SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkład treningu partii mięśni na dni

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1199
Witam, chciałbym się zapytać czy mój rozkład jest poprawny, jest to 4 dniowy trening (dostęp do siłowni 24/7)

Poniedziałek- klata+biceps+przedramię
Wtorek- wolny od ćwiczeń
Środa- plecy, barki, kaptury
Czwartek- wolny
Piątek- nogi, triceps, brzuch
Sobota- wolny
Niedziela- klata.biceps i tak dalej

Chciałbym się właśnie zapytać czy to dobry rozkład, czy coś zmienić ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Niedziela- klata.biceps i tak dalej
rozumiem ze wtedy poniedziałej jest wolny a kolejny trening we wtorek ?

Napisz coś o sobie, moze daj ankietę działu, jakie cele masz treningowe itp
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1199
Tak, zrobiłem tak żeby był 1 dzień wolnego między treningami, moje informacje są uzupełnione w profilu, w swoim życiu trenowałem tylko rok na siłowni po czym musiałem jechać za granicę i nie mogłem kontynuować przez wyjazd, jestem typowym ekto czyli błyskawiczna przemiana oraz drobna postura, przyjechałem mając 50 kg przy wzroście 170 cm co jest ostrą niedowagą, charakter mojej pracy jest fizyczny, przytyło mi się ponad 11 kg przez 1,5 roku bez siłowni, tylko poprzez pracę więc waga plasuje się na ok 61 kg i nie chudnę, już to nieco lepiej wygląda ale nadal jest mało, chciałem właśnie teraz wrócić do normalnych ćwiczeń na siłowni dlatego zadałem takie początkowe pytanie dotyczące tych partii bo właśnie kiedyś tak robiłem.

Co do reszty czyli odżywiania i suplementacji, moja praca jest 3 zmianowa, jem 5 posiłków czyli jak np mam na rano to tak :

4:50 - śniadanie
8:00 - coś na szybko bo mam max minutę w szatni (gainer (bulk 50/50) lub bułka z czymś)
10:00- główna 20 minutowa przerwa, źródło węgli i białka np makaron z jajkami
12-13- idę tak samo na minutkę do szatni żeby coś wszamać
15:10- powrót do domu, główny posiłek czyli obiad
18:00- podwieczorek
20:00 kolacja 2 godziny przed snem czyli przed 22

W dni treningowe jem posiłek jak obiad i do tego biorę Carbo Nox 30 min przed treningiem, w czasie treningu piję zwykłą wodę mineralną, od razu po treningu także piję carbo noxa plus odrobinę kreatyny, co do kreatyny to stosuję 5mg na dzień, dopiero jak przyjadę wtedy normalny posiłek.


Zmieniony przez - Pendrakam w dniu 2018-08-11 19:05:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12023 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
sam podzial spoko, kwestia teraz jak rozlozysz poszczegolnie cwiczenia, czy tez objetosc treningowa
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33030 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
Hej - klata i bic wychodzi dzień po dniu ( niedziela i poniedziałek ) więc warto by zamienić np niedziele z piatkiem - tak jak Tomq jeszcze dochodzi kwestia samych ćwiczeń i objętości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1199
Witam, klata i bic nie wychodzi w niedzielę bo jeżeli w niedzielę zrobi się ten trening to już potem wychodzi we wtorek że są bary plecy i kaptur, chciałem własnie zwiększyć treningi z 3 razy w tygodniu na 4 i tak to wyszło.

Co do samych ćwiczeń i objętości, nauczono mnie trenować na wolnych ciężarach ale też co jakiś czas korzystanie z maszyn.

ilość serii i powtórzeń mam stałą czyli 5x8 na każde ćwiczenie, ćwiczeń jest 3-4, z serii na serię nie dokładam ciężaru tylko jest cały czas ten sam, dopiero jak czuję że mogę wziąć więcej to dokładam np w następnym tygodniu treningowym, słyszałem że dokładanie ciężaru co serię jest na siłę ? prosiłbym o pomoc

moim zdaniem są to na początek odpowiednie ćwiczenia :

np poniedziałek.

Klata:

- rozpiętki hantlami na ławce prostej (można powiedzieć że jest to rozgrzewka przed wyciskaniem i nie zaliczyć jako ćwiczenie ale jak kto woli )
- wyciskanie na ławce prostej sztangą
- wyciskanie na ławce ze skosem dodatnim sztangą (daję zazwyczaj wyższy kąt)
- wyciskanie na ławce ze skosem ale hantlami na dodatnim lub ujemnym

Biceps:

- modlitewnik
- unoszenie sztangi prostej
- unoszenie gryfu łamanego przy ścianie żeby mieć proste plecy i dobrze wyizolować
- unoszenie hantli lub wyciąg na maszynie




Zmieniony przez - Pendrakam w dniu 2018-08-12 10:54:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12023 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
Trochę za dużo kombinowania. Postaw na podstawy. Daj 3 ćwiczenia na klatce skos dodatni, wyciskanie hantli i rozpietke i starczy. Na bica dwa rodzaje Uginanie i też powinny zrobić robotę.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1199
To bez wyciskania sztangi na prostej? Chyba to podstawowe ćwiczenie, wyciskanie sztangi na prostej, wyciskanie na skosie i rozpiętki hantlami te 3 ćwiczenia a co do bicepsu to na początek słabsze ćwiczenie czyli uginanie hantlami a potem już ciężkie na modlitewniku i tą sztangą stojąc.


Zmieniony przez - Pendrakam w dniu 2018-08-12 15:42:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33030 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
Pendrakam
Witam, klata i bic nie wychodzi w niedzielę bo jeżeli w niedzielę zrobi się ten trening to już potem wychodzi we wtorek że są bary plecy i kaptur, chciałem własnie zwiększyć treningi z 3 razy w tygodniu na 4 i tak to wyszło.


Zmieniony przez - Pendrakam w dniu 2018-08-12 10:54:33


No to ja źle czytam :)


Poniedziałek- klata+biceps+przedramię
Wtorek- wolny od ćwiczeń
Środa- plecy, barki, kaptury
Czwartek- wolny
Piątek- nogi, triceps, brzuch
Sobota- wolny
Niedziela- klata.biceps i tak dalej


Odnośnie ćwiczeń to tak jak Tomq napisał

Sztanga na plaskiej to wcale nie jest najlepsze cwiczenie na klatke ;) Na bicka daj sobie tez podstawy - najlepiej ssztangielkami a nie sztanga . Wybierz sobie cos ( klasyczne uginanie lub z supinacją ) młotki , o kolano , modlitewnik .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1199
Dzięki za odpowiedzi, nie spodziewałem się że dostanę kilka dobrych rad :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dowiedz się więcej na temat węglowodanów!

Następny temat

Czy to odpowiednia dieta

WHEY premium