SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkład BWT

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 0 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28
Tak jak w temacie. Waga u mnie 117kg, 5-6 lat przerwy od siłowni. Myślałem, żeby dąc B-1,5g T - 1,5g reszta węgle bym dał, ale nie wiem czy nie za dobrze. Ps. Na masie na dużych węglach lubi mnie podlewać, jestem endo. Trening 3 razy w tyg FBW after 30-60minut rowerek. Co do treningu będę go układał na dniach, bo ten tydzień będzie jeszcze na rozruch mięśni, więc na luzaku. Co do pytań to mam kilka:

1.Czy warzywa i owoce dodaje się w kaloryce diety.
2.Prosiłbym o jakiś kalkulator co do zapotrzebowanie kcal w ciągu dnia, zależnego od wysiłku.
3.O ile mniej mam zjadać w dni nietreningowe , w te dni tylko będzie rowerek albo bieganie 30-60minut bądź bez cardio.

Czekam na odpowiedzi.Jak się coś przypomni to napiszę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Poziom tkanki tłuszczowej jest ciągle dość wysoki. Z takiego poziomu podleje Cię znacznie. Zdecydowane warto redukować.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
1. jak coś zjadamy, to wliczamy. energia w przyrodzie nie ginie. można nie policzyć liścia sałaty do kanapki, czy ząbka czosnku do sałatki - bo to pomijalne wartości, ale pół kilo pomidorów, czy 2 banany, to istotna ilośc kcal

2. tak liczymy zapotrzebowanie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

3. na początek, przy takiej wadze i przerwie od aktywności - to nie dzieliłabym na dt i dnt. zostawiłabym tylko trening siłowy, a z czasem dodawała aeroby/ interwały.

Policz zapotrzebowanie, daj ankietę działu, to będzie można mówić o rozkładzie makro. Z zasady 2 g bialkna na kg masy ciała na redukcji to standard (liczymy na prawidłową masę)

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Każdego lubi podlewać gdy buduje masę z poziomu tkanki tłuszczowej powyżej 15%. Podejrzewam więc, że przy Twojej masie ciala trzeba zdecydowanej redukcji. Wypełnij ankietę działu.

http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2018-02-04 08:40:55

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 Tak wliczasz ale jak gdzieś sobie skubniesz kawałek pomidorka to z taka dokładnością nie ma co tego wliczać, nie wniosą sporego ładunku co innego strączki
2 koleżanka już podała
3 na początek daj stałe zapotrzebowanie w każdy dzien

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 0 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28
Płeć : mężczyzna
Wiek :redukcja
Wiek : 24
Waga : 117było, dzisiaj rana zważone 114
Wzrost : 183
Obwód klatki : 138 z barkami
Obwód ramienia : 41
Obwód talii : 112
Obwód uda : 72
Obwód łydki : 44
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca w domu, krotki spacer na miasto
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW+rowerek 30 minut narazie, w DNT planuje tez dac rowerek 30 minut
Odżywianie : dieta, na tą chwilę 4 posiłki zdrowe
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : brak
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, rowerek, jak waga spadnie do 100 chcę zacząc biegać
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : przedtreningówki,białka, kreatyny, dekstroza, aminokwasy, carbo,zma, kiedys był 1 spalacz wcześniej
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak, na dniach mam zamiar kupić mesomorph oraz BCAA i EAA
Stosowane wcześniej diety : masówka i redukcyjna


Zmieniony przez - Cocochanelle w dniu 2018-02-06 18:29:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 0 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28
DT - 2922kcal
DNT - 2667kcal

DNT bez aero, na tą chwilę tylko rowerek stacjonarny w DT, bo stawy przy tej wadze mogą mieć problem po dłuższym czasie po bieganiu.

Przykład:
EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal

Policzone tutaj są kalorie spalane podczas aero, czyli ilość x % intensywności z bilansu. Jak jest z dodaniem kalorii spalonych w aero zależnie teraz jest 30 minut, za jakiś czas, jak organizm się dostosuje możliwe że dojdę do 60 minut.


Zmieniony przez - Cocochanelle w dniu 2018-02-06 19:13:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Aktywność zwiększasz to po, aby utrzymać ujemny bilans kcal i dalej redukować, więc nie wyrównujesz tego kcal z diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 0 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28
Rozumiem. Myślałem, żeby po prostu od tego dziennego zapotrzebowania uciąć 300kcal i redukować. Białko 2g/kg, jak rozłożyć węgle i tłuszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Tłuszcze około 1-1,3g, a reszta kalorii w postaci węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 0 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28
Jeszcze do małej poprawki. W DT mam 2922 , uciąc z tego 300 i normalnie redukować? Pamiętam, że kiedyś tak robiłem przy podczas redukcji. Ale to było dawnoooo temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Nie kombinuj tylko wylicz swoje zapotrzebowanie i od tego odejmij 300 kcal . Na chwile obecna nie potrzebujesz podziału na DT i DNT
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie na makroskładniki oraz ich dostarczanie

Następny temat

Redukcja-dieta do oceny

WHEY premium