SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Restrycje i zasady ( Bialko )

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1229
Siema , mam pytanie : otóż słyszałem iż podczas budowania masy powinno się przyswajac około 1-1.5 g białka na lg masy ciała lecz zdarza się iż moja codzienna dieta jest około kilkadziesiąt gramów ubozsza od ww. normy . Mam 195 co 83 kg I poważnie trenuje od koło 4 miesięcy . I chciałbym wiedzieć czy gdy moja dieta jest tak czasem " niepelna" ( rzadziej także w wegle ) , nadal mogę zbudować masę stosując np. odżywki bialkoqe . Dodam także iż niekiedy gdy jest szansa nawet przejraczam dzienną dawke białka . Pisze bo nwm czy mój trening ma sens bez odpowidniej diety, jednak nie jestem w stanie wymagać by codziennie gotowano specjalnie dla mnie wysokobialkowe Dania .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75804 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753532
Ns początek warto skupić się na diecie. Jak tutaj poznasz podstawy i pozmieniamy w niej to, co istotne, to będzie można pomyśleć o odżywce białkowej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13190
Trening zawsze ma sens to po pierwsze, 1-1.5g to troche mało według mnie, nawet jak na mase to powinno byc ze 2g na kg ciała. Prawde mowiac w twoim przypadku 83-124g białka to jest bardzo mało i nie wiem jak możesz nie dawać rady tego wyrobić musiałbym przykładowy dzien jedzniea wstawić. Mowie tak dlatego, że tyle białka da sie w 2 posiłki zamknąć a nie bedą one niczym wyróżniającym sie. Odżywką białkową możesz sobie uzupełniać białko, ale nadal twierdze ze powinieneś jeść przynajmniej 2g na 1kg masy ciala.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82681 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699319
Od tego właśnie są odzywki białkowe , którymi możemy uzupełnić diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
okolice 1 g to bardziej treningi wytrzymałościowe, budowanie masy to prędzej zakres 1.5-2.2 g białka na kg masy
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ale jakie wysokobiałkowe dania, toć wystarczy Ci około 170g białka, co zapełnisz w ciągu dnia np. wrzucając:

jajka, nabiał, białko, nieco mięsa, ryby - tutaj filozofii nie ma, pamiętaj, że liczymy białko roślinne oraz zwierzęce razem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1229
Anisk, a jakie polecasz ty wysokobialkowe w miarę proste do przygotowania Dania ? Nie cały jadłospis ale coś przykładowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ale po co Ci dania wysokobiałkowe? 2g Ci wystarczą.

jaki problem zrobić 150g kury z kasza/ ryżem, omleta z 4 jaj z orzechami, bakaliami, gorzkączeko, wiaórkami koko.
Albo wieprzowinę z ziemniakami z warzywami?
KUCHNIA SFD - tam maszk upe przepisyów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
walnij sobie sernik

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
najprostszy to kurak na patelnie i ryż do gara

Moze być też spagetti, też proste w zrobieniu
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82681 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699319
thepstr
Anisk, a jakie polecasz ty wysokobialkowe w miarę proste do przygotowania Dania ? Nie cały jadłospis ale coś przykładowo


Jajecznica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć 150g białka w diecie to Twoja dieta jest zdecydowanie do zrewidowania i najpewniej nie chodzi tu tylko o podaż białka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja -kilka pytan

WHEY premium