SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rotatir cuff

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Wstep:

W skrocie, zawsze uwazalem te cwiczenia za bezsensowne.
Chodzi mi o takie cwiczenia dokladnie:










Rozwiniecie:

Na barki robie jedynie zolnierskie i thrusters i przy dipsach troche dostaja. A ze mam lewy bark troche slabszy niz prawy czasami mnie on
pobolewa.



Zakonczenie:

Widze jednak sporo opinii tu i tam, ze te cwiczenia maja duze walory prewencyjne w kontekscie barkow.
Pytanie wiec, naprawde warto je robic? Jesli tak? To jakie i jak?

Run Forrest, run!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Jasne, że warto. Żadne ćwiczenia na barki nie zapewnią tego co ćwiczenia na rotatory. Preferuję rotację, siedząc.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm...bezsensowne?... skoro sam krol Yates tego naucza to chyba wystarczy,żeby docenić to ćwiczenie(czas filmu 1.00min)




Zmieniony przez - chunga w dniu 2012-04-07 11:29:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728625
są to mieśnie poruszane w niewielu ćwiczeniach a wpływające na równowagę w stawie barkowych,na odpowiednie napiecie torebki stawowej.
Dlatego w każdym planie warto uwzglednic jakieś cwiczenie na rotatory-chocby w ramach specjalistycznej rozgrzewki.
Moim ulubionym sa tzw kubańskie wznosy sztanga lub hantlami.A przy poczatkach odczuwania jakis zapowiedzi kontuzji w barkach, dokładam wtedy 2 cwiczenia po min 3-4 serii każde.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Dzieki, wszystko jasne, dorzuce je do rozgrzewki.
Masti, mozesz wrzucic link do tego kubanskiego cwiczenia?
(wyszukiwarka zwraca mi jakies glupoty)

EDIT: Znalazlem:

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cuban-press

Zmieniony przez - wiadroman w dniu 2012-04-07 19:02:49

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728625
to jest to ćwiczenie tylko pomijamy wyciskanie-dla mnie jest bez sensu,bo zbyt małe ciężary .


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Dzis sprobowalem tych kubanskich. Czesciowych, tak jak na filmie podanym przez masti.
Wzialem gryf 20kg i nie dalem rady, ale siara. Musialem 10kg fitness gryf wziac zeby skonczyc pare serii a i tak lupalo mnie cos w lewym barku...

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728625
trzeba uwazac,jak sie tego typu cw nie robilo-rotatory sa delikatne przy takich ruchach obrotowych.
Ale przez te cw skonczyly sie u mnie kontuzje barków...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
właściwie nic tylko się zgodzić bo są to ćwiczenia które wiele pomagają przy kontuzjowanych, zagrożonych kontuzją barkach, uważać też trzeba, wykonywać nalezy płynnie i z uwagą, mnie też pomogły przy problemach z barkami które powstały u mnie podczas przerw w trenowaniu...

szkoda też że są one mało znane, wręcz bym powiedział ignorowane czy lekceważone...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2012-04-15 19:13:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pojedyńcze pytania

Następny temat

Życzenia!

WHEY premium