SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rolki

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 95 Wiek 70 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 437
Hej! Planuję zacząć jeździć na rolkach. Chcę sobie kupić jakiś lepszy sprzęt i jestem w stanie wydać 500 złotych. Orientowałam się nieco w dostępnych modelach, ale prawda jest taka, że kompletnie nie mam rozeznania wśród tych wszystkich firm. Nie planuję jeździć wyczynowo, a czysto rekreacyjnie B-) Może Wy możecie mi doradzić jakie rolki będą najlepsze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
na pewnym forum narolkach poelcają Rollerblade Fusion X3
Wpisz jakie rolki w googla i masz odnośniki do forum.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 95 Wiek 70 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 437
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Osobiście odradzam wszelkie rolki marketowe oxelo, spookey czy inne "no name"
Jeżeli chcesz mieć fajny sprzęt na lata to lepiej wybrać którąś z porządnych firm. Aktualnie na rynku w czołówce są
Powerslide
Rollerblade
Seba
z tańszych ale również porządnych
Fila
K2

Jaki rodzaj jazdy Cie interesuje ?
fitness
freestyle
slalom
jazda szybka
jazda agresywna

Jak zdecydujesz się jaki styl jazdy dla Ciebie to będę w stanie coś doradzić :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 95 Wiek 70 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 437
Tak jak napisałem jazda typu fitness/rekreacyjna. Jestem początkujący tak wiec raczej za jazdę wyczynową sie nie zabieram :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Faktycznie :D przegapiłem to

To w takim przypadku najważniejsze na co powinieneś zwrócić uwagę to żeby skorupa buta była miękka. Wspomniane przez Anubisa Fusion X3 mają twardą skorupę, co czyni je fajnym sprzętem do bardziej agresywnej jazdy - jest też dużo cięższa przez co bardziej męczy nogi.

Rolka z linka, którą wrzuciłeś jak najbardziej będzie dobra do fitnessowej jazdy.
Jeżeli chodzi o rozmiar kółek to wybieraj z zakresu 80-90mm Na początek lepsze będą 80mm lub 84mm ewentualnie 90mm - te ostatnie będą ciut szybsze.
Przy dobieraniu rozmiarówki sugeruj się nie rozmiarem 43,44,45... a długością wkładki w cm. Jeżeli masz możliwość przymierzenia to nigdy nie rób tego na świeżej stopie, tylko lekko zmęczonej -> najlepiej po kilku godzinach chodzenia. Zmęczona stopa delikatnie puchnie co warto uwzględnić przy dobieraniu rozmiaru bo ma wpływ na komfort jazdy.

Aktualnie jest słaby moment na kupowanie rolek bo pokończyły się wszystkie posezonowe wyprzedaże i promocje... Jednak można jeszcze coś upolować. np w sklepie Bladeville jest teraz promocja wielkanocna -15% ;)

za 500zł można już coś upolować fajnego.
Osobiście fitnessowcom polecam rolki Powerslide z serii Vi -> bardzo wygodny but. Kilku znajomych się na niego zdecydowało i wszyscy są zachwyceni.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podzial partii

Następny temat

siłownia

WHEY premium