sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Szybkie pytania bez logowania

Dodaj odpowiedź

Rozgrzewka

Wysłana -
1. Czy krazenia ramion mogę wykonywac delikatnie, czy może jest jakieś lepsze ćwiczenie na rozgrzanie barków i rąk?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
wszelkie cwiczenia z gumami, taśmami, hantelkami , m.in na rotatory
będą duzo lepszym wyjściem niż krążenia ramion

znajdziesz tego sporo na yt
Wysłana -
A coś możesz polecić żebym nie musiał używać sprzętu?
Wysłana -
jak wspomnialem - uzyj google/yt , jest tego całe multum sekwencji

zaoptrz się w thera band i bedziesz mogł robić rozgrzewkę wielu partii ciała, znacznie efektywniejszą niż zwykłe krążenia/wymachy, do tego zadbac o rotatory barków , zabezpieczyc sie przed kontuzjami i urazami tych miejsc, wiem cos na ten temat bo juz przerabiałem kontuzje barków i nie jest to nic przyjemnego :)
Wysłana -
Potwierdzam, jest to dużo Lepsze rozwiązanie niż kręcenia i wymachy.
Wysłana -
Thera band na poczatek wystarczy?
Wysłana -
zdecydowanie, zrobisz z nim bardzo dobrą rozgrzewką
następnie możesz pomyslec również o dorzuceniu np. taśmy treningowej , dostepnej chociazby w decathlonie lub wielu roznych sklepach sportowych ,online
ale to juz bardziej ukierunkowane rozgrzewki, u mnie np. zawsze przed treningiem barków i klatki musi wleciec sekwencja na mobilizacje łopatek/naramiennych , inaczej na treningu dokucza nieprzyjemny ból

do zwykłej rozgrzewki jednak tego nie uzywam, tutaj rozgrzewka na małych obciążeniach / ew thera band i wystarczy
Wysłana -
Czy to jest lepsze rozwiązanie jako rozgrzewka przed treningiem siłowym czy ogólnie jest lepsze? np. do innych aktywności? Mam taki thera band i nawet nie byłem świadomy że można takie rozgrzewki z tym robić. Dzięki!
Wysłana -
po prostu włączenie takiego elementu do rozgrzewki przed treningiem będzie efektywniejsze niż krążenia ramion o które pytałeś w 1 poście
Wysłana -
machanie rękoma czy nogami nic nie da nie potrzebnie tylko rozciągasz w ten sposób stawy, np szybko machające rękami narażone są stawy na przeciążenia, lepiej j/w z gumami popracować.
Wysłana -
Doprowadzasz do wyrywania kończyn z nierozgrzanego stawu- to nie może być dobre
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź