SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rezonans magnetyczny kręgosłupa.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 48
Witam serdecznie,
Dwa dni temu miałem robiony rezonans magnetyczny kręgosłupa. Wyniki, nieciekawe, plecy bolą. Z opisu samego rezonansu: " Zniesienie fizjologiczne krzywizn kręgosłupa. Odwodnienie i obniżenie tarcz m/kręgowych L3-4, L4-5 i L5-S1 z uogólnionymi wypuklinami tych krążków. Powodują one nieznaczny ucisk worka oponowego i spłycenie zachyłków korzeniowych. Względne zwężenie otworów m/kręgowych na poz. L4-5. Wysokość kręgów zachowana. Pojedyncze guzki Schmorla w płytkach granicznych kręgów. Rdzeń kręgowy normosygnałowy".
Mam umówioną już wizytę u lekarzy specjalistów. Pewnie dostane skierowanie na jakiegoś rodzaju rehabilitację. Znajomy również miał podobne problemy i poszedł prywatnie na spotkanie z Panią, która zajmuje się metodą McKenziego. Również planuje się do niej wybrać.
Moje pytanie jest takie. Czy mogę przy takiej diagnozie ćwiczyć? Jeśli tak to w jaki sposób?? Lekarze mówią, że nie mogę ćwiczyć, ale Oni chyba tak mówią zawsze.
Proszę o pomoc i poradę, jednocześnie o opinię.

Peace,
T.M.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
To może od początku. Z jakiego powodu zdecydowałeś się na zrobienie MRI?
Doznałeś jakiegoś urazu/kontuzji ? Napisz jak do tego doszło oraz opisz swoje dolegliwości.


Zmieniony przez - morenojr w dniu 2011-10-30 16:09:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 48
Ogólnie do 16 roku życia miałem sporą nadwagę. Postanowiłem coś z tym zrobić i zrzuciłem 35 kg. 7 lat intensywnie trenuję. Dolegliwości, pojawiały się. Wiadomo, coś naciągnąłem, źle się przyłożyłem i coś bolało. Zwykle przechodziło po kilku dniach. Teraz od miesiąca bolą mnie plecy. Postanowiłem zrobić sobie rezeonans. Na prześwietleniu RTG nic nie wyszło, to też poszedłem w tym kierunku. Rok temu miałem wypadek samochodowy, ale myślę, że nie miał on wpływy na obecny stan. Aczkolwiek... sam nie wiem. Dolegliwości. Hmmm... to zależy. Czasami jak się schylę a później prostuję to boli. Najbardziej odczuwam ból w momencie gdy coś podnoszę. Przykładowo jakbym złapał jakiś ciężar, który przy wyprostowanej sylwetce mnie dociska w pionie.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból łokcia ,kolana oraz bolące ściegna

Następny temat

Złamany nos a nastawianie ..

WHEY premium