SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rok ćwiczeń. Zła genetyka, potrzeba czasu, czy gdzie jest błąd?

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3825
Cześć wszystkim

Troche długi post, ale piszę, bo trochę już jestem zrezygnowany. Zacząłem ćwiczyć dokładnie rok temu. Poniżej obecne wymiary i cała moja historia.

Wiek: 25 lat
Wzrost: 177cm
Waga: 67kg
Talia: 76cm

Jestem skinny fat, wydaje mi się, że mam genetykę najgorszą z możliwych - łatwo się otłuszczam, bardzo ciężko łapie mięśnie. Zawsze wydawało mi się, że jestem ekto, więc rok temu postanowiłem wskoczyć na mocną masę. Poniżej zdjęcie jak wyglądałem na początku.



Więc zacząłem masę. Ułożyłem dietę na +3200 kcal, ładowałem węgle i zacząłem ćwiczyć prostym FBW - przysiad, wiosłowanie, wyciskanie na płaskiej, wyciskanie żołnierskie, biceps + triceps

Waga szła w górę, a ja byłem happy, bo koszulki się wypełniały. Ćwiczyłem tak z pół roku. Siłowni nie opuszczałem, dietę trzymałem. Co z tego, skoro zalałem się jak świnia. Waga wskoczyła do 77kg, ale w pasie do ponad 88cm. Tak wyglądałem:



Więc uznałem, że nic nie zbuduję, trzeba redukować do poziomu, gdzie będzie zarys mięśni a później rozsądnie masować, bez zalewania. Wziąłem trenera online i po próbach dopasowania diety/treningu, w końcu poszło. Zbiłem do 1700-1900 kcal, trening interwalowo-silowy, obwodowy. Od listopada, w 4 msc, zszedłem do:

Waga: 67kg (-10kg)
Talia: 76cm (-12cm)

Obwody się trochę zmniejszyły, ciało wygląda inaczej, ale jest dalekie od bycia 'lekko umięśnionym' czy zarysowanym. Ciągle wygląda na delikatnie otłuszczone, skinny fat. Nie mogę już dłużej chudnąć, jestem coraz mniejszy, a nic się nie zarysowuje. Mam niby ciąć, aż pojawią się kostki na brzuchu, ale idac moim tempem i ciałem pojawią się może za kolejne 10kg, jak będę wielkości patyka. Oto jak obecnie wyglądam, przy roznym swietle



Generalnie - nie wiem co robic. Dieta była trzymana 100%, dobrze zbilansowana, urozmaicona, bardzo mało alko, bardzo rzadko cheaty (jeśli już to wliczane), trening nie odpuszczany. Odpoczynek był, witaminy były. Boje się, że jak zacznę masować nawet delikatnie to znów się zaleję. Najbardziej się boję, że taka po prostu moja przypadlosc i genetyka i cokolwiek bym robił, to nigdy nie zbuduje tego, czego chce.

Juz mnie to irytuje, bo zycie mam obecnie podporzadkowane silce i troche to stalo sie obsesja. A wyniki zadne. W rok wróciłem do punktu zero, siła niewiele sie poprawiła, czuje jakbym się kręcił w kółko.

Co robić? POMOZCIE!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 131 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6544
A ja ogólnie podbijam i obecnie robie pierwszy revers ;) powiem Ci ze mam małe doświadczenie bo idę w kierunku pierwszej masy ale też nie dodaje po 100kcal. Zszedłem na redu w okolice 2200kcal. I akcja wyglądała tak chciałem skoczyć na wyższe to zrobiłem cheat day po nim 2500 kcal około 8 dni temu teraz w niedziele kolejny cheat day po nim dam 2800 i znowu 10-11 dni. Co mogę powiedzieć przy 2500 dalej ze mnie leci. Metabolizm i ogólna energia i chęć do życia w górę sylwetka troszkę nabiera ksztaltow(więcej węgli to i miasko lepiej jakoś wyglada) ;) nie próbowałem drugiej metody jak koledzy opisywali ale ta która stosuje obecnie sprawdza się ok ;) zresztą masz wszystko w mojej galerii parę postów niżej ;) a Twoje efekty jak na rok są ok moim zdaniem. Jeśli Cię nie zadowalają to spójrz jak wyglądałes zaczynając a jak wyglądasz teraz, ja przez ponad 2 lata stałem w miejscu na własne życzenie a Ty caly czas progresujesz wiec głowa do gory. co do metody to czy wybierzesz swoją czy taka jak koledzy z forum proponują myślę że będzie dobrze ale ja bym szedł bardziej w to co piszą inni bo na chłopski rozum nie każa Ci wejść z 1900 na 4000kcal, wtedy byś się zalal. Nikt Ci nie kazał przestać kręcić interwaly aeorobow a to też na pewno pomoże w budowaniu suchej masy bez fatu i wydaje mi się ze jeśli będziesz na -200, 0 +200 +500 nie ma bata żeby Cię podlalo jeśli będziesz trzymał miche jak nalezy i dobrze ćwiczył... rozpisałem się, moja wiedza nie jest zbyt wielka wiec jeśli napisałem coś źle to przepraszam i proszę o to by ktoś mnie poprawił bo nie mam na celu wprowadzenia nikogo w błąd ;)


Zmieniony przez - tomekkkkkk w dniu 2017-03-09 08:16:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Na ten moment w twoim przypadku zacząłbym dokladac miesa, bo nie wiem niby co u ciebie ma sie rysowac jezeli nie masz masy mięśniowej?. Jestes na takim poziomie bf ze mozesz sobie spokojnie zaczac mase z głową. Dalsze redukowanie mija sir z celem, bedziesz chudl owszem ale bedziesz anorektykiem

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3825
gienus12
Na ten moment w twoim przypadku zacząłbym dokladac miesa, bo nie wiem niby co u ciebie ma sie rysowac jezeli nie masz masy mięśniowej?. Jestes na takim poziomie bf ze mozesz sobie spokojnie zaczac mase z głową. Dalsze redukowanie mija sir z celem, bedziesz chudl owszem ale bedziesz anorektykiem


Czyli reverse? Boje sie ze miesnie po prostu nie beda isc, bede sie meczyl i efekt bedzie taki sam albo minimalnie lepszy jak jest teraz. Chcialbym wreszcie widziec konkretny progres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
E tam, wg mnie źle nie jest. Body fat jest przywoity, mięśni brzucha nie widać, bo po prostu masz je małe. Tak jak w większości wypadków ludziom ich nie widać bo są zalani, to u Ciebie jest to kwestia małych mięśni brzucha właśnie. Ja bym od razu wrzucił na bilans zerowy i trochę pobył na tym , poobserwował. Ewentualnie odjął od zapotrzebowania 200 kcal i dopiero potem dodawał.

Jednak reverse'a z Twojego poziomu 1700 kcal bym odradzał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Jw. Zadnych reverse. A na konkretny progress potrzeba czasu

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3825
Dremor
E tam, wg mnie źle nie jest. Body fat jest przywoity, mięśni brzucha nie widać, bo po prostu masz je małe. Tak jak w większości wypadków ludziom ich nie widać bo są zalani, to u Ciebie jest to kwestia małych mięśni brzucha właśnie. Ja bym od razu wrzucił na bilans zerowy i trochę pobył na tym , poobserwował. Ewentualnie odjął od zapotrzebowania 200 kcal i dopiero potem dodawał.

Jednak reverse'a z Twojego poziomu 1700 kcal bym odradzał.


Myslalem ze bede bardzo powoli dodawal wegli i wchodzil na wyzsza kaloryke co tydzien obserwujac cialo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Wg mnie bez sensu. Jeżeli jesteś pewien że wytrzymasz bez czitów to spoko. Ale zważ na to że naprawdę będziesz w stanie katabolicznym przez 2 miesiące minimum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3825
Dremor
Wg mnie bez sensu. Jeżeli jesteś pewien że wytrzymasz bez czitów to spoko. Ale zważ na to że naprawdę będziesz w stanie katabolicznym przez 2 miesiące minimum.


To co powinienem zrobic? Nie bardzo rozumiem. Skoro mam budowac jakas mase, to jak inaczej niz przez zwiekszane kalorie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Oczywiscie, że dokładać kcal, ale nie żadnym powolnym reversem. Policzyć bilans zerowy i od niego zaczać http://potreningu.pl/articles/4354/mit-reverse-diet


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-02-28 19:34:15

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3825
No ok, ale na zdrowy rozsadek nie lepiej powoli wchodzic na wyzsza kaloryke niz z dnia na dzien wrzucic 400 kcal wiecej? Nie lepiej to rozlozyc na caly miesiac? Nie obawiam sie cheat meali itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ja nie rozumiem po co zakładasz temat, skoro i tak wiesz co jest dla Ciebie lepsze ;)

Przeczytaj to co wstawił kolega i to:

http://potreningu.pl/articles/4124/jak-wyjsc-z-diety-by-nie-utracic--efektow/page/2

Wg mnie reverse diet jest w porządku, ale z modyfikacją Tadzia Sowińskiego właśnie. Pozwolę sobie zacytować jego post

"Osobiscie jestem zwolennikiem tego by dodawac kcal gwałtownie w pierwszym rzucie, nastepnie dopiero po podbiciu pod pułap bliski CPM robic delikatne podbicia.
Uzasadniam to tak, zę jeżeli jesteśmy na głębokim deficycie to dodanie 100jedynie przedłuża niekorzystną ekspozycję organizmu na jego działanie. Jeśli miałbym zobrazować zabieg, to jeśli dieta redukcyjna zakłąda dzienną podaż energii na poziomie 2000kcal, a dzienne zapotrzebowanie wynosi około 3000kcal to odrazu podbijam do około 2700 - 2800 (jest to średnia). Patrzę nastepnie na reakcję i dokładam dalej w miarę potrzeb. Dodawanie po 100kcal z tak niskich pułapów uważam za błąd."


Ja tak robiłem dwie ostatnie redukcję i polecam tę metodę. Czyli w skrócie

1. Obliczasz zapotrzebowanie na kalorie
2. Odejmujesz 200-300 kcal i dopiero od tej kaloryki robisz reverse.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ziomus123

Następny temat

Plecy masa a redukcja

WHEY premium