SFD.pl ActivLab

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Rooster Booster - przełom w dziedzinie suplmentacji - hydrolizat białka drobiowego!

Wysłana -
Nowe suple activ co wy na to dla mnie bajka zaskoczyli wszystkich:D:D:D:D

Hydrolizat białka drobiowego jest otrzymywany w wyniku obróbki enzymatycznej mięsa z piersi kurczaka. Podczas tego procesu następuje rozerwanie długiego łańcucha polipeptydowego na krótsze łańcuchy lub poszczególne aminokwasy. Hydrolizat białka drobiowego jest hipoalergicznym, a także łatwo i szybko przyswajalnym źródłem aminokwasów, w szczególności argininy, glutaminy, glicyny i proliny, czyli aminokwasów które zdecydowanie poprawiają efekty treningowe i tym samym podwyższają sprawność oraz wydolność organizmu.

Arginina, zwiększa wydzielania tlenku azotu, przez co uczestniczy w rozszerzaniu naczyń krwionośnych i usprawnia procesy oddychania oraz przepływu krwi. Glicyna jest niezbędna do tworzenia kreatyny, po za tym razem z glutaminą są prekursorem silnego przeciwutleniacza glutationu, związku o właściwościach przeciwutleniających. Związki takie uczestniczą w obronie przed wolnymi rodnikami, które mogą powstawać np. podczas intensywnych ćwiczeniach fizycznych na skutek tzw. stresu oksydacyjnego. Ponadto glutamina stanowi źródło energii dla limfocytów, co ma duże znaczenie podczas trwania intensywnego wysiłku fizycznego, gdyż podczas jego wykonywania może nastąpić osłabienie układu odpornościowego. Natomiast prolina uczestniczy w powstawaniu kolagenu, tym samym wpływa pośrednio na ochronę i odbudowę stawów oraz ścięgien, które przy uprawianiu różnych dyscyplin sportowych narażone są na urazy i mikrouszkodzenia.

Oprócz tego hydrolizat białka drobiowego, w odróżnieniu od jakiegokolwiek białka pochodzenia mlecznego, które szeroko są stosowane w środkach specjalnego przeznaczenia żywieniowego i suplementach, nie zawiera laktozy, która może być przyczyną alergii pokarmowych. Wobec tego zastosowanie hydrolizatu białka drobiowego w produktach żywnościowych umożliwia stworzenie produktów, które mogą być spożywane przez szeroką grupę ludzi, pomagając im uzupełnić dietę w białko, a u sportowców mogą wspomóc regeneracje organizmu i poprawić sprawność fizyczną. Dodatkowo zastosowanie w produktach żywnościowych, gdzie głównym składnikiem jest hydrolizat białka drobiowego jeszcze innych składników pokarmowych, jak węglowodany czy witaminy wzbogaca wartość żywieniową produktu.
Obecnie w ofercie znajdują się:
- Chicken Protein Amino Caps
- Chicken Protein Carnosine Boost
- Chicken Protein High Protein Boulion


Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
fajnie ze firma sie ciagle rozwija i praktycznie bez przerwy nowe produkty ma w ofercie
Wysłana -
+ widzialem jeszcze batonika z tej serii, musli chyba
Wysłana -
chętnie ogarnę i zobaczę jak w smaku
Wysłana -
Własnie miałem zakładać temat a widze Konrad mnie uprzedził - to zapewne przez te ostatnie docinki z mojej stronyJak sądzicie? produkt przydatny? Spróbujecie?!


Chimer - o batonach też co nieco powiem na dniach

Zmieniony przez - PawelSzEvc w dniu 2014-04-11 14:56:25
Wysłana -
sia la la la... Batony będą dwa

O jednym niebawem, na drugi chwilkę musicie poczekać
Wysłana -
bądź tak dobry i podrzuć nam tutaj jeszcze zawartośc węglowodanów, może choć przybliżoną bo mnie ludzie zjeść za to chcą
Wysłana -
Za chwilkę na naszej stronie pojawią się batony HIGH WHEY, które dosłownie zostały wymiecione na FIBO 2014.
Nawet przedstawiciele innej rodzimej marki żałowali, że nie mają takiego kocura w ofercie.

Dajcie mi jakieś 10 minut

A co do batonów z linii Rooster Booster - musicie jeszcze trochę poczekać
Wysłana -
pewno beda o smaku chickena !
Wysłana -
"złoty kurczak" i "kurczak węgierski"!


A to wszystko za sprawą... aromatu o smaku bekonu
Wysłana -
Nieco więcej informacji o samym surowcu:
http://www.activlab.pl/porady/aktualne/suplementacja/nowa-jakosc-w-suplementacji-sportowej-hydrolizat-bialka-drobiowego 
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź