SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rodzaje biegów

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
no własnie panowie/panie mam do was takie pytanko

chodzi mi o krotko dystansowcow (60,100m) sa to potezni kolesie z dobrze rozbudowanymi nogami
i tutaj moje pytanie
jaki trening zastosowac by zamiast "tracic" nogi stawaly sie one coraz wieksze i silnijsze nietracac duzej ilosci masy ciala
niezalezy mi na tym by zostac maratonczykiem lecz by te 2 - 3 km bez problemowo przebiec a w biegach na 60 - 100m osiagac dosyc dobre wyniki
w jaki sposob to osiagnac ???

za wszelkie sugestie pomoce i rady bede bardzo wdzieczny


Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
ohh stary
spadels mi z nieba
hmm a dzisiaj mi snieg zaczal padac wiec niebede biegac
ale znow sie cieplo zrobili to spowrotem smiganie i tak mysle ze do kwietnia trening z masa i takie spokojne a potem juz tylko sila i wytrzymalosc i jazda na maxa :)

==============================
Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Termitek ja powiem Tobie tak jak ja biegałem.
Było to kilka kilometrów, które kończyłem sprintem około 60 - 150m (ostatnie ). Bardzo mobilizujące jest jeszcze to jak się biega w przynajmniej 2 osoby i ten sprint jest do jakiegoś określonego miejsca, wtedy wyzwala się rywalizacja i jest Ok, by dać na końcu z siebie wszystko, dla mnie to był dobry trening.
Generalnie nogi zawsze miałem zbudowane i także zależało mi na tym aby połączyć siłę, szybkość, masę nóg, skoczność oraz wytrzymałość.


pozdrawiam. Tomek

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Pozatym często prócz samych biegów wychodziłem do lasu ćwiczyć na wyskok i to też myślę pomagało mi w sprintach i utrzymaniu kondycji przy grach zespołowych i nie tylko.
Ćwiczyłem takie ćwiczonka jak: wieloskoki, wstępowanie (potrzebna np ławka w parku), ćwierćskok, skoki na samych łydkach bez uginania w kolanach, sprinty pod stromą górę - na szczęscie takowa się znajduje blisko mojego domu, wyskoki kuczne, żabki i wyskoki na maxa w seriach po 20 do np jakiejś gałęzi.
Wszystko to czyniło mnie mocniejszym


pozdrawiam. Tomek

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
no to fajnie jeszcze cie pomecze a akorat mieszkam w miasteczku ktore jest na gorkach i jest pare wzniesien na ktore moge sie "wdrapywac"
wiec poki co analizuje i cie bede pytac :)
ktos jeszcze ?

Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
skonsultuje sie z trenerem a tak na poważnie trzeba metrowca ! poszperam na hdd i za dzien czy dwa przedstawie swoje wypociny na forum ;) ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
bede bardzo wdzieczny

Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 842 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6816
Prawda jest taka, że sprinterzy walą w siebie tyle koksu, że się nie dziwię, dlaczego tak są umięśnieni! Chyba nie oglądałeś programu: "W pogoni za złotem" Tam wszystko było fajnie pokazane, jak się do zawodów przygotowywali, jak ćwiczyli!

szaba

najpierw kulturystyka zrobiła ze mnie wieprza, a kiedy dojrzałem do tego sportu, pozwoliła mi na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
widzialem to ale patrzac na "poczatkujacych" biegaczy ktorzy gore raczej maja taka sobie lecz nogi maja calkiem calkiem
n

Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam ponownie.
tez mam taki problem że nogi znacząco sie różnią od reszty ( są nieproporcjonalnie większe do góry ). trening może być taki :

pon. siła
siady , i co tam jeszcze lubisz :)

sroda i piatek - bieganie
3xABC ( skipy ) x 30m
stary z opadu 5x
odcinki biegowe 3-5x60-120m , lub 8x200m
stary z opadu 5x
przebieżki 3x60-80m lub 3x120m

to są tylko propozycje ćwiczeń. podstawa na sile to siady , dobre są też wykroki na dwugłowe i uginania na maszynie ( 2głowe ). dwugłowe to te z tyłu - odpowiadają za szybkość sprintera.

sory ze tylko tyle ale spieszy mi sie troche :(

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zapomniałem dodać że rozgrzewka wygląda tak:

trucht spokojnie 5min
rozciąganie 10min

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
nieszkodzi zawsze cos :) wielkie dzieki

Pozdrawiam was
"maly" termitek

" Zawsze pod wiatr, nigdy z górki ... "
www.napisy.any.pl  www.hub.any.pl 

... .. .

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

===B=A=S=E=N ====

Następny temat

swimming...

WHEY premium