SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Royce gracie chce rewanżu z Hughesem

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7635

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2082
Pionier i mistrz mieszanych sztuk walki Royce Gracie udzielił wywiadu MMA Weekly podczas odbywania seminarium w Capital Jiu-Jitsu Club w Arlington . (10.07.2006).

MMAWeekly: Royce, co sprowadza cię do Capital Jiu Jitsu Club ?

Royce Gracie: klub ten jest cześcią sieci Royce Gracie Jiu Jitsu i jestem tu aby poprowadzić seminarium. Zwykle spędzam 6 miesięcy w roku prowadząc seminaria i właśnie wróciłem z jednych w Anglii. Przeciętnie odbywam w tym miejscu dwa seminaria na rok ale klub jest również używany przeze mnie po to by móc się zobaczyć z Rodrigo.

MMAWeekly: A'propo Rodrigo, jakie są twoje przemyślenia na temat jego porażki (z Shungo Oyama) oraz porażki Crosleya ? (z Melvinem Manhoef'em)

Royce Gracie: jest to skomplikowane. Właśnie wrócili i jeszcze o tym nie rozmawialiśmy, dopóki nie znajdziesz się w ringu, nie wiesz co się stanie.

MMAWeekly: Będąc niezaprzeczalnym pionierami, czujecie że sport MMA ewoluuje z dala od Gracie'ch ?

Royce Gracie: Nie. To my jesteśmy leaderami. My to zaczęliśmy. Jest wielu nadchodzących nowych wojowników którzy będą kontynuować linię Gracie.

MMAWeekly: mając prawie 40 lat, jak długo czujesz się na siłach startować w MMA ?

Royce Gracie: Będę nadal startował, chcę po prostu widzieć rozrastającą się rodzinę i wychowywać moje dzieci.

MMAWeekly: Nadal masz kontrakt z K-1 lub UFC ? jakieś zakontraktowane walki ?

Royce Gracie: Mam kontrakt z K-1 i jestem gotowy walczyć na noworocznej gali w Japani(K-1 New Year's Eve).

MMAWeekly: masz już przeciwnika ?

Royce Gracie: Nie.

MMAWeekly: Jest ktoś z kim chciałbyś walczyć ?

Royce Gracie: już tu byłem i to robiłem. Będę walczył z każdym kto nie jest przegranym.

MMAWeekly: Pragniesz rewanżu z Mattem Hughesem ??

Royce Gracie: oczywiście

MMAWeekly: podjąłeś negocjacje z UFC by zorganizować tą walkę ?

Royce Gracie: Rozmawiamy z nimi. Czas pokaże.

MMAWeekly: Poruszając temat Hughes'a, wyniosłeś jakieś nauki po walce z nim ? Zaskoczył cię ?

Royce Gracie: Nie, wiedzieliśmy co zamierza zrobić. Wypracowaliśmy jego plan gry przed walką i zrobił on dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Byłem przetrenowany przed walką. To wszystko. Zacząłem trenować za bardzo, za mocno, za długo. On zrobił dokładnie to, czego oczekiwaliśmy.

MMAWeekly: Mówiąc o treningach do walki, z kim trenujesz stójkę ?

Royce gracie: Fairtex.

MMAWeekly: Dostosowujesz swój trening specjalnie pod Hughes'a ? Sprowadzasz zapaśników z którymi mógłbyś sparować ?

Royce Gracie: Nie, trenujemy jedynie z Fairtex'em z poza naszego teamu.

MMAWeekly: Nie uważasz że trening z silnym obozem zapaśniczym by cię wzmocnił ?

Royce Gracie: Nie.

MMAWeekly: co byś zrobił inaczej ?

Royce Gracie: nie przetrenował się.

MMAWeekly: Ostatnia porcja pytań, ponieważ wiem że musisz zaraz nas opuścić. Możesz mi powiedzieć jak trenujesz w ciągu tego roku ? Jest to pełne MMA czy może skupiasz się na Gracie Jiu Jitsu dopóki nie podpiszesz walki ?

Royce gracie: Trenuje MMA zawsze, zawsze stójkę, zawsze GJJ.

MMAweekly: Nawet podczas trwających seminariów znajdujesz czas na trening ?

Royce Gracie: Tak

MMAWeekly: Na koniec, obecnie masz seminaria w Stanach Zjednoczonych. Kiedy znowu planujesz wrócić do Europy ?

Royce Gracie: W Lutym, powinienem zawitać do Anglii, Szkocji, Irlandii oraz Włoch. Będziemy poszukiwać nowych miejsc by dodać je do listy, by dowiedzieć się więcej sprawdźcie stronę www.roycegracie.tv.

MMAWeekly: Dziękujemy ci za spędzony czas Royce i oczekujmy na twoją walkę pod koniec roku.

Royce Gracie: Nie ma sprawy. Dziękuje.

Tłumaczone z : http://www.mmaweekly.com/absolutenm/templates/dailynews.asp?articleid=2473&zoneid=13

Nie wiem jak wy, ale ja raczej uważam że Royce był niedotrenowany, nic ciekawego nie pokazał w walce z Hughesem. Mimo to znów chciałbym zobaczyć go w ringu

PS. Sorry za wszelkie błędy w tłumaczeniu jakby co, nie zajmuje się tym zawodowo

PS 2. Nie znalazłem tego wywiadu na forum, jeśli był to sorry.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Dran:
"Marian niezupelnie rozumiesz to co ja pisze chyba.
Walka z zawodnikami ze swojej ligi, to jedno. Walka Royce'a z zawodnikami z najwyzszej ligi to wlasnie co innego, bo on do tej ligi nie nalezy. O tym pisze caly czas."

MOJA ODPOWIEDŹ:
A kim Ty jesteś żeby decydować o tym do jakiej ligi należy Royce? Są jakieś ligi w Pride/K-1/UFC? Pierwsze słyszę! Skoro chcą go organizatorzy i kibice, to chyba ma prawo walczyć takie samo jak każdy inny. To że Tobie się to nie podoba to Twoja sprawa. Zaś podejmiowanie przez Royce'a walki z najlepszymi to dla wielu kibiców MMA świetna sprawa.
---------------------------------------------------------------------------
"Skad wzialem ze Royce zostal wziety do UFC ze wzgledu na wyglad czlowieka z ulicy? Dziwne, ze slyszysz to po raz pierwszy, bo powiedzial to sam Rorion, ktory wymyslil UFC zeby zaprezentowac skutecznosc BJJ. Royce mial stanowic kontrast przemawiajacy do wyobrazni widza, ze nie jest to jakis wielki koks kasujacy wszystkich po kolei, ale przecietny facet. Jak widzisz zawsze mozna sie dowiedziec czegos nowego ;)"

MOJA ODPOWIEDŹ:
Nie był jedynym "małym" człowiekiem w UFC! Więc porówanie do "koksów" troche dziwne - po prostu nie było podzialu na kategorie wagowe. Oraz zbadaj jaki wyglądali malutcy Japończycy z którymi wygrywał Rickson!
---------------------------------------------------------------------------
"W kwestii zarabiania Rickiego tez sie nie zrozumielismy. Chodzi mi o to, ze zarabia na wizerunku. On i cala rodzina, bo maja niepokonanego fightera... Ze to sie juz zrobilo smieszne to sie zgodze. Ale dla znawcow tematu, a nie dla ogolnej publicznosci. Popatrz ilu amerykancow wierzylo, ze np. Royce posklada Matta. Czy to bylo realne? Nie sadze."

MOJA ODPOWIEDŹ:
Tutaj w zasadzie się zgodzę, ale ilu ludzi się spodziewało dobrej postawy Royce'a z Yoshidą?
---------------------------------------------------------------------------
"Co do wypowiedzi o staniu pod latarnia znow mnie nie zrozumiales. Chodzilo mi o to, ze usprawiedliwiasz robienie czegokolwiek zarabianiem kasy. A Royce w tej chwili pajacuje, bo nie podejmuje zadnych wyzwan, tylko zgadza sie dac sie obic dla kasy."

MOJA ODPOWIEDŹ:
Skoro komuś "za danie się obić" - jak to nazwałeś, ktoś płaci gruby szmal, to ten ktoś musiałby być idiotą żeby tego szmalu nie wziąć za pare siniaków. Poza tym ja pomimo porażki Royce'a uważam, że nie wyszedł on z nastawieniem "dać się obić". No ale ja nie jestem jasnowidzem...
---------------------------------------------------------------------------
"Co do Rickiego, to tez nie wiesz czemu przestal walczyc, wiec czemu go osmieszasz?"

MOJA ODPOWIEDŹ:
Fakty są faktami! Rickson NIGDY nie walczył z czołówką MMA (poetarzam to po raz n-ty)! I nie chodzi tu o ośmieszanie, tylko o prostowanie mitów na temat Rickiego!
---------------------------------------------------------------------------
"A jesli chodzi do umiejetnosci, Royce sam twierdzil ze Ricky jest 10 razy lepszy. Stojke w mojej ocenie tez mial lepsza od Royce'a, lepsze warunki fizyczne i strategie walki. Wiec nie wiem czemu mialby sobie w MMA radzic GORZEJ niz Royce? (nie mowie lepiej)."

Tutaj odnoszę się do wypowiedzi Michała M. i teorii o "sondzie", która jest dla mnie też bez sensu i jest "gadaniem pod publiczkę". Skoro Rickson miał wejsc w miejsce Royce,a w razie porażki, to bezsensem było, że nie walczył od początku w UFC, a walczył w JVT gdzie poziom był dużo niższy!
A czemu miałby sobie gorzej radzić w MMA niż Royce? Już tłumaczyłem, nawet jeśli Rickson jest lepszy w bjj od Royce'a (bo jest), to nie znaczy, że lepszy jest też w MMA. To, że w Twojej opiniii jest lepszy w stójce to Twoja sprawa, zresztą stójki to obydwaj za wiele nie pokazywali. Royce miał twardy łeb - i nawet samo to (jak i zapewne multum innych czynników) miało wpływ na to, że był lepszy w MMA niż Ricki. O innych czynnikach nie wspominam (może wydolnośc? może motywacja? może multum innych, któe można wymieniac i wymieniać). Poza tym proponuję nie opierać dyskusji na Twoich domysłach i teoriach, a skupić się na FAKTACH!!!
---------------------------------------------------------------------------
"A wracajac do sprawy z Rickim, skoro rodzina uwazala go za lepszego i w razie porazki mial zajac miejsce Royce'a to cos w tym musi byc chyba?"

MOJA ODPOWIEDŹ:
To już wałkowane było wiele razy, w tym i powyżej. Powtarzam, SKUPMY SIĘ NA FAKTACH, NIE NA WYPOWIEDZIACH ITP.!
---------------------------------------------------------------------------
"Royce niech sobie walczy, ale na Boga niech walczy z zawodnikami na podobnym poziomie, zamiast udawac ze walczy z czolowka (udawac bo zbieranie oklepu w kiepskim stylu trudno tu nazwac walka)."

MOJA ODPOWIEDŹ:
Weź zrozum facet, że Royce ma głęboko gdzieś co Ty sądzisz o jego stylu i jego wynikach. W moich oczach błaźniłby się jakby walczył z freakami i nabijał sobie rekord. Ty byś go oczywiście chwalił, że powrócił w wielkim/zwycięskim stylu, bo pokonał jakiegoś cieniasa i cieszyłbyś się, że w Twojej wymyślonej "lidze" Royce wygrywa... Co przynosi (oprócz nieistotnych dla Ciebie pieniędzy) honor i chwałę wielkiego wojownika jak niemal sam Ricki!
---------------------------------------------------------------------------
"Niby go cenicie za serce do walki, a ja pytam znow co w tym wielkiego?"

MOJA ODPOWIEDŹ:
Ano to, że mimo wieku się nie boi, jakbyś nie zauważył, to nawet nie odklepywał dźwigni w walce z Mattem, ja nie wiem za co Ty cenisz ludzi (mówię o życiu codziennym) skoro ponad wszystko stawiasz styl itp. Mi imponuje że nie boi się podejmować trudnych wyzwań i robi to co robi!
---------------------------------------------------------------------------
"Moze wlasnie boi sie walczyc ze slabszymi zawodnikami, bo porazka z kims takim pokazalaby jakie faktycznie miejsce Royce zajmuje w szeregu? A po walce z Mattem, zawsze mozna powiedziec "przeciez to nie hanba przegrac z mistrzem" i wyjsc z tego z twarza. Zwlaszcza jak sie pozniej opowiada bzdury o przetrenowaniu itp."

MOJA ODPOWIEDŹ:
NO COMMENTS... znowu wiesz czego się boi i co myśli...
---------------------------------------------------------------------------
"Szanowalbym go dalej za checi do walki, gdyby faktycznie jak napisalem walczyl, potrafil ocenic szanse i znalezc swoje miejsce, gdyby chcial sie rozwijac w kierunku MMA. A Royce zostal stylista, takim samym jak ci ktorym wytykal niewiedze czym jest prawdziwa walka. Ludzie poszli do przodu, a on utknal w latach 90'tych ze swoim przeswiadczeniem ze jest w stanie pokonac kazdego dzieki BJJ."

MOJA ODPOWIEDŹ:
Powinien zatrudnić Ciebie żebyś mu doradzał gdzie jego miejsce i z kim ma walczyć... Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać... Oczywiście znów znasz jego myśli (z lat 90 - tych)
---------------------------------------------------------------------------
"Co do tych nieszczesnych dywagacji kto jest lepszy, to osobiscie styl w jakim Rickson wygrywal walki o wiele bardziej mi sie podobal. Nie wiem czemu mialby byc slabszy w MMA. Stojke ma lepsza, warunki fizyczne na oko tez i dazy do dominacji na ringu, w przeciwienstwie do Royce'a ktoremu bardziej odpowiada lay&pray. Jesli w grapplingu tez jest lepszy, to skad wszystkie watpliwosci?"

MOJA ODPOWIEDŹ:
Wyjaśniłem powyżej, chyba dość doklądnie, poza tym Twoja opinia wyciągnięta na podstawie walk Rickiego ("pogoń za Takadą" itp.) to rzeczywiście niepodważalny argument za możliwościami stójkowymi Rickiego, które są dopełnieniem wszystkiego co jest ważne w MMA oprócz grapplingu i budowy fizycznej (bo przecież nic innego się nie liczy wg. Ciebie chyba).
---------------------------------------------------------------------------
"Aha, Marian odnosnie 10 walk Rickiego i super mega rekordu Royce'a, to wcale nie ma on tak wielu walk na koncie, odliczajac jeszcze freak show z Akebono czy ostatni teatrzyk z Mattem, to Royce zbudowal wielka legende mniej wiecej na podobnej ilosci walk co Ricky, we wczesnych latach. Porownaj to sobie do rekordow obecnej czolowki, oni sie dopiero musieli napracowac zeby do czegos dojsc. Niczego nie dostali w prezencie. Dlatego zestawianie z nimi naszego bohatera i jego pozy, sa juz niesmaczne."

MOJA ODPOWIEDŹ:
Nie będę Ci porównywał przeciwników Royce'a i Ricksona, bo tu nie chodzi nawet o rekord... jakbyś pooglądał ich wszystkie walki i sprawdzał kim byli oponenci Rickiego, to byś wogóle tego nie napisał Kiedyś już pisalem na SFD zestawienie i opis przeciwników Rickiego z MMA wraz z ich rekordami i tym kogo pokonali, nie chce mi się tego szukać, ale te statystyki możesz znaleźć na sherdogu! Porównywać do obecnej czołówki nie ma co rekordów Royce'a. Oceniać to tak, jakby porównywać Muhamada Ali z Lennoksem Lewisem - nie te czasy, nie te realia, nie te zasady organiozowania walk. Przypominam też, że w początkach UFC były turnieje, a nie pojedyncze walki!
---------------------------------------------------------------------------
"Ta, sprawa honoru. Dla mnie to prosta kalkulacja. Po walce z Tokoro Royce polapal sie, ze jest cienko. UFC dla podreperowania pozycji zaproponowalo mu show z jego udzialem. Royce szybko sobie przemyslal jak to bedzie. Walka z kims kiepskim moze sie zakonczyc porazka i wtedy to juz bedzie mial pozamiatane, zas wygrywajac nic nie udowodni. Walka z mistrzem to bedzie kosmiczny wpie***l, ale mozna stwierdzic ze to nie hanba. A ilu bedzie to potrafilo ocenic o ile poziomow przerosl go przeciwnik... Wiekszosc rozgarnietych po amerykansku fanow nie widziala nawet jego ostatniego popisu z Tokoro i krzyczala, ze zje Matta. Dodajac do tego fajna sumke zielonych, Royce uznal pewnie ze gra jest warta swieczki.
Jesli chodzi o prawdziwe wyzwania i serce do walki, to pokazalby je walczac ze slabszymi zawodnikami, a nie pchajac sie od razu do mistrza. Tylko, ze nie ma odwagi zaryzykowac porazki z przecietnym fighterem.

Odnosnie wygrywania ze swietnymi grapplerami, jak Shammrock, to w podlinkowanym wczesniej filmiku Shammrock sam wypowiada sie o swojej pierwszej walce z Roycem... Mowi cos w stylu (nie chce mi sie przewijac i tlumaczyc slowo w slowo), ze mial reke Royce'a a musial odklepac i stwierdzil ze nie wie co sie do cholery stalo i musi sie tego nauczyc... Jak widac znany im grappling byl jednak nieco inny niz BJJ, dziwnym trafem druga walke Royce juz tylko zremisowal. Z tym smiesznym Takada, co nic nie potrafi, wygral decyzja, a kiepski Ricky wygral 2 razy armbarem. Takze pomijajac leszczy we wczesnych UFC i nieznajacego jeszcze bjj Shammrocka, moglbym sie pokusic o stwierdzenie ze Royce nie poradzil sobie w sumie z nikim powazniejszym niz Rickson. (ta czesc byla dla Mariana;) )"

MOJA ODPOWIEDŹ:
Znów bawisz się we wróżkę, która zna myśli Royce'a więc większości wypowiedzi nie będę komentował, bo i po co?
A co do umiejętnści grapplingowych Shamrocka, i Twojego tekstu, że niby nie zna BJJ (bo z Twoich wypowiedzi wynika, że umiejętności grapplingowe można nabyć tylko trenując bjj) to może weź pod uwagę, że Ken Shamrock przed walką z Roycem stoczył 4 walki w MMA i wszystkie wygrał przez submission ).

Widzę, że Ty wogóle nie znasz większości faktów, dyskusja z Tobą opiera się na tym, że ja podaję Ci fakty, a Ty zbywasz mnie jakimiś swoimi domysłami i wypowiedziami fighterów i innych. Proponuję Ci żebyś napisał maila do Royce'a co o nim sądzisz i co mu radzisz objaśnij mu zasady działania Twojej ligi, którą sobie wymyśliłeś dla niego, wtedy Ci się podporządkuje żeby nie stracić w Twoich oczach. Temat zamykam, bo dalej nie widzę sensu ciągnięcia dyskusji na takim poziomie.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 323
Po co mu rewanż ? Znowu baty ostre dostanie

jestem FightOrDie i mam bana

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4626
Hughes znowu go zbomba i tyle pcha sie tam gdzie nie ma juz dla niego miejsca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9058
Ale 400.000$ znowu wpadnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 867 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11652
czego sie nie robi dla pieniedzy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
za taką kase to ja teź nastawiłbym policzek pod pięść Hughes'a

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Ja chcę zobaczyć rewanż Matta z GSP. To bedzie walka!
Royce niech da sobie juz spokoj albo niech nie zabiera czasu najlepszym i walczy z kims na swoim poziomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Zaczyna się to robić co najmniej niesmaczne...

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Royce musi być bardzo pewny siebie. UFC nie da mu drugi raz tyle kasy, bo sądzą (tak jak większość), że wiele nie pokaże w klatce. A on skoro chce znowu walczyć z Mattem, to musi być pewien swoich umiejętności, bo chyba nie chce znowu przegrać i zrobić sobie jeszcze większego obciachu.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
albo życie mu jest niemiłe

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
A co jest obciachowego przegrać? Tym bardziej z mistrzem?

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rockson Gracie

Następny temat

Fedor - Silvia na gali Pride w USA

WHEY premium