SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rotacja weglami na redykcji?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dwie opcje do wyboru:
1. dnt i dt bardzo nisko tlusze i bardzo wysoko wegle
2. dt bardzo wysoko wegle i bardzo nisko tluszcze. dnt bardzo nisko wegle i bardzo wysoko tluszcze
Ktora opcja bedzie lepsza. Prosze o rade tylko osoby, ktore testowaly.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 1 rok Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 61220
dodam od siebie że jestem na reducji na niskich węglach i też próbowałem ten schemat białko wysoko, węgle bardzo wysoko, tłuszcze znikome i powiem że jest dużo więcej energii na treningu ale u mnie wystąpił problem z wchłonieciem takiej ilości węglowodanów i samopoczucie było tragiczne,

choćbym szedł ciemną doliną, zła sie nie ulęknę - bo sam jestem najgorszym sk%^@$!wysynem w tej dolinie ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33927
Na początku redukcji skup się na bilansie, później przy braku efektów zacznij kombinować z rozkładem BTW, bo może być tak że będzie dobrze lecieć na zbilansowanej diecie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bylo dobrze na zbilansowanej. Ale po dwoch miechach redukcji bez bnizania kcal ma do wyboru kombinacje z makro lub zmniejszenie ilosci kcal znow do -20%, od ktorych zaczynalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33927
Czekaj nie czaję, robiłeś redukcję przy bilansie -20% teraz masz zastój i zastanawiasz się czy jeszcze obniżyć bilans czy zaczynać mieszać w rozkładzie BTW? Jeśli tak to spróbuj standardowego LG (DT wysoko węgle, DNT nisko węgle) u mnie zdało to egzamin i ruszyło z miejsca tzn. zrobiłem jeden dzień z bardzo wysokimi węglami (mimo że był DNT) i pomogło teraz lecę na standardowym LG i zobaczymy co z tego będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na pocztku redy wyliczlem -20% na 2000 kcal i fajnie schodzilo, prz trzymanie calyczas ty kcal. Waga spadla, wiec zrobilo sie z tego -12%. Izastanawiam sie, czy rotowac, czy obciac znow do -20. Ostatni miesiac redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33927
W/g większości ludzi zajmujących się odchudzaniem, obcięcie kcal jest ostatnią rzeczą jaką powinieneś zrobić przed:
-zwiększeniem aktywności fizycznej (o ile to możliwe)
-rotacją BTW

Najpierw spróbuj zwiększyć aktywność, potem jeśli nie działa kombinuj z BTW i dopiero potem obetnij kcal, z drugiej strony u mnie pomogło nafaszerowanie się węglami przez jeden dzień

EDIT: Teraz zerknąłem na profil i masz 185 wzrostu niestety nie wiem ile warzysz i jaką masz aktywność, ale 2000kcal to trochę mało, za mało

Zmieniony przez - Afrok w dniu 2013-06-03 14:11:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrobię trzy rzeczy:
- zmniejszę maksymalnie długość okna żywieniowego
- zwiększę aktywność, bo jest to możliwe
- w dt węglę będą na maksa, a tłuszcze na minimum. W dnt odwrotnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33927
jarcow
Zrobię trzy rzeczy:
- zmniejszę maksymalnie długość okna żywieniowego
- zwiększę aktywność, bo jest to możliwe
- w dt węglę będą na maksa, a tłuszcze na minimum. W dnt odwrotnie.


Z moich doświadczeń wynika że maksymalne skrócenie okna żywieniowego nie przekłada się w żaden sposób na zwiększenie efektów, z drugiej strony, taki zabieg z mojej perspektywy ma więcej wad niż zalet, najważniejsza wada to zjedzenie w krótkim czasie dobrej jakości węgli (z syfu się da bez większych problemów ale to nie oto chyba chodzi), a co za tym idzie obciążenie układu trawiennego (cały dzień chodzę nabity i z uczuciem ciężkości), także skrócenie okna odradzam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Owszem. Ale w dnt, kiedy objętościowo nie ma dużo jedzenia, nie robi to problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
przy IF jak najbardziej można wprowadzać rotacje i faktycznie HC w dni treningu siłowego i LC w dni beztreningu i w dni treningu aerobowego jest najczęściej polecane - i ma pewne uzasadnienie. Nie koniecznie musi to być jedna kestramalne ciecie węgli / tłuszczu. Trudno szerzej wypowiedzieć się na temat tego co będzie dobre dla Ciebie, bo niewiele na Twój temat wiadomo. Zamieść dietę w postaci zrzutu z dziennika potreningu.pl i podaj więcej informacji na swój temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
faftaq
...podaj więcej informacji na swój temat.

Tak wygląda cała moja obecna trzymiesięczna redukcja:
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik Treningowy. Ostra redukcja na IF!

Następny temat

Dieta IF dla mocno otyłego

Wiecej