SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rower treningowy - pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
witam!
Miesiąc temu postanowiłem w końcu pozbyć się opony z brzucha. Nie stosuje żadnej specjalnej diety, zrezygnowałem jednak całkowicie z wszelkich słodyczy, napojów gazowanych, przekąsek, czipsów itp.
Robie po 200 brzuszków dziennie (na więcej moje biedne, prawie nie istniejące mięśnie mi na razie nie pozwalają) i kupiłem sobie tani, chiński rowerek treningowy (na lepszy nie pozwala mi napięty budżet).

Na początku, ponieważ byłem kompletnie bez formy, dawałem rade maks 15 minut i byłem po tym tak mokry jak bym wyszedł spod prysznica. Teraz, po miesiącu, bez problemu daje rade 40 minut i na końcu nie mam nawet jakiejś strasznej zadyszki (co jest dziwne bo dużo pale)

Niestety, jak wykazały moje pomiary, nie dość że nie schudłem ani kilograma czy centymetra w pasie, to wręcz przytyłem około centymetr. Więc gdzie popełniam błąd? Czy miesiąc to za mało, by widzieć jakiekolwiek rezultaty, czy robie coś źle i tylko marnuje czas?

Ponadto mam pytanie odnośnie samego rowerka. Jak pisałem, jest to chińska taniocha za 300 złotych i nie bardzo wierze we wskazania plastikowego komputerka. Po około 40 minutach jechania w miarę szybkim tempem, pokazuje mi że przejechałem 10 kilometrów i że spaliłem 30 kalorii. 30 kalorii? Szklanka 100% soku pomarańczowego ma 47 kalorii, czy naprawdę po 40 minutach spala się tak mało?

Myślałem poważnie nad zakupem bieżni, lecz te najtańsze kosztują od 600 złotych, a średnio ponad 2000. Czy bieżnia jest dużo lepsza od rowerka, czy opłaca się inwestować (z góry zaznaczam, że stać by mnie było tylko ewentualnie na najtańszą z możliwych)?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 25

Waga: 78

Wzrost: 170

Obwód klatki: 102

Obwód ramienia: 35

Obwód talii: 105

Obwód uda: ?

Obwód łydki: ?

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ?

Aktywność w ciągu dnia: Niestety mam siedzącą pracę, a po pracy też w zasadzie tylko siedzę.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Rowerek 40 minut dziennie, 200 brzuszków, trochę pompek.

Odżywianie: Obecnie zrezygnowałem całkowicie ze słodyczy, cukru i wszelkiego rodzaju przekąsek. Zjadam na obiad co mi żona podetknie pod nos (ale nie są to duże porcje) potem raczej chude i jak mi sie wydaje dietetyczne rzeczy, owoce, warzywa, jogurty. Pije prawie wyłącznie 100% soki owocowe, około 2 litry dziennie.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: Ogólnie jestem zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: Mogę trenować godzinę dziennie, codziennie.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Myślałem o l-karnitynie, ale po poczytaniu sobie o niej na waszym forum sam już nie wiem.

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1022
Na saunie tez sie idzie niezle spocic, a tluszczu nie wypalasz :) Stopien pocenia sie nie jest wyznacznikiem ilosci "palonego" tluszczu.
Jezeli Adam1982 ma w ramieniu 35 cm, a w tali 105 to wydaje mi sie, ze mozemy mowic jednak o duzym zatluszczeniu. Zwlaszcza przy jego wzroscie.
Ja bym skromnie zaproponowal hybryde... polaczyc w cyklu tygodniowym typowy trening 1-1,5h przy HR<140 (3 razy tygodniu) i 2-3 razy w tygodniu trening interwalowy 1h. Co do treningu interwalowego to wazne, zeby zmianie ulegaly pozycje, w ktorych trenujacy pedaluje (siedzaca, stojaca, pochylona w tyl i przod), intensywnosc pedalowania (od ok. 40-50% w fazie rozluznienia, poprzez 60%, 70% itd. az do kilku odcinkow o intensywnosci 100%) no i obciazenie.
Dieta oczywiscie w tym wypadku to podstawa!
Artykulow na temat prawidlowych diet jest tu mnostwo.
Co do brzuszkow natomiast... hmmm... jezeli 200 brzuszkow dziennie , to znaczy, ze prawdopodobnie nieprawidlowo robione. Chyba, ze 20 serii po 10 brzuchow :)
Zgadzam sie z Martainn i tez odradzam a6w. Jak juz cos to abs polecam. Mniej absorbujacy, a skuteczny. I cwiczacy sam decyduje o dokladaniu kolenych cwiczen i powtorzen. Ale najlepsze to chyba probowanie wszystkiego. Znajdz sobie kilka cwiczen, angazujacych rozne partie brzucha i kombinuj z nimi. Rob na przyklad 3 razy w tygodniu i za kazdym razem 3 inne cwiczenia, zeby nie przyzwyczaic ogranizmu do tego samego wysilku. Pamietaj o cwiczeniach, ktore pobudzaja do pracy miesnie skosne brzucha (najczesciej o nich zapominamy). cwiczenia dolnych partii brzucha wykonuj na poczatku, bo te miesnie sa z reguly slabsze.

A6W jest na wzmocnienie mięśni, a nie na spalanie tłuszczu.
Nie kazdy w koncu zapamieta, ze nie ma cwiczenia na brzuch spalajacego tluszcz. Czasami brzuszki, ktore wykonujemy przypominaja po prostu bardziej trening obwodowy (jezeli chodzi o efekty). Ale generalnie, kazde cwiczenie na brzuch ma na celu jego wzmocnienie, jezeli oczywiscie jest prawidlowo wykonywane. Rownie dobrze moznaby podskakiwac przez 40 min. Daloby to takie same efekty w spalaniu tluszczu na brzuchu jak 40 min. brzuchow.
A jezeli chodzi o same cwiczenia to polecam kupic dwie rzeczy: drazek i pilke do cwiczen (taka dmuchana za 30 zl) i robic podciaganie kolan, unoszenia nog i brzuchy lezac plecami na pilce.

Zycze powodzenia w zrzucaniu zbednych cm!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 52
Hej, A wieC tak:

1. Wskazaniami komputera to se głowy nie zawracaj, bo są nieprawdziwe.

2. Co do treningu to dziennie rób od 45 minut do 75 minut maksymalnie, na jak najniższym obciążeniu.

3. Co do tego 1 cm co przybrałeś, możliwe, a wręcz bardzo prawdopodobne jest to masa miesniowa. Spowodowana tym, ze jak większośc osob ustawia sobie najwiekszy ciezar, jest to bład.

4. Podaj ile masz opcji obciązenia od 1 do 6?? czy od 1 do 8

5. I na przypomnienie od 45 minut do 75 min dziennie, na jak najnizszym obciazeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Entomon, zwroc uwage, ze facet nie jest jakis spasiony za bardzo... Tu raczej czas zachecac do interwalow , a nie typowgo spalania tluszczu, ale moge sie mylic.

Jedno jest pewne bez diety tez niewiele ruszy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 52
Niom może masz i racje. Stwierdziłem swoja opinie po przeczytaniu ze chce sie pozbyc wałkow, ale trening 45 do 75 minut dziennie max, jest skuteczny tylko, ze trzeba stosowac odpowiednia diete diete.
Czyli 2 litry dziennie wody, warzywa, gotowane mieso. A efekty beda zadowalajace.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 770 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30303
Jeśli chcesz zrzucić oponę to tylko odpowiednia dieta redukcyjna, aeroby i interwały, bez tego ani rusz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
Faktycznie jeżdżę na najwyższym obciążeniu. Ustawień mam 8 ale szczerze mówiąc odczuwalna różnica jest tylko między 1 a 8, różnicy między 3 a 5 ni cholery nie czuje, więc mój rowerek w sumie ma tylko dwa ustawienia, lekkie i trochę cięższe.
I nie mam pojęcia co to są interwały...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
O interwałach sobie poszukaj tu tylko może być problem czy rower wytrzyma
Tak jak już napisano, 45-70 minut jazdy na lekkim obciażeniu i w strefie tlenowej czyli z 60-70% HR max + DIETA! Nie ma się cooszukiwać, bez diety nie pójdzie
A jeśli chodzi o brzuch, to proponuję robić raczej "wciąganie" brzucha niż klasyczne brzuszki - bo pewnie tak jak ja robisz je źle i stąd efekt taki a nie inny
1

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 345
Podaruj sobie soki owowcowe, zastąp wodą. W tematach podwiesoznych masz o diecie.Ustaw sobie dzienny deficyt kaloryczny na początek około 300, potem na 500 Kcal i jedziesz.
Poproś żonę niech gotuje mniej tłuste potrawy, bogate w warzywa i białko. Zamień węgle na węgle o niskim IG. Zresztą wszystko juz zostało ochnaście razy na forum napisane.

Acha na brzuch tylko i wyłącznie a6w, najelepsze efekty spalania tkanki tłuszczowej ze wszystkich znanych "bynajniej mi" ćwiczeń.

Zmieniony przez - Kein0 w dniu 2008-03-05 06:59:40

Siłownia - światynia zadumy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
Ok, Poczytałem sobie o interwałach i a6w i mam więcej pytań :)

Co do a6w to widzę, że jest to morderczy zestaw ćwiczeń dla kogoś kto jest zupełnie nie wytrenowany, tak jak ja. Więc pytanie: Czy jeżeli pomiędzy cyklami (6 ćwiczeń, każde po raz) będę robił 15 sekundowe przerwy to ćwiczenie mija sie z celem? Zgodnie z tym co sie doczytałem na przykład w pierwszym tygodniu należy robić 6 cykli BEZ PRZERWY pomiędzy nimi, a ja chyba nie bardzo dam rade. Wiem że można robić przerwy pomiędzy seriami, ale czy 15 sekundowe przerwy pomiędzy cyklami (przynajmniej na początku) bardzo "psują" to ćwiczenie?

Co do interwałów, to z tego co zrozumiałem chodzi o to, że np. najpierw minute jadę na pełnym gazie, potem na minute zwalniam potem znowu na pełnym gazie i tak w kółko macieju. Czy dobrze to rozumiem? Oczywiście na rowerku na najmniejszym obciążeniu.

Zgodnie z poradami zarządziłem zmianę sposobu gotowania obiadów w domu, przechodzimy na zupki warzywne i gotowane mięso. No i rezygnuje z soków na korzyść wody mineralnej, mam nadzieje, że może być gazowana?

Wielkie dzięki za wszelkie porady!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 6774 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50473
Ok, Poczytałem sobie o interwałach i a6w i mam więcej pytań :)

Co do a6w to widzę, że jest to morderczy zestaw ćwiczeń dla kogoś kto jest zupełnie nie wytrenowany, tak jak ja. Więc pytanie: Czy jeżeli pomiędzy cyklami (6 ćwiczeń, każde po raz) będę robił 15 sekundowe przerwy to ćwiczenie mija sie z celem? Zgodnie z tym co sie doczytałem na przykład w pierwszym tygodniu należy robić 6 cykli BEZ PRZERWY pomiędzy nimi, a ja chyba nie bardzo dam rade. Wiem że można robić przerwy pomiędzy seriami, ale czy 15 sekundowe przerwy pomiędzy cyklami (przynajmniej na początku) bardzo "psują" to ćwiczenie?
Odpuść sobie A6W. Lepiej FBW bo tłuszczu miejscowo się nie spala. A6W jest na wzmocnienie mięśni, a nie na spalanie tłuszczu.

Co do interwałów, to z tego co zrozumiałem chodzi o to, że np. najpierw minute jadę na pełnym gazie, potem na minute zwalniam potem znowu na pełnym gazie i tak w kółko macieju. Czy dobrze to rozumiem? Oczywiście na rowerku na najmniejszym obciążeniu.
Na najmniejszym obciążeniu może być problem. Chodzi o to, że na zmianę jedziesz z 50-60% tętna maksymalnego, a potem 80-90% tętna maksymalnego. Najczęściej na początku zaczyna się od 30 sekund truchtu, 10 sekund interwału, potem mniej więcej wyrównujemy do 30-30. Na początek zacznij od 5 interwałów. Np Koniu uważa, że dłużej jak 5 minut nie ma sensu, bo za mocno palą się mięśnie. Ja z reguły dochodzę do 20 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Martainn zaproponował HIIT O tym też poczytaj w tym portalu, na przykłąd tu https://www.sfd.pl/RODZAJE_TRENIGU_Z_PUNKTU_WIDZENIA_REDUKCJI_TKANKI_TŁUSZCZOWEJ-t299434.html

A6W... no nie wiem, na spalanie tłuszczu to to jednak nie jest... Chociaż na jednych działa tak, na innych inaczej Ja Ci proponuję vacum nieustająco

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna porządna dieta na masę ( płace )

Następny temat

Przenośne posiłki przedtreningowe... :)

Wiecej