SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpiska martwego ciągu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2668
Witam.
Szukałem , ale nie znalazłem idealnego tematu.
Martwy ciąg robię od nie dawna i dlatego mam duże różnice w rekordach (MC-160kg, klata -150 , a powinno być pewnie 200 do 150?)

Prosiłbym Was o rozpisanie serii martwego ciągu , tak żebym te 200kg w niedługim czasie spokojnie wyrwał, a przy okazji miał szerokie i ładne plecy.
Tzn o ilość serii, powtórzeń i jakim ciężarem. (tak jak wspomniałem kończę na 1-2x160kg)
Z góry mega dzięki !!


Martwym ciągiem rozpoczynam trening pleców + bicka, czy to dobrze? bo czytałem opinie jednego trenera ze MC powinno sie wykonywac na koncu


Zmieniony przez - Tolekk w dniu 2018-01-31 23:47:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6457 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Jeśli odpadają sztuczne polepszacze chwytu to jedynie tylko chwyt hakowy wchodzi w grę ale początkowo kciuk będzie bolał. Ewentualnie wzmocnić chwyt dodatkowymi ćwiczeniami.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6457 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Ale to nie da się tak po prostu rozpisać. Zresztą dołożyć 50kg do głównego boju w krótkim czasie to ciężkie zadanie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
U mnie w martwym jest prawie 100kg więcej aniżeli w wyciskaniu


Wrzuć 3 x 5 ze stałym ciężarem i dokładaj 2,5kg co tydzień. Następnie po 2-3 miesiącach wejdź na 3 x 3 i kontynuuj progresje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2668
3x5 to nie za mało powtórzeń ?niektórzy i po 8 serii robią zauważyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6457 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Tolekk
3x5 to nie za mało powtórzeń ?niektórzy i po 8 serii robią zauważyłem


Na razie możesz się tego trzymać, jak będzie konieczność podbicia w kolejnym mikrocyklu ilości powtórzeń to po prostu podbijesz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2668
Ok to spróbuję 3x5 140kg

Wystarczy do rozgrzania raz machnąć np 6x100?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6457 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Tolekk
Ok to spróbuję 3x5 140kg

Wystarczy do rozgrzania raz machnąć np 6x100?




Nie wystarczy. Zrób sobie porządną rozgrzewkę przed treningiem a przed podejściem do martwego 2-3 serie z mniejszym ciężarem.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Tolekk
3x5 to nie za mało powtórzeń ?niektórzy i po 8 serii robią zauważyłem


Optymalna ilość do budowania siły przy Twoich wynikach.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2668
Ok dzieki wielkie wszystkim.

Ostatnie pytanie.

Jaką przerwę robić między tymi seriami ? I czy MC robić na początku czy końcu treningu pleców? Robie jeszcze wiosłowanie, sciaganie drazka do klaty itp


Zmieniony przez - Tolekk w dniu 2018-02-05 14:50:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6457 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Generalnie im ćwiczenie bardziej złożone i potrzebuje więcej energii tym powinno być bliżej początku treningu. Tak, że martwy na początek jak najbardziej.
Co do przerw to 1-2 jest optymalnie. Ustabilizowanie oddechu, zebranie sił na kolejną serię

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
W martwym conajmniej 2-3 minuty między seriami.

Zanim wejdziesz na 140 to zrób:

60 x 8
80 x 5
100 x 5
120 x 3
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia MMA

Wiecej