SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozbudowa pośladków a redukcja czy możliwe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 839
Witam. Jestem w okresie redukowania tkanki tłuszczowej. W ostatnich dwóch miesiącach zeszło ok 7 kg tłuszczu. Zauważyłam znaczną poprawę sylwetki pięknie zarysowane mięśnie ramion, pleców, barków, brzucha i nóg - głównie czwórki, ale za to kompletny brak pośladków. Wygląda to trochę śmiesznie takie płaskodupie przy silnie rozbudowanej górze i udach. Cały czas jestem na deficycie kalorycznym, ćwiczę codziennie w tym cztery razy w tyg. siłowo. Co powinnam zrobić aby poprawić wygląd pośladków?Czy będąc na redukcji jest to możliwe aby jakoś pobudzić pośladki do pracy? Czy bez zmiany diety pomoże dołożenie dwa razy w tyg. treningu na pośladki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777645

Bardzo dobry nadszedł czas na siłowniach skoro większość osób trenujący poważnie trenuje pośladki.
Przez długi czas pośladki na siłowniach nie były trenowane w ogóle lub trenowane były w sposób pośredni czyli były angażowane w innych ćwiczeniach wielostawowych jak przysiady, martwy ciąg czy wykroki. Ale to, że angażujemy w tych ćwiczeniach mięśnie pośladkowe nie oznacza, że to jest dla nich optymalna forma treningu.

Mięśnie pośladkowe to grupa bardzo silnych mięśni, których podstawowym zadaniem jest wyprost w stawie biodrowym. Najsilniejszy z nich, a zarazem największym jest mięsień pośladkowy wielki.

Oczywiście ćwiczenia wielostawowe mają swój udział w treningu mięśni pośladkowych, ale warto dołożyć ćwiczenia bezpośrednie takie jak glute bridge, hip thrust, side walk z gumami oporowymi, clamschell z gumami oporowymi.

Jednak trzeba mieć świadomość, że masę mięśni pośladkowych budujemy w tym samym okresie treningowym, w którym budujemy masę mięśniową pozostałych partii mięśniowych czyli gdy mamy dietę z nadwyżką kaloryczną. Podczas redukcji odsłaniamy to co zbudowaliśmy w cyklach masowych ciężko o budowanie masy mięśniowej gdy jesteśmy na deficycie kalorycznym.

Polecamy również: Trening na zgrabne pośladki - podejmij wyzwanie z SFD




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-10-19 18:15:15

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie, na redukcji pośladków nie zbudujesz. To olbrzymie mięśnie, które do wzrostu potrzebują silnego bodźca w postaci dużych ciężarów i rzeczywistej nadwyżki kalorycznej. Generalnie, po tym, co piszesz, warto byłoby się zastanowić, czy w ogóle przy ćwiczeniach aktywujesz pośladki. Codzienny trening to błąd. Ciało potrzebuje odpoczynku.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 839
Rozumiem że bez zmiany diety nic się nie da zrobić? Co więc proponujesz? Nadwyżka kalorii i pompowanie pośladków dużym ciężarem? Nie chcę rozbudowy innych mięśni za bardzo już i tak są spore. Jak długi okres czasu na to poświęcić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zdjęcie poproszę. Bo tu w opisach wiele dziewczyn ma wielkie mięśnie, a w rzeczywistości... Pośladki buduje się latami. Dwa, że żeby przejść na dietę masową, trzeba mieć odpowiednio niski bf, bo inaczej zamiast mięśni, przybędzie tłuszczu - dlatego zdjęcie. Plany treningowe z priorytetem na pośladki znajdziesz w dziale Ladies - był tam program bad ass squad - szukaj z takim opisem

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 839
Nie mam w tej chwili możliwości dodania zdjęcia, ale jak tylko będę mogła to wrzucę. Tłuszcz na dziś to 33% na 35% mięśni według mojej wagi. Może lepiej pociągnąć redukcję do niższego poziomu tkanki tłuszczowej i potem pomyśleć co trzeba faktycznie poprawić. Tylko do jakiego poziomu zjechać z tym tłuszczem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak masz 33bf, to tylko redukcja. Chyba, że to pomiar z magicznej wagi, która potrafi pokazywać bzdury. Będzie zdjecie, pokombinujemy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak wg twojej wagi to pewnie ta waga o kant ....

na redukcji coś się moze poprawić ale mięśni nie zbudujesz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 55
Jestem na diecie 1500kcal, i też chciałabym się dowiedzieć co zrobić żeby moja dupa nie była flakiem, jestem po 4 ciazach, cięcia cesarskie więc brzuch porażka i póki co muszę chudnac bo na brak tłuszczu nie narzekam no i kolejnych ciąży już nie będzie więc chciałam się w końcu ogarnąć co robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 55
W tej chwili moja waga przy wzroście 164cm to 68kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Najlepiej udać sie do działu ladies, zapzonać się z nim, założyć temat z wypełnioną ankietą działu, do tego rozpiska odżywiania i treningu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tu filozofii nie ma. Potrzebujesz odpowiedniego treningu silowego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia plan treningowy na atlasie

Następny temat

Silownia vs dom

WHEY premium