SFD.pl Po siłowni, o siłowni

Dodaj odpowiedź

Ronnie Coleman

Temat przeniesiony z 'Z archiwum kulturystyki' przez: Michail
Wysłana -
Ogladam sobie teraz filmik z Ronnim wiec pozwole se umiescic jego biografie i to w tym dziale akurat dlatego bo tu siedze tylko


Ronnie Coleman - Biografia

Dane:
Urodzony: 13.05.1964
Wzrost: 180 cm
Waga startowa: 118-120 kg
Poza sezonem: 135-140 kg
Kraj: USA
Obwód bicepsa: 60
Siłowy rekord na barki: 143 kg w wyciskaniu nad głowę


Urodził się 13.IV.1964r. w Bastrop w stanie Louisiana. Jego kariera kulturystyczna rozpoczęła się od zakładu. Ronnie właśnie skończył akademię policyjną ('89) i trenował w klubie Metroflex w Arlington w Texasie. Właściciel klubu Brian Dobson od czasu do czasu przychodził do młodego policjanta i proponował mu wzięcie udziału w zawodach, ale Ronnie lubił jeść hamburgery i nie miał ochoty na to, żeby być na diecie. Dobson uparcie namawiał go do udziału w zawodach i w pewnym momencie właściciel Metroflexu rzucił wyzwanie "Niedługo będą zawody - Mistrzostwa stanu Texas ... Jeśli przystąpisz i wygrasz, masz u mnie kartę wstępu do końca życia." Z Dobsonem podpowiadającym mu, jak ma jeść i pozować, występujący po raz pierwszy kulturysta rozgromił konkurencję i w kwietniu 1990 roku zdobył tytuł mistrza Texasu. Już rok później, w 1991 roku, a więc po niecałych 2 latach intensywnych treningów, został mistrzem świata amatorów kategorii ciężkiej i otrzymał swoją kartę zawodowca IFBB. Jednak sam twierdzi, że był wtedy jeszcze w kulturystycznym przedszkolu i że jego ramiona były już wtedy niezwykle duże, ale reszta ciała w niczym nie przypominała tego, co reprezentuje obecnie.
Droga upartego Texańczyka była trudnym i powolnym wspinaniem się. Ale ten cichy, ujmujący stróż prawa nie ustawał i wytrwał - pomimo natłoku zajęć i wstrząsnął światem, ze sobą włącznie, zdobywając Sandowa w październiku 1998 roku. Obecnie już 3 razy z rzędu zdobył tytuł Mister Olimpia i przewiduje się, że będzie panował jeszcze przez kilka kolejnych lat, ponieważ w dalszym ciągu z roku na rok robi duże postępy.
Jego trening łączy ze sobą prostotę i efektywność. Jego metodą na sukces jest wytrwałość, cierpliwość i konsekwencja, więc jego układ treningowy jest obecnie taki sa jak w 1992 roku i wcale nie zamierza go zmieniać. Coleman od lat stosuje te same łączenia grup mięśniowych, te same ćwiczenia i tę samą liczbę serii i powtórzeń, ciągle zwiększając tylko ciężar zakładany na sztangę i sztangielki. A że do ułomków nie można go zaliczyć świadczy chociażby to, że do serii 12 powtórzeń wyciskania sztangielek na ławce skośnej używa 2 sztangielek po 120 kilogramów każda! Jednak wielkość zastosowanego obciążenia nie jest dla niego ważna, gdyż uważa, że najważniejsze jest napinanie mięśni, kontrolowanie obciążenia i stosowanie prawidłowej formy ruchu. Ronnie trenuje 6 dni pod rząd, co pozwala na ćwiczenie każdej grupy mięśniowej 2 razy w tygodniu. Zawsze łączy trening grzbietu z treningiem bicepsów, a trening klatki z tricepsami. Barki najpierw ćwiczy razem z grzbietem i bicepsami, a drugi w tygodniu trening barków przypada w ten sam dzień co drugi trening klatki i tricepsów. Nogi ćwiczy oddzielnie, poświęcając tylko im cały dzień.
Ronnie Coleman oprócz tego, że jest zawodowym kulturystą, jest również oficerem policji od 1989 roku i towarzyszem życia Ms. International '99 Vicky Gates. Obecnie mieszka w Arlington w Teksasie. Trenuje od 13 roku życia i zawsze uwielbiał chodzić do siłowni. Jego ulubionym kulturystą był 8-krotny zdobywca "Mr. Olympia" Lee Haney.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Lihgt weihgt light weight nie mogę z tym typem
Wysłana -
Zastanawia mnie to cyz on naprawde wyciska te 120 kg na jedna reke na lawce skosnej ... Hmmmm
Wysłana -


Holla holla to ja wasz misio
Wysłana -
No na filmie było jak wyciska te hentelki tylko jeśli dobrze pamiętam były odrobine mniejsze i robił po 6 razy ale się mogę mylić
Wysłana -
e-lite nie wklejaj takich fot bo zaraz go schrupie ... bueheheh
Wysłana -
jak on likwiduje gino?Bo na kilku fotkach ma suty jak wentle.
Wysłana -
gdzie są takie zdjęcia spaślaczka?
Wysłana -


Kolo jedzie na diecie !!!
Wysłana -
Jak my wszyscy
Wysłana -


.
Strona 1 z 13
Dodaj odpowiedź