SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozbudowa pleców przejście z kalisteniki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 90
Siemanko! Ćwiczę półtora roku kalistenikę i street workout ale przestaje mnie to jarać i zaczynam sądzić, że siłownia bardziej mnie usatysfakcjonuje. Moim głównym celem są plecy.. zawsze były mocne pod względem siłowym, czego dowodem są 34 maksymalne podciągnięcia wykonane nachwytem. Ale z wyglądu nie koniecznie mi się widzą... Lat 18 185 cm wzrostu 85 kg wagi dosyć niski bf.. Chcę głównie poszerzyć plecy w okolicach mięśni obłych. Tylko generalnie ja bazowałem w ćwiczeniach na plecy na podciąganiu, trochę podciągałem się z 20 kg obciążeniem robiąc 10 serii po 8 powtórzeń i praktycznie nic więcej na plecy nie robiłem. I nie wiem za co się konkretnie złapać na siłowni aby w zadowalający sposób wytrenować plecy.. Technikę ćwiczeń znam wiosłować w opadzie, hantlami, wyciągi ale nie wiem które z tych ćwiczeń zastosować.

Chciałbym doprowadzić swoje plecy do stanu jak na CZARNO BIAŁYM zdjęciu
zdjęcia w kolorze przedstawiają moje plecy na chwilę obecną

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Plecy ok
Te na czarno-białym rozumiem, że są większe, tak? I chcesz szerzej, grubiej i gęściej?
To dieta na plus i ciężkie wiosła, martwy ciąg i drążek
Nic lepszego nie wymyślisz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 90
No są dużo szersze w okolicach mięśni obłych. tak jakby rozwiął mocno górną część najszerszych i obłe a dolną już mniej no i kaptury.
Pozwoliłem sobie zaznaczyć interesujące mnie części w paincie.
Żółta prosrowniki to chyba martwy powinien wystarczyć?
Zielona kaptury to chyba szrugsy? ale czy coś więcej?
Czerwona. no właśnie.. najbardziej interesuje mnie czerwona okolica. Wydaje mi się że u gościa to zasługa bardziej mięśni obłych jak najszerszych grzbietu bo takto dół też by miał specyficznie odznaczony i niemiałby takiej linii, przynajmniej tak mi się wydaje. Wiosła+ podciąganie? Podciąganie jednorącz?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Po opisie myślałem że faktycznie plecy nie mają jakiegokolwiek wyglądu ale pler wygląda całkiem dobrze, choć przydałyby się lepsze fotki bo kiepsko się ustawiłeś do nich moim zdaniem. Jeżeli chodzi o dół pleców to w podciąganiu znacznie lepiej angażuje je wąski podchwyt.
Na prostowniki martwe ciągi przede wszystkim.
Na kaptury szrugsy, choć i wyciskaniu żołnierskim sporo pracują.
Wiosłowania też rób - idą przede wszystkim na grubość pleców
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 90
Tylko właśnie ja miałem plecy na pierwszym zdjęciu już trochę napięte a ten gość na czarno białym wygląda jakby miał prawie całkiem rozluźnione. Laikiem nie jestem bo podciąganie i ogólnie ćwiczenia pleców to była moja mania. ale od podciągania najszersze urosły po całej długości a za słabo moim zdaniem w części oznaczonej kolorem czerwonym..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Podciągaj w chwycie młotkowym teraz np.
+ na siłowni wiosła, martwe ciągi.
Plecy masz ładnie rozbudowane więc uzbrój się w cierpliwość bo szybko to to już iść nie będzie ;p.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 90
Zdaję sobie sprawę z tego, że zbyt szybko to to nie będzie iść ale właśnie brakowało mi chyba najbardziej wiosłowania aby dobrze rozbudować plecy. Siły pleców nie brakuje bo w maju udało się rąbnąć rekord 1050 podciągnięć w 9 godzin z minutami robiąc po 105 serii po 10 powtórzeń chwytem młotkowym, więc jakiś wyczyn to już jest ale chodzi mi też o estetyczny wygląd a teraz tak średnio mi się widzi. Martwy, wiosła, podciąganie? tyle?

(dziękuję wszystkim za odpowiedzi, sogi dla panów)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie
Oczywiście zabawa chwytami, uchwytami, linkami, kątem nachylenia, etc.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZAKRZEPICA A TRENINGI

Następny temat

Picie a treningi

WHEY premium