SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robienie posiłków na kilka dni

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 280 Napisanych postów 5221 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72491
WItam, aktualnie moja dieta wygląda tak:


omlet
kurczak ryż warzywo
kurczak ryż warzywo
owoce po treningu
jajecznica z boczkiem

chciałbym zaoszczędzić trochę czasu i posiłek nr 2 i 3 czyli kurczak ryż warzywo przygotować na kilka dni i pytanie
ile dni usmażony kurczak może być w lodówce pod przykryciem (w tym miesiącu nie zainwestuję raczej w pojemniki próżniowe)
czy JAKOŚ ryż (basmati, parboiled) mogę też zrobić na kilka dni? na ile, jak przechowywać
1

"You're not dieting for f***ing taste motherf***er, you're dieting for the results the dieting is gonna give you. Shut the f*** up and eat that shit"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 358 Napisanych postów 953 Wiek 124 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 53586
Mięso zwykle 2-3 dni. Ale to wszystko zależy od dodatków. Produkty o wysokiej zawartości FODMAPs przyspieszają psucie się mięsa, dlatego warto ich unikać. Ogólnie, podstawowym pokarmem baterii są węglowodany, więc ograniczając ich ilość w potrawie, a nawet eliminując przedłużamy jej "żywotność". Dość dobrym zabezpieczeniem jest sól i niektóre przyprawy. Jako konserwantu można użyć olejku eterycznego z oregano (oczywiście 100%, bez żadnych dodatków zapachowych). To jeden z najmocniejszych, naturalnych środków przeciwpatogennych. Wystarczy kilka kropel, choć na pewno zmieni to odrobinę smak potrawy.

ps. również olej jest naturalnym konserwantem.


Zmieniony przez - Arthass w dniu 2017-05-02 03:51:21

Hey. Don't ever let somebody tell you... You can't do something. Not even me. All right? You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it. Period.
║Fat-Burners║ http://imgur.com/a/MdOh5 ║Metabolizm║ http://imgur.com/a/bZPkl 
║O3║〔ALA〕https://goo.gl/AfZCMd 〔EPA/DHA 〕https://goo.gl/7oiGaQ ║O6║〔LA〕https://i.imgur.com/MJiJchw.png 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Robiłabym maksymalnie na 2 dni, bo w sumie ryz i kurczaka robi się 15 minut, więc nie jest to czas warty oszczędzania, a jednak walory smakowe tez są istotne.

Przechowywałabym osobno każdy ze składników.

Tu był podobny temat, https://www.sfd.pl/Mrożenie_ryżu_i_kaszy-t1133082.html


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-11-15 10:52:11
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 280 Napisanych postów 5221 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72491
Tak też zamierzałem, 2 maks 3dni w jakichś strasznych przypadkach, na pewno z pojemnikiem próżniowym 3dni i również w planie mam przechowywać osobno. na 2 dni do lodówki i gotowe, dzięki
1

"You're not dieting for f***ing taste motherf***er, you're dieting for the results the dieting is gonna give you. Shut the f*** up and eat that shit"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 23
zawsze można też spróbować dańgotowych - niektóre są serio zdrowe i mają dobry skład
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 280 Napisanych postów 5221 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72491
takie dania są droższe mimo wszystko, raz na jakiś czas to spoko, ale nie 7 dni w tygodniu po 2x dziennie
1

"You're not dieting for f***ing taste motherf***er, you're dieting for the results the dieting is gonna give you. Shut the f*** up and eat that shit"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 374
aaa Takie dania gotowe gdzie dostane i jaki jest tego koszt ? pytam z Ciekawosci , może tez bym spróbował ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja tam trzymam ryz i gotowana piers w kawalkach po 3 dni
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Ryż 2 dni, mięcho smażone zdarzyło się jeść bodaj po 6 dniach, normalnie stało w lodówce w garnku. Fakt, średnio smaczne, ale zjadliwe. Nie ma co się pieścić, jak mięso poddane obróbce termicznej, stojące w lodówce, ma się szybko zepsuć? Postoi kilka dni, śmiało szykuj sobie na 3 dni
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 24 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 81
Najlepiej jest chyba sobie przygotować plan żywieniowy na cały tydzień, zrobić zakupy a nie gotować kilka rzeczy na raz bo takie mięso już tego 6 dnia faktycznie nie jest dobre. Ja odkąd sobie kupiłem multicookera planuję dania z ich książką kucharską mają spoko przepisy proste w przygotowaniu. Można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy 8)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68372
Mięso ugotowane w jakimś sosie i z dużą ilością przypraw, nie traci tak bardzo na smaku, jak samo ugotowane mięso - po prostu nie psuje się tak szybko. Co 1-2 dni trzeba je wyjąć z lodówki, zagotować, ostudzić i z powrotem schłodzić. Podobnie pokrojone, ugotowane mięso przyprawione np. przyprawą do gyrosa - odgrzewane, przesmażone chwilę na małej ilości tłuszczu, jest nawet smaczniejsze, niż całkiem świeże. Najgorzej traci na świeżości i smaku ugotowane i słabo doprawione, narażone na kontakt z powietrzem i nie przegotowywane/przesmażane podczas przechowywania.
Dobrze przechowuje się mięso z kwaśnymi dodatkami (spowalniają rozwój bakterii) - typu sos pomidorowy, kiszona kapusta... Bigos to był dawniej praktyczny sposób na dłuższe przechowanie mięsa. Ponad tydzień można go spokojnie odgrzewać.
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-11-16 18:44:35
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
Ja robię kurę na 5 dni, musi być w oddzielnym pojemniku w lodówce i elegancko daje radę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słodki omlet, 1000kcal :)

Następny temat

Czy ten chleb się nadaje??

WHEY premium