SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpiętki - prawidłowe wykonanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Hej,
Jak należy poprawnie wykonywać rozpiętki?
Dla urozmaicenia ćwiczeń na klatkę dorzuciłem sobie rozpiętki na płaskim (choć wiem, że na skosie są popularniejsze(?)). Ale nie czuję, robiąc te ćwiczenie i po nim, żadnego "efektu".
Może za duży ciężar?? - 15kg.
Poza tym mam wrażenie, że jest to kontuzjogenne ćwiczenie...
Dajcie jakiś link lub napiszcie coś sami.
Dzięki,
bk
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Kładziesz sie na laweczce z wypieta klatką i spietymi łopatkami. W górnym położeniu sztangielki znajdują sie nad mostkiem, a nie nad twarzą. W miarę opuszczania ciężaru utrzymujesz stałą pozycję gryfiku sztangielki mianowicie równoległą do podłoża ( pomocne jest zwracanie uwagi by mały palec był wyżej kciuka. Schodząc do dołu kierujesz sztangielki lekko do tyłu rozciągając w ten sposób mięsień piersiowy większy. Jeżeli przechylisz gryfik sztangielki prostopadle do podłoża wywołasz duże napięcie w stawie barkowym i bardzo zmniejszych napięcie mięśni.
Zakres ruchu nieco niżej niż poziom klatki piersiowej.

Na skosie zasada jest podobna, tylko ruch zaczynasz z nad czoła, a w miarę opuszczania sztangielki kierujesz je lekko do przodu.

Taki ruch w tych dwóch pozycjach wykonywania rozpiętek gwarantuje najbardziej anatomiczne rozciąganie mięśni (większych i mniejszych) wzdłóż ich włókien.
Należy pamiętać by napinać mięśnie podczas podnoszenia ciężaru do góry i nie przenosić napięcia na naramienne podczas opuszczania. Tutaj spięcie łopatek do siebie bardzo pomaga utrzymać napiętą klatkę.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Czesc bikej !

Technike wykonywania rozpietek juz opisal Mawashi, wiec ja tylko wtrace sprawe ciezaru. Piszesz, ze robiac rozpietki hantlami 15 kg nie czujesz zadnego efektu i sadzisz, ze jest to za duzy ciezar. To, ze nie czujesz zadnego efektu moze byc spowodowane:
- zla technika,
- albo tym, ze stosujesz za maly ciezar ( dla porownania ja mniej od Ciebie wyciskam na klate i robie rozpietki tez ciezarem 15 kg i tak ostro naciagam miesnie , ze nietrudno jest ich nie czuc i nie widziec zadnych wefektow).

Tak wiec albo popracuj nad technika, albo zmien ciezar, albo i to i to.


Mariux
1

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1218 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13603
Ja dodatkowo uginam rece w lokciach

"Aby zmienić świat na lepsze, trzeba się przede wszystkim samemu poprawić"

"Doskonałość tak samo nie jest nam dostępna jak nieskończoność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Dzięki chłopaki!
Ale interesuje mnie jeszcze kwestia zginania rąk w łokciach. Czy zginać (przypuszczam, że na pewno), jak bardzo, czy prostować w ostatniej fazie ruchu (górnej)?
Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421


moze to ci pomoze ;)


Pozdrawiam

" a może tak bez motta ??? "
1

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7936 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45419
skad masz te obrazki????

z gówna powstałeś i gównem sie staniesz( jak mnie zaatakujesz:)

a z was to dupy nie prowokatorzy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z FLEX`a.

Rąk się nie prostuje, ma się je cały czas ugięte (prostuje się przy wyciskaniu hantlami).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapomniałem dodać, że nie w takim samym stopniu jak w "dolnej" fazie ćwiczenia, ale miejąc je w pewnym stopniu ugięte "w górnej", mamy cały czas napięty mięsień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1218 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13603
Wg mnie mozna prostowac rece w gornej fazie ale nie lacze ich tamze, bo to faktycznie rozluznia miesnie, mozna zastosowac jeszcze szczytowe napiecie miesnia

"Aby zmienić świat na lepsze, trzeba się przede wszystkim samemu poprawić"


Zmieniony przez - Pafcio w dniu 2001-10-23 10:57:41

"Doskonałość tak samo nie jest nam dostępna jak nieskończoność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Łokcie powinny byc ugiete przez caly czas wykonywania rozpietek. Prostowanie rak czy to w dolnej czy w gornej fazie choletnie przeciaza staw lokciowy, a przeciez nie o to chodzi zeby forsowac siebie ponad wszystko i doprowadzac do kontuzji.

Moim zdaniem prostowanie rak w gornej fazie nic nie wnosi pozytywnego do tego cwiczenia, a raczej moze utrudniac wykonywanie rozpietek.

Mariux
1

Mariux

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do Szamana

Następny temat

EFEKTY

WHEY premium