SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rodzaj diety - wybór

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1071 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53478
Hej. Jako ze jestem mega niezdecydowanym koelsiem, niestety, to poprosze was o pomoc w wyborze pomiedzy dietą na mase LowFAT/Low Carb, ale pierw coś o sobie.
28 lat, 70kg 8%bf, 180 cm. Mega chude kosci,waskie bary itd. Zapotrzebowania swojego nie znam w koncu, obecnie jestem na tluszczowce 2800 kcal i jakos lekko w dol idzie waga bo staram sie 3x treningiem silowym i nic pozatym spalac fat. Chce w koncu zrobic porzadna mase miesniowa, tylko nei wiem na jakiej diecie.

Dodam tyle ze poza sterydami (84kg max wazylem przy 9% bf to byl rekord, 37.5 w lapie na zylach, teraz 33.5.. ale mniejsza o to)
na High Facie 4700 (byl t3+tren wiec podkrecony mialem metabolizm) to masa miesiowa sucha szybko szla, ale jak odstawilem tren i t3, to mnie zalalo i pol roku nic nie zbudowalem tlyko fat lapalem i spalalem przy tych samych kcal bez kardio. - WIEM prosze nie krytykowac

A na 4500 weglach tez mnie tylko nieziemsko w pasie zalewalo keidys pamietam, ale to byly wsyzstko czasy gowniarskie, ale tak czy tak zawsze tlyko ten pas i opuchniety ryj.

zalezy mi na kosztach, a tluszczowka moim zdaniem jest super, tania bo nasycone chociaz ciagle chodze glodny, szybko sie robi posilki itd ale chce teraz postawic na konkret, bo przy moim szkielecie mi odstaja lokcie wiec nawet glikogen z ww sie liczy dal mnie. NIe wiem co wybrac, prosze was o rade, albo moze jakas porade jak sprawdzic co bedzie dla mnie lepsze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Budowa masy mięśniowej to dość długotrwały proces. Trzeba obserwacji i cierpliwości. Poza tym wyliczenia ze wzorów są tylko przybliżone. W praktyce wyjdzie jak jest dokładnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Po co upierasz się przy low fat czy low carb. Postaw na typową, zbilansowaną dietę, dobierz odpowiednio kalorie, to nie będziesz się zalewał. Nie ma co kombinować, a lepiej przyłożyć się do podstaw.

A jak Ci odstają łokcie i bary, to polecam 2 razy w tygodniu ohp oraz coś na bica, trica i przedramiona. Bary Ci eksplodują od porządnego wyciskania na nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zdecydowanie zbilansowana. Nie widzę powodu ku temu aby kombinować. Dieta low carb jest droższa niż zbilansowana.

http://potreningu.pl/articles/663/dieta-na-mase-na-kazda-kieszen 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1071 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53478
No wiec od jutra pierwszy dzien na zbilansowanej diecie.

powiedzcie mi tylko bo ja jem po 50-70g wegli dziennie od dluuuuugiego czasu juz, ogolnei rok ponad staralem sie byc na tluszczowce. Bede jakso teraz musial sie przestawic na zbilansowana- przeskoczyc w sensie na ta ilsoc ~5g ww/kgmc? Bo taka ilosc wegli boje sie ze mnie rozerwie od dupy strony :P

Aha i tka swoja droga nie jest wcale high fat taka droga. Ja jem gotowane mieso wieprzowe dziennie 9-12 zl za kilogram, do tego torche majonezu, pomidor, ogorek salatka np, na noc twarozek, rano jaka i to praktycznie wszsytko, to sa przeciez grosze, nawet nie wiem czy 300zl przekraczam przy opieraniu se na tluszczach nasyconych.

A na high carb diecie ? uu tam to musze duzo weicej produktow kupywac, makarony, cos do nich zeby smakowalo, przyprawy itd




Zmieniony przez - david13 w dniu 2017-06-13 19:55:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Za bardzo dogmatycznie do tego wszystkiego podchodzisz. Mając na myśli zbilansowana, nikt nie każe Ci tutaj wpierniczać mnóstwa węgli. Chodzi o to, żebyś nie ograniczał specjalnie żadnego makroskładnika. Chces jeść więcej tłuszczu, to sobie jedz. Ja czasami zamiast typowego posiłku zjem sernik z twarogu oraz jogurtu greckiego i od razu mam mniej węgli w ciągu dnia.

Zwykle ludzie dorzucają sobie np. bułkę do jajek, ryż do mięska i wpada znacznie więcej węgli, niż Twoje kilkadziesiąt gram. A tak swoją drogą, jak Ci niby wychodzi 2800 kalorii z tego, co wypisałeś? Rozpisz swoją dietę, to jakiś ekspert od diety napisze Ci tutaj, czy dobra, czy nie, bo ja się na tym za bardzo nie znam. Wydaje się, że masz mało warzyw.

"28 lat, 70kg 8%bf, 180 cm. Mega chude kosci,waskie bary itd. Zapotrzebowania swojego nie znam w koncu, obecnie jestem na tluszczowce 2800 kcal i jakos lekko w dol idzie waga bo staram sie 3x treningiem silowym i nic pozatym spalac fat."
Dobrze rozumiem, że masz 8% tkanki tłuszczowej i jeszcze starasz się spalać fat? WTF?


Zmieniony przez - xorton w dniu 6/13/2017 8:48:46 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1071 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53478
Tak, przyjarac chcialem zey z nizszego wystartowac, ale mialem pare cm w pasie wiecej, slabo w portfelu bo prace zmienialem wiec mowie a zetne troce.

nie nie bede setny raz wrzucal diety do oceny, ejst okej.
Wlasnie wcinam 50g owsianych i juz mam dosc i zaluje ;D Pierwszy posilek z weglami z rana to patola hehe msuze sie przyzwyczaic, bo tak to 5 jajek wciekalo i do pracy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5488
Pomogloby napewno jakbys wrzucil fotki sylwetki, bo majac 8% bf o ile faktycznie tyle masz to dalsza redukucja nie majac porzadnej masy miesniowej mija sie z celem. Wylicz sobie zapotrzebowanie calkowite i jw, dodaj troche wegli, mozesz sobie zostawic wyzsze tluszcze. Jak ci rano niewchodza wegle to jedz B+T sniadanie a wegle dodaj sobe do obiadu w trakcie dnia albo nawet do kolacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Jeżeli tak długo jesteś na bardzo niskich węglowodanach, to nie musisz od razu wchodzić na tsk wysokie. Zwiększ np. Do maksymalnie 150g dziennie a reszta kcal z tłuszczów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1071 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53478
Dzis pierwszy dzien na weglach
rano 50 g owsianych w pracy 2x 75g ryzu z wieprzowina, zaraz ide wrzuce 150g kaszy do meisa bo po trneingu i mialem na noc ogolnie do twarogu razwy chlebek wszamac ,ale chyba odpuscze.

A powiedzcie mi, bo ja mieso i tak i tak gotuje - wieprzowina jest po 6zl/kg tansza ma wiecej tlusczu i troche mniej troszeczke bialka od kuraka, a planuje 400g kuraka dziennie jesc wiec

jakby chcial taniej to bym jadl wieprzowine, ale ona mi dostarczy w 400-500g jakies 5*15 60g tlusczy zwierzecych a wteyd nie bede mial miejsca zeby jakies roslinne dodac, a przy WW slyszalem ze rosline sie je, bo nasycone z weglami sa szkodliwe troche.

Jak to ustawic ? 5g ww 2g bialka i 1g tlusczy? a nie moge np 3g ww i 3g tlusczy ?;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
to zrób sobie miksa 200 kuraka 200 wieprzowiny. Ja tam ma w niektóre dni 500g chudej wieprzowiny szynki z lidla.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1071 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53478
No ale to juz przeciez wiecej kalorii, wieksze podlewanie itd, a zeby miesnie rosly niby nie moge przesadzac z podaka kalorii tak ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Wiecej