SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozbudowa mięśni pleców w celu zlikwidowania bólu kręgosłupa

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 2874

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72
Hej!

Wykonuję pracę fizyczną i po robocie boli mnie odcinek lędźwiowy.

Domyślam się że warto by rozbudować MIĘŚNIE PROSTOWNIKI GRZBIETU (zobaczyłem tu :
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp)

Pytania:
czy będąc wyczerpanym po robocie, nie nadwyrężę sobie bolącego kręgosłupa, ćwicząc plecy tego samego dnia?
Jako że nie mam siłowni w pobliżu, nie mogę zastosować ćwiczeń z atlasu. Jakie jeszcze ćwiczenia/sposoby na bolące plecy znacie?
Czy bieganie jest ok? pajacyki? skrętoskłony?
Pewnie ćwiczenia na drążku, ale nie mam drążka.

Słyszałem że pompki mogą obciążyć odcinek lędźwiowy jeszcze bardziej. Mam na razie unikać pompek?

Jak mogę rozgrzać plecy tuż przed robotą, będąc w środku lasu?
Rozgrzewać się też pod koniec przerwy śniadaniowej?

Czy spanie na twardym, np na podłodze jest dobre na bolące plecy?

Mój ojciec też cierpi na bóle pleców, ma spory brzuszek, a na żadne ćwiczenia nie daje się namówić, bo twierdzi że 'w robocie wystarczająco już się namęczył/ napocił' itd. Jak go przekonać?

ps. Jeśli ta informacja w czymś pomoże: wcześniej nie byłem specjalnie aktywny fizycznie, jedynym moim wysiłkiem było 20-30 minut rozciągania, brzuszków, pompeczek itd. 3x w tygodniu

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - bb7891 w dniu 2010-04-07 17:28:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3921
Moim zdaniem na bolący kręgosłup dobry jest kosmodisc. Mój tata też pracuje ciężko fizycznie i cierpi na bóle kręgosłupa. Jakiś czas temu zaczął zakładać kosmodisc do pracy a także po niej. Po jakiś 3 tygodniach ból bardzo się zmniejszył. Myśle że to może ci w znacznym stopniu pomóc.
Ćwiczeń pleców po ciężkiej robocie w lesie nie polecam, ponieważ jedyne co możesz tym zdziałać to się przetrenować. Pomóc także może rozciąganie. Pełna sesja rozciągania mięśni nawet codziennie. pzdr

Mój dziennik:http://www.sfd.pl/Proteo_system_by_jajek999_Wstawaj_i_walcz!!!!-t578639.html - zapraszam!

Jeśli pomogłem to daj SOG'a;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51139
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Powodow moze byc wiele akurat. Najpierw powinienes udac sie do lekarza, zrobic rtg calego kregoslupa. Tak samo Twoj tata.
Jesli bedziesz juz mial takie informacje wtedy moze ktos na to cos poradzi.. Ale najlepiej jakbys udal sie prywatnie do lekarza specjalisty.

edit: Opisz bardziej ten bol. Dokladnie, w ktorym miejscu on jest.

Zmieniony przez - kooteK92 w dniu 2010-04-10 13:33:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie na drążku.

Następny temat

Czy to w ogóle ma sens?!

WHEY premium