SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rok stażu na siłowni. Przymasować dalej czy ostra redukcja po świętach?

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 342
Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam na imię Igor i tak jak w temacie chodze na siłownie od roku. Aktualnie staram sie przymasować ze względu na okres zimowy. Śledze wasze forum od dawna ale dopiero dzisiaj odważyłem sie zarejestrować i wstawić zdjęcia ze swoich poczynań ;] Oczekuje szczerych opini a także odpowiedzi na pytanie czy warto ciągnąc jeszcze cykl na mase czy od razu po świętach zająć sie redukcją?
Informacje o mnie:
Wiek 17 lat
Waga 75.5 kg
Wzrost 176 cm
Staż treningowy 12 miesięcy













Z góry dzięki za poświęcony czas, sorry za brak pozowania no i WESOŁYCH ŚWIĄT!







Zmieniony przez - cata666 w dniu 2015-12-21 15:58:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
jest progress, ja bym masował do marca , a potem zrobil wycinke na lato
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
progress jest, jw masuj jeszcze trochę tylko z głową bo cie podlewa, jak tak dalej pójdzie to będziesz pączek a redukcja wtedy cięższa i dłuższa.
1

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94306 Napisanych postów 364229 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668492
kilogramów wbiłeś tylko pilnuj żarcia

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Progres widac musisz uwazac bo fat juz teraz cię zalewa jak tam nogi zdejmij te białe skarpety na bosaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Bez przesady , skarpety w niczym nie przeszkadzają
1

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 342
Hehe, dzięki wielkie za uwagi wezme sobie do serca. Nie trzymam jakiejść restrykcyjnej diety raczej kieruje sie starymi radami Arnolda Schwarzeneggera 4-5 dobre posiłki dziennie co 2 godziny a kiedy nie mam czasu aby zrobić sobie posiłek to wspomoge sie shakiem lub gainerem proteinowym (zazwyczaj w trakcie dnia po siłowni albo na wieczór tak żeby wyrównać bilans kaloryczny). Co do skarpetek to fajne są, bialutkie nie będe zdejmował bo może jakiś fetyszysta z Ciebie :D



Zmieniony przez - cata666 w dniu 2015-12-22 00:39:39

Zmieniony przez - cata666 w dniu 2015-12-22 00:39:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94306 Napisanych postów 364229 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668492
jak zaczniesz liczyć kalorie i rozkład b/t/w na pewno będzie lepiej

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 342
Troche mnie tu nie było tak więc zakończyłem mase na początku kwietnia zaraz po świętach z wagą +- 82kg i 16-17 % BF (według wagi na siłowni). Na początku progresywnie zacząłem odejmować kcal oraz poszczególne makroskładniki, białko pozostawiając bez zmian 2-3g na kg masy ciała a węgle i tłuszcze progresywnie odejmowałem co tydzień. Jeżeli chodzi o treningi to początkowo znacznie zwiększyłem intensywność splitów (więcej serii, wiecej powtórzeń, drop sety niższymi ciężarami), wiadomo przez okres redukcyjny im niżej schodziłem pod względem kaloryki i makro tym ta siła spadała toteż z progressu cieżarowego zrobił sie lekki regress :) W późniejszym stadium redukcji gdy organizm zaczął sie adaptować i metabolizm nieco zwolnił, dołożyłem sobie cardio i starałem je sobie nieco urozmaicać zamiast zwykłej bieżni np orbi trekiem, schodkami, rowerem (po prawie każdym treningu siłowym ok 20-30 min, podkręcając intensywność co tydzień).
Aktualnie jestem w 9 tygodniu redukcji, moja waga to 73.5kg i ok 9-10% BF'u (jeżeli wierzyć wadze na siłowni). Aktualna dieta to >2000kcal B:180-200, W:120-140 i T: 80, zależy od dnia ale są to zazwyczaj 4 regularne posiłki co 2-3 godziny na zasadzie BT BW BW BT i troche takie Healthy IFYM. Produkty które dominują w mojej diecie to jajka, kurczak, ryby (szczególnie łosoś i makrela) oraz nabiał (szczególnie na noc), brokuły. fasolka szparagowa, ryż parboiled oraz ziemniaki od czasu do czasu szczególnie w ostatnich tygodniach redukcji bo mają mniej węgli a lepiej zapychają. Tłuszcze czerpie z mięsa, orzechów, olej lniany, oliwa z oliwek. W nagrode po ciężkim tygodniu (przy weekendzie tj. Sobota na rest dayu pozwalałem sobie na tatara).

Cel: Chce jeszcze trochę pociągnąć tą redukcje aby ten tłuszcz jeszcze troszke spadł po czym reverse i powrót na mase ;) Samopoczucie bardzo dobre szczególnie teraz gdy efekty zaczęły sie pojawiać i jest motywacja. Pozdro! ;)

Suplementy które brałem przez cały ten okres to: Białko (Izolat i Kazeina Optimum Nutrition i od czasu do czasu batony proteinowe), witaminy dla sportowców (Olimp/Trec), Tribulus (Activlab), BCAA (HI-Tec), kofeina oraz spalacze tłuszczów.







Zmieniony przez - cata666 w dniu 2016-06-15 23:26:32
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
I bardzo dobrze do tego podszedłeś, forma ładna naprawdę :), na plaży wstydu nie bedzie

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94306 Napisanych postów 364229 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668492
bardzo fajnie wyszło

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Transformacja ektomorfika 16-18lat

Następny temat

2 lata kalisteniki

WHEY premium