SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekonstrukcja więzadła krzyzowego i usuniecie łąkotki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 2071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Witam, w wtorek mialem przeprowadzaną rekonstrukcje acl wiezadla krzyzowego przedniego oraz wycieta czesc uszkodzonej łakotki w lewej nodze. Minelo juz 5 dni. Caly czas cwicze operowana noge 3x dziennie. Jak leze bol jest niewielki, jednak jak wstaje czuje jakby mi sie miesnie rozrywaly tak jakby mi sie cos rozciagalo. Jest okej wszystko ktos mial podobnie i wie kiedy to minie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Możesz mieć takie uczucie ale powinieneś to skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym oraz rehabilitantem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Na 15 sierpnia ide na zdjecie szwow wiec sie dowiem wtedy. Nosze orteze cala dobe. I jeszcze pytanie odnosnie kata zgiecia. Po tych 5 dniach mam 30 stopni zgiecia. Czy codziennie powiniem ja probowac zginac do bolu przy cwiczeniach?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Powinieneś dostać instruktaż postępowania i nie jest on stały a zależny od protokołu danej placówki oraz na zmienę jak choćby metody, rodzaju przeszczepu itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Tak dostalem wydrukowane cwiczenia wskazania itd. Tylko tam sa wszystkie cwiczenia bez ortezy i np zginanie nogi do granic bolu a pani rehabilitantka mi mowila zebym poprostu co jakis czas zwiekszal kat w ortezie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
Jestem właśnie po tej samej kontuzji. W listopadzie artroskopia a w styczniu autoprzeszczep i miałam podobnie. Pierwszy tydzień bodajże zero zgięcia potem stopniowo 30, 45 itp. Jeśli bolało to nie zwiększałam zakresu ortezy tylko dopiero w momencie, kiedy ten zakres zrobił się sam podczas ćwiczeń. Do tego bolały wychodzące na wierzch siniaki oraz blizna. Nadal mam posklejane powięzi, więc czuję lekkie ciągnięcie i kolano nie zgina się do końca. Przy dobrym rehabilitancie powinno stopniowo wszystko się poprawiać.


Zmieniony przez - porandojin w dniu 2017-08-07 21:20:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Kiedy ci minal ten bol? Pamietasz moze? Dodatkowo doszedl mi bol lydki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
Nie wiem dokładnie jaki ból czujesz. Mój mi bardzo długo towarzyszył, najgorszy do momentu ściągnięcia szwów, potem przy leżeniu było ok, ale po wstaniu bolały tkanki na piszczelu. Ból pojawiał się też przy pierwszym ruchu, gdy chciałam zgiąć kolano (musiało jakby coś tam się nastawić). Do teraz czuję ból rzepki przy mocniejszym wysunięciu kolana oraz ból pod kolanem przy granicy zgięcia. Długo nie chciała też zejść opuchlizna i okładałam lodem wieczorem, co też łagodzi ból.

Strzelanie pozostało i to dosyć głośne.

Po wygojeniu rany zalecono mi masaż blizny przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów oraz kostkami lodu. Mnie to akurat bardzo pomogło.


Zmieniony przez - porandojin w dniu 2017-08-07 22:37:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
porandojin
Do teraz czuję ból rzepki przy mocniejszym wysunięciu kolana oraz ból pod kolanem przy granicy zgięcia. Długo nie chciała też zejść opuchlizna i okładałam lodem wieczorem, co też łagodzi ból.

Strzelanie pozostało i to dosyć głośne.



oznacza to że potrzebujesz dalszej terapii
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Juz jest coraz lepiej, bol przy wstawaniu znika a nad lydka pracuje cwiczeniami rozciagajacymi i daja efekty wiec chyba ide w dobrym kierunku. Wystarczy regularnie cwiczyc noge !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
No wykonywanie ćwiczeń po zabiegu to oczywista sprawa że należy robić i nie wato tego zaniedbywać nawet jak czuć że jest wszystko ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból barku przy OHP

Następny temat

Motywacja i mentoring w sztukach walki

WHEY premium