SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rok na siłowni - suplementacja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3427
Witam.

Obecnie po roku na siłowni stosuje następującą suplementację:
- 75 gram gainera na ok półtorej godziny przed treningiem (piję do obiadu)
- bezpośrednio przed treningiem ok. 5 gram Beta-alaniny (jako przed treningówka)
- w trakcie treningu piję BCAA rozpuszczone w wodzie ok. 8-10 gram.
- bezpośrednio po treningu 30 gram białka.

W dni nietreningowe piję tylko białko po obiedzie. Jakiejś bardzo ścisłej diety nie posiadam. Jem raczej zdrowo i o regularnych porach (pierwszy posiłek ok. 7:20). Wychodzi mi ok 2 100 kcal (bez wliczonej suplementacji), a więcej nie jestem w stanie zjeść.

Treningi wieczorem (18-19) 4 razy w tygodniu. Cel masa mięśniowa ale zawsze po treningu staram się wykonywać cardio przez przynajmniej 15 minut.

Czy coś można poprawić w tej suplementacji coś dodać, ująć, zamienić kolejność? Czy warto pić gainera i beta-alanine również w dni nietreningowe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3427
Dzięki za opinie. Na pewno zerknę w kilka artykułów dokładniej i spróbuje coś pokombinować. Ogranicza mnie trochę czas i brak pomysłów na posiłki ale sukcesywnie będę starał się to zmieniać. Z tego co zrozumiałem to powinienem zwrócić uwagę przede wszystkim na większe zbilansowanie posiłków oraz mniejszą ilość węglowodanów. Myślę, że za jakiś czas wrócę z tym tematem do działu odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
W jakim sensie pijesz tego gainera przed treningiem ? Beta alanina to nie przedtreningowka ,ona nie działa doraźnie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3427
Gainera piję jako uzupełnienie braków w diecie. W sumie to można go potraktować w moim przypadku jako coś w rodzaju "dodatkowego posiłku"

Wiem, że beta-alanina nie jest typową przedtreningówką jednak widziałem, że sporo osób z niej korzysta właśnie w takiej formie. Poza tym jest dosyć tania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Nie masz diety to co uzupełniasz ?
Mniejsza z tym , gainera pij tylko oo treningu . Pracuj nad odżywianiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Troche mnie dziwi, że więcej niż 2100 kcal nie jesteś w stanie zjeść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
2100 to nie wiele.
Gainera zamiast przed treningiem zdecydowanie lepiej wrzucić po treningu.
BA możesz dać w jakiejkolwiek porze dnia- bez znaczenia.

Jak dasz gainera po treningu to tą odżywkę białkową możesz podciągnąć do posiłku w którym tego białka jest mało.

Ogólnie to ciężko coś doradzać jak odżywianie nie jest ogarnięte. To tak jak udzielać porady tuningowe do samochodu nie wiedząc o jakim samochodzie mówimy.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3427
Odżywianie mniej więcej wygląda tak:

Ogólnie wstaję ok. 5 jednak nie jestem w stanie o tej porze nic zjeść i najczęściej kończy się szklanką wody.

Śniadanie ok. 7 : 90 g. płatków owsianych + banan + 2 brzoskwinie w syropie.

Drugie śniadanie ok. 10: bułka razowa + szynka + ser + ogórek + majonez lub wafle ryżowe

Obiad ok. 12: Ryż/kasza/ziemniaki (ok. 100 g) + jakieś mięsko (dwa udka, kotlet z karkówki, klopsiki zależy co akurat się nawinie) + jakieś warzywko (najczęściej marchew albo brokuł) często też jem makaron z jakimś sosem

Przekąska ok. 14: najczęściej banan lub jakiś inny owoc + wafle ryżowe

Obiad II ok. 17: najczęściej to samo co na obiad o 12.

Trening

Kolacja ok. 21: jajecznica z 3 jaj, kanapki 2-3, twaróg ze śmietaną i szczypiorkiem, sałatka z tuńczyka, groszku, czerwonej fasoli i gotowanych jaj (często też jem to jako drugie śniadanie). Zależy na co jest czas i co jest w lodówce.

Nie podaję wag produktów ponieważ ich po prostu nie ważę. Jem tak aby się najeść ale nie przejeść. Słodycze sporadycznie, gazowane napoje, soki itp prawie całkowicie wykluczone. Największym moim grzeszkiem jest kupowana w sklepie granola (taka w paczuszakch) i zalewana jogurtem pitnym. Jednak taki posiłek to ostateczność kiedy nie udało się przygotować nic innego.




Zmieniony przez - michal234 w dniu 2018-02-04 15:05:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Diete wstaw do poprawy w dziale odzywianie . Musisz dopracowac bo jest słaba .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
ja w diecie widze glownie weglowodany, nie sa to posilki zbilansowane, trudno bedzie zbudowac na pokarmach tego typu miesnie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Słabo to wygląda. Skupmy się na podstawach i wtedy pomyślimy co z suplementacją. Zapraszam: http://m.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Gainera to lepiej po treningu sobie dać nić do obiadu a białko do płatków na śniadanie, nie stosuj owoców w syropach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacze

Następny temat

Nadmiar żelaza we krwi i inne wyniki, a odżywki

WHEY premium