i lekka poprawa po paru miesiącach treningów dałaby mi dużego kopa do dalszego uprawiania sportu. Wiem też, że w moim wieku sylwetka dorosłych mężczyzn raczej nie będzie możliwa i po prostu dzięki treningom chciałbym zobaczyć poprawę w moim ciele tak, że mógłbym wiedzieć, że mam jakieś łydki i bicepsy, a nie 6-pak i każdy osobny mięsień wyrzeźbiony na 100%.
Mam nadzieję, że mi pomożecie i z góry bardzo za to dziękuję! Pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 Sam trening nic nie da bez odpowiedniego odżywiania.
2 Nie da się tak w jednym zdaniu powiedzieć, najlepiej wypełnij regulamin działu i pokaż jak się obecnie odżywiasz wg schematu https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html
3 Duża masa na basenie nie jest potrzebna tu liczy się stosunek siły do masy nim mniejsza masa a większa siła tym lepiej.
4 Na basen nie ma co układać żadnych planów, po prostu pływaj różnymi stylami

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jw zdecydowanie na tym etapie i w tym wieku co jesteś wystarczy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odstajaca klatka piersiowa - co robic?

Wiecej