SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozne style walk jak to polaczyc

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Witam! Jestem poczatkujacym cwicze ponad miesiac, krav maga, boks i czasem bjj, zastanawiam sie czy nie jest to zle polaczenie dla osoby poczatkujacej bo wszystkie style bardzo sie roznia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
Krav maga zawiera w sobie elementy pozostałych dwóch wymienionych. Więc za bardzo nie masz co łączyć, bo już jest połączone. W tym przypadku rozwijasz dodatkowo pięściarstwo i walkę w parterze. Sam ćwiczę podobnie. A na pytanie czy to dobre połączenie, odpowiadam że będziesz umiał więcej od innych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
marcinpruszcz
Krav maga zawiera w sobie elementy pozostałych dwóch wymienionych. Więc za bardzo nie masz co łączyć, bo już jest połączone. W tym przypadku rozwijasz dodatkowo pięściarstwo i walkę w parterze. Sam ćwiczę podobnie. A na pytanie czy to dobre połączenie, odpowiadam że będziesz umiał więcej od innych...


Kravka ma dobre alternatywne wykończenia, ale dobrego boksu czy parteru na próżno tam szukać
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jasiu22
...zastanawiam sie czy nie jest to zle polaczenie dla osoby poczatkujacej...
A co chcesz osiągnąć ćwicząc te 3 rzeczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
antek098
Kravka ma dobre alternatywne wykończenia, ale dobrego boksu czy parteru na próżno tam szukać

Jak się nad tym dobrze zastanowić, to w systemach walki nie chodzi o to żeby się z kimś tarzać czy boksować przez dłuższy czas. Tam priorytetem jest szybkie pokonanie przeciwnika stosując elementy, których w sportach walki nie wolno używać. I to najlepiej z zaskoczenia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
marcinpruszcz
antek098
Kravka ma dobre alternatywne wykończenia, ale dobrego boksu czy parteru na próżno tam szukać

Jak się nad tym dobrze zastanowić, to w systemach walki nie chodzi o to żeby się z kimś tarzać czy boksować przez dłuższy czas. Tam priorytetem jest szybkie pokonanie przeciwnika stosując elementy, których w sportach walki nie wolno używać. I to najlepiej z zaskoczenia...


no to z zaskoczenia mogę mu wykręcić takie biodro, że go połamię.
Ja to widzę trochę inaczej : jesteś już obity i obyty, nie raz dostałeś, nie raz wygrałeś. Masz solidne podstawy wyniesione ze sportu to kravmaga umożliwia inne rozwiązania, zamiast się bawić w dźwignie można wcisnąć kciuki w oczodoły itp pomogła mi nieraz kravka w pracy tzn jej wykończenia, ale nie widzę tego jak ktoś waży 60kg, 0 innych sportów i chce być zabijaką po kravmadze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
antek098
no to z zaskoczenia mogę mu wykręcić takie biodro, że go połamię.
Ja to widzę trochę inaczej : jesteś już obity i obyty, nie raz dostałeś, nie raz wygrałeś. Masz solidne podstawy wyniesione ze sportu to kravmaga umożliwia inne rozwiązania, zamiast się bawić w dźwignie można wcisnąć kciuki w oczodoły itp pomogła mi nieraz kravka w pracy tzn jej wykończenia, ale nie widzę tego jak ktoś waży 60kg, 0 innych sportów i chce być zabijaką po kravmadze

Masz niezaprzeczalną rację. Ale osoba, która się próbuje podpytać nie spełnia żadnego z wypisanych przez Ciebie warunków. Co za tym idzie Jasiu22 widzi to wszystko z zupełnie innej perspektywy. A w związku z tym, że każdy mistrz był kiedyś laikiem, to jedyne co mu pozostaje to ćwiczyć...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Znam wszystkie te 3 "style" co wymieniles. Jesli nie masz pewnego dosiwadczenia i bazy przynajmniej w jednym z tych styli to nie ma sensu trenowac ich razem, bo sie wykluczaja.

BJJ: walka na ziemi, bez technick uderzanych
KM: unikanie walki na ziemi jak ognia, jesli juz to techniki stosowane, nie zostalyby zaakceptowane w zadnym sporcie walki :P
Boks: ograniczenie do technik recznych, glownie szerokie rozstawienie nog (marzenia dll kogos kto cwiczy KM). W boksie poruszasz sie do tylu, w KM nigdy. Techniki blokowania, sa z mysla o zalozonych rekawicach, na ulicy to nie zadziala, bo piesc jest mniejsza niz rekawica, dlate KM glownie bazuje na "parowaniu ciosow" i kontroli dystansu.

Jesli nie masz podstaw w jednym z tych styli, to stracisz czas, bo sie nie rozwiniesz. Potrzebujesz miec punkt odniesienia :)

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
Masonski poganiacz bydla
Znam wszystkie te 3 "style" co wymieniles. Jesli nie masz pewnego dosiwadczenia i bazy przynajmniej w jednym z tych styli to nie ma sensu trenowac ich razem, bo sie wykluczaja.

Nie wiem jak tam akurat wygląda to na Kravmaga na które miałeś przyjemność chodzić, ale z tego co mi wiadomo w przekrojowych "stylach" dzieli się to na elementy. Przykładowo na jednych zajęciach walka w parterze, a na kolejnych walka w stójce. A co do wykluczania się pomiędzy nimi, to nie rozumiem co miało by się wykluczać? Jeśli pracujesz, codziennie jeździsz do pracy na rowerze, a od czasu do czasu pójdziesz popływać to też nie ma sensu tego robić, bo się wykluczają? Albo jak chodzi się do szkoły i jest najpierw polski, potem matma i na końcu geografia to też nie ma sensu na nie iść bo się wykluczają?
Masonski poganiacz bydla
Jesli nie masz podstaw w jednym z tych styli, to stracisz czas, bo sie nie rozwiniesz. Potrzebujesz miec punkt odniesienia :)
Jak dla mnie czas tylko się zyskuje gdyż poznajesz więcej w ciągu powiedzmy roku. A ćwicząc więcej rozwijasz się bardziej niż ćwicząc mniej (to chyba jest niezaprzeczalne)... W kwestii "punktu odniesienia" to może komuś jest coś takiego potrzebne, ale mi nigdy nie było... A tak z ciekawości to ten powiedzmy bokserski "punkt odniesienia" jak pomaga osobie ćwiczącej BJJ, (albo na odwrót)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
marcinpruszcz
Masonski poganiacz bydla
Znam wszystkie te 3 "style" co wymieniles. Jesli nie masz pewnego dosiwadczenia i bazy przynajmniej w jednym z tych styli to nie ma sensu trenowac ich razem, bo sie wykluczaja.

Nie wiem jak tam akurat wygląda to na Kravmaga na które miałeś przyjemność chodzić, ale z tego co mi wiadomo w przekrojowych "stylach" dzieli się to na elementy. Przykładowo na jednych zajęciach walka w parterze, a na kolejnych walka w stójce. A co do wykluczania się pomiędzy nimi, to nie rozumiem co miało by się wykluczać? Jeśli pracujesz, codziennie jeździsz do pracy na rowerze, a od czasu do czasu pójdziesz popływać to też nie ma sensu tego robić, bo się wykluczają? Albo jak chodzi się do szkoły i jest najpierw polski, potem matma i na końcu geografia to też nie ma sensu na nie iść bo się wykluczają?
Masonski poganiacz bydla
Jesli nie masz podstaw w jednym z tych styli, to stracisz czas, bo sie nie rozwiniesz. Potrzebujesz miec punkt odniesienia :)
Jak dla mnie czas tylko się zyskuje gdyż poznajesz więcej w ciągu powiedzmy roku. A ćwicząc więcej rozwijasz się bardziej niż ćwicząc mniej (to chyba jest niezaprzeczalne)... W kwestii "punktu odniesienia" to może komuś jest coś takiego potrzebne, ale mi nigdy nie było... A tak z ciekawości to ten powiedzmy bokserski "punkt odniesienia" jak pomaga osobie ćwiczącej BJJ, (albo na odwrót)?


że co?
idzie niewytrenowany jegomość na kravkę i niczego nie nauczy się dobrze, owszem będzie umiał uderzyć bylejak, ale jak przyjdzie mu do prawdziwej konfrontacji to jednym takim pyknięciem tylko rozzłości agresora zamiast go unieszkodliwić na krav madze jest za dużo elementów by umieć je do perfekcji. W walce i tak liczy się prostota : łapiesz za szmaty, rzucasz albo trzymasz za szmaty a drugą ręką bijesz...i tak w 99% przypadków kończy się na glebie, dopiero wtedy zamiast używać BJJ można typowi wsadzić palce w oczy, ucisnąć krocze itp - te elementy krav magi wykorzystać. Wtedy to ma sens.

Nawet jak bijesz głupiego lewego prostego to ma być lewy prosty taki, żeby druga strona chodziła już otumaniona....a potem zdziwko kraverów jak koks z siłowni 110kg wagi ich pozamiatał no niestety.... masa,siła robią swoje dopiero później cała reszta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
marcinpruszcz
Masonski poganiacz bydla
Znam wszystkie te 3 "style" co wymieniles. Jesli nie masz pewnego dosiwadczenia i bazy przynajmniej w jednym z tych styli to nie ma sensu trenowac ich razem, bo sie wykluczaja.

Nie wiem jak tam akurat wygląda to na Kravmaga na które miałeś przyjemność chodzić, ale z tego co mi wiadomo w przekrojowych "stylach" dzieli się to na elementy. Przykładowo na jednych zajęciach walka w parterze, a na kolejnych walka w stójce. A co do wykluczania się pomiędzy nimi, to nie rozumiem co miało by się wykluczać? Jeśli pracujesz, codziennie jeździsz do pracy na rowerze, a od czasu do czasu pójdziesz popływać to też nie ma sensu tego robić, bo się wykluczają? Albo jak chodzi się do szkoły i jest najpierw polski, potem matma i na końcu geografia to też nie ma sensu na nie iść bo się wykluczają?
Masonski poganiacz bydla
Jesli nie masz podstaw w jednym z tych styli, to stracisz czas, bo sie nie rozwiniesz. Potrzebujesz miec punkt odniesienia :)
Jak dla mnie czas tylko się zyskuje gdyż poznajesz więcej w ciągu powiedzmy roku. A ćwicząc więcej rozwijasz się bardziej niż ćwicząc mniej (to chyba jest niezaprzeczalne)... W kwestii "punktu odniesienia" to może komuś jest coś takiego potrzebne, ale mi nigdy nie było... A tak z ciekawości to ten powiedzmy bokserski "punkt odniesienia" jak pomaga osobie ćwiczącej BJJ, (albo na odwrót)?


Wymienilem ci przeciez dlaczego sie nie oplaca bez bazy w jednym "stylu" zaczynac 10 innych. Przy zalozeniu ze chcesz robic progress.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekawice bokserskie, szczeka

WHEY premium