SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Risotto z kurakiem po meksykańsku

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 910
Witam dzisiaj przedstawiam wam nowy pomysł na risotto
składniki na 2 porcje:
duży cyc z kuraka 250 g
ryż paraboliczny 200 g
fasolka czerwona z puchy 240 g
1 duża cebula
papyka konserwowa 50 g
ok 50 g koncentratu pomidorowego, mozna użyć również pomidorów z puchy albo zwykłych ale bez skórki
400 ml bulionu
oliwa z oliwek ok 20 g
rosołek w kostce
papryka ostra
przyprawa curry
pieprz czarny
sól



nie ma zdj kuraka bo juz sie marynował


Kuraka kroimy na małe kawałeczki doprawiamy przyprawą curry, papryką ostrą i co tam jeszcze chcecie dodajemy łyżke oliwy i mieszamy, odstawiamy na ok pół godzinki do lodówki
W między czasie kroimy cebulke i papryke na kosteczke, na patelnie wrzucamy kuraka smażymy chwilke i dodajemy cebulke



gry kurczak juz bedzie miekki wrzucamy surowy ryż, mieszamy i smażymy ok 1 min, wlewamy potem bulion(mozna go uzyskac po zmieszaniu gorącej wody z kostką rosołową, albo użyć rosołu domowego)dodajemy fasolke i koncentrat, przykrywamy, gotujemy ok 10-12 min na małym ogniu od czasu do czasu mieszając



na koncu dodajemy paprykę, próbujemy, ryż powinien być lekko twardawy dodajemy wedle uznania pieprz i sól i gotowe. Cała konsystencja powinna byc lekko wodnista



wartości odżywcze
Białko:54-zwierzęce +18- roslinne
Węgle ok 190
Tłuszcz 30
Kcal 1360
wartośc na porcje B-27(z)9(r)\W 95\ T 15\ Kcal ok 680
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 910
składniki są na pierwszej stronie, ok 400 ml ale sam bedziesz wiedział czy dodac wiecej jak ryż wchłonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fajne i pewnie smaczne, ale nie dla mnie
po fasolce czerwonej mnie rozwala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 910
heheh fasolka dla wybranych :PxD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Ja fasolki czerwonej tez nie lubie ale mysle ze mozna ja zastapic innymi warzywami Fajny przepis.

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 826 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33987
cukinia mogla by tu fajnie pasowac napewno sprubuje

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 910
najlepsze w tym przepisie jest to ze mozna go łatwo modyfikować a smak się całkowicie zmnienia. To jest akurat a'la meksyk bo z czerwoną fasola.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Dobra opcja
risotto gladko wchodzi, mozna duzo zjesc.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050
najadłem się dziś tym, tylko bez fasoli czerwonej smaczne ale juz mam ochotę na jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
czy to sie nadaje na obiad przy diecie odchudzajacej? teoretycznie skladniki sa ok, ale te wartosci odzywcze mnie powalily:)
pozdrawiam

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 910
nada sie Tylko jak cos daj duzo mniej ryżu.Składniki są na 2 porcje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5727
Mmm... Risotto ;)
Nie lubię fasolki, więc osobiście ją odrzuce.
SOG leci
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Placki sniadaniowe.

Następny temat

Naleśniki wołowe z kaszą i serem.

WHEY premium