SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ropiejący paznokieć

Wysłana -
A więc tak : W czwartek od rana boli mnie duży palec u stopy ( nie wiadomo po czym ), wieczorem już nawet dotknąć go nie szło. Wycięłam wtedy z boku trochę paznokcia i jak mocno rozciągnęłam nożyczkami, to z tej bocznej zewnętrznej szczeliny między płytką paznokciową a resztą palca wypłynęła ropa. Już kiedyś tak miałam, myślałam że przejdzie, ale to świństwo co chwilę gromadzi się od nowa. Póki co odkażam spirytusem i smaruję maścią Tribiotic - nie pomaga. Jeśli znacie jakieś sposoby lub środki żeby się tego pozbyć to piszcie. Tylko nie radźcie wizyty u lekarza, bo i tak nie pójdę.
Wysłana -
Problemy z paznokciami są częstą przyczyną dyskomfortu i bólu utrudniającego w znacznym stopniu normalne funkcjonowanie, nie wspominając już o aktywności fizycznej, jakie jak bieganie, czy sporty walki.

Opisany przed Ciebie problem i jego objawy sugerują chorobę zwaną zanokcicą. Jest to rodzaj zakażenia ropnego, który związany jest z zakażeniem wałów paznokciowych wokół paznokci palców u dłoni i stóp. Problem ten niestety nie jest prosty do wyleczenia i bardzo przeszkadzający w codziennych czynnościach. Wyróżnić możemy dwa rodzaje zanokcicy:

- ostra (powstała w wyniku działania bakterii, gronkowca złocistego, paciorkowca lub pałeczki ropy błękitnej),
- przewlekła (dochodzi do oddzielenia wału paznokcia od jego płytki. Powoduje to powstanie zakażenia i reakcję zapalną).

Wśród przyczyn powstania choroby wyróżnia się najczęściej:

- urazy wału paznokciowego,
- wrastający paznokieć,
- chemikalia,
- obgryzanie paznokci,
- wycinanie skórek w okolicy paznokci,
- noszenie brudnego obuwia,
- zły sposób obcinania paznokci.

Z chorobą jak najbardziej warto udać się do lekarza, który określi stopień choroby i przepisze odpowiednie leki. Ewentualnie również skieruje Cię do chirurga, który w wyniku nacięcia usunie powstałą ropę. Przepisze również odpowiednie antybiotyki.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Bardzo nieprzyjemny problem. Często to mam, ale na szczęście szybko przechodzi. To obcinanie paznokcia z boku to dobry pomysł moim zdaniem. Mnie to zawsze pomaga.
Niestety nie każdy ma tyle szczęścia. Już 2 moich kumpli mieli z tego powodu zabieg hirurgiczny polegający na zdjęciu całego paznokcia. Idź z tym lepiej do lekarza.
Wysłana -
Póki co byłam w aptece, polecili mi Rivanol, robię okłady i czekam aż przejdzie. A o lekarzach to mam taką opinię, że prędzej sama sobie zdejmę tę płytkę niż tam pójdę
Wysłana -
tez tak czesto mam gdy zadre paznokcia. mi pomaga davercin, tylko chyba jest na recepte, szybko przechodzi po tym, ojciec to dostal bo tez mu sie tak u nogi zrobilo ze operacyjnie kawalek palca tzn samego miesa z boku wycieli
Wysłana -
żąden rivanol czy antybiotyki nie pomogą !!!!!!

wpisz w wyszukiwarkę zanokcica - moze sie czegoś dowiesz
a o lekarzach miej lepiej dobre mniemanie !
Wysłana -
Ja mialem narosl z boku na paznokciu i leciala ropa, sciagnieli mi paznokiec i jest git. Od razu mowie, ze sam zabieg jest o wiele przyjemneijszy niz wizyta u dentysty i w zasadzie nie boli, bo nie patrzylem na palec i nawet nie wiedzialem kiedy nie mam juz paznokcia ;)
Znieczulenie jest bardzo mocne, a caly zabieg to 15 sekund :)
Byc moze Cię to czeka... ale nie ma sie czego bac. Najbardziej klopotliwe jest sciaganie pierwszego opatrunku.

Pozdro
Wysłana -
mozna też zrobić bez sciągania płytki paznokcia ...
a co do zabiegu - nieprzyjemne jest tylko wkłucie igły ...
Wysłana -
Dzięki Boofi za podanie nazwy tej choroby, dałabym soga ale nie mogę. Wyczytałam, że ropa powinna cały czas mieć odpływ, a akurat tak się składa, że od początku co jakiś czas nacinam to miejsce. Ropa powoli się kończy ( mam nadzieję ), boli też jakby mniej, Rivanol chyba jednak pomaga.
A co do lekarzy to naprawdę mam powody aby im nie ufać.
Wysłana -
jak sam naciąłes - ropa wypływa - i przemywasz rivanolem który jednak działa przeciwakteryjnie to załóżmy ze robisz podobnie do lekarza ... i moze mieć to jakiś efekt
p.s za rok w tym dziale bedzie 2 lekarzy
p.s www.pajacyk.pl 
Wysłana -
idz do lekarza może trzeba usunąć paznokcia.to nigdy nie zniknie a warto sprobować zrobić zabieg zdejmą ci i po bolu ja bym poszedl od czego jest lekarz
Wysłana -
Palec już prawie dobry, teraz muszą sie tylko zagoić te dziury, które w nim porobiłam Płytka paznokciowa na szczęście zostanie na miejscu. Nie pisałam wcześniej żeby nie zapeszyć. Dzięki za wszystkie porady

EDIT : Boofi, tylko nie bierz do siebie mojej niechęci do lekarzy, wyjątki zawsze się zdarzają

Zmieniony przez - altair84 w dniu 2005-09-20 21:00:07
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź