SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekonstrukcja wiązadeł krzyżowych :(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 114 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1525
Witam.
W styczniu będę miał wykonywaną rekonstrukcję wiązadeł krzyżowych. Moje pytanie: Czy miał ktoś robiony taki zabieg? Po jakim czasie chodziliście już bez kuli? O własnych siłach?
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
witam niedlugo bede mial robiona rekonstrukcje lewego kolana a dokladniej wiezadla krzyzowego przedniego.czy ktos z was mial to robione i pytam jakie jest ryzyko tej operacji ze sie nie uda czy cos?kiedy odzyskam sily czyli kiedy bede samodzielnie chodzil bez kul i wgl i kiedy bede mogl znowu grac w pilke nozna?prosze o szybka odpowiedz jest to dla mni bardzo wazne.pisac na gg 607074
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zapraszam do tego tematu Wszystko tam jest na ten temat, chyba nawet na któryś z pierwszych stron

https://www.sfd.pl/Kolano,_artroskopia,_łękotka,_więzadło,_ACL,_rekonstrukcja_itp.-t371686.html 

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Cześć,
Ja miałam rekonstrukcję ACL całkiem niedawno, 6,5 tygodnia temu. W zasadzie zalecenie jest takie żeby jak najszybciej odstawić kule, próbować chodzić jak najwcześniej, nawet 3dni po zabiegu. Po domu tak właśnie próbowałam się poruszać, ale poza domem o kulach (ok 2-3 tyg. po zabiegu) bo noga była za słaba a poza tym baaaaardzo puchła. Lepiej nie używać żadnego stabilizatora. W pierwszych dniach podstawa to przeciwbólowe częste okłady z lodu i noga na jakimś podwyższeniu - poduszka czy coś podobnego. Ważne jest też żeby jak najszybciej zapisać się na rehabilitacje. Ja pierwszy raz poszłam 5dni po zabiegu. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
WITAM!
19.01.br miałam wypadek na nartach.Na Słowacji w szpitalu noge unieruchomili w gips (a raczej łódkę gipsową) i zrobili zdjęcie RTG.Dzisiaj byłam u lekarza i stwierdził naderwanie więzadła pobocznego bocznego i zerwanie krzyżowego przedniego.
Zalecił mi chodzenie w stabilizatorze z regulacją kąta zgięcia.
Przeglądałam różne w internecie ale nie wiem jaki byłby odpowiedni.
Jaki Wy polecacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Przepraszam...nie stabilizator tylko orteze:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Jezeli stwierdzono zerwanie krzyzowego przedniego to lepiej zglos sie do dobrego ortopedy na rekonstrukcje bo z zerwanym ACL nie pochodzisz za dlugo a o jezdzie na nartach czy jakimkolwiek sporcie zapomnij
Jezeli chodzi o stabilizator to polecam firme Muller

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Zgłoś się do ortopedy jak najszybciej, bo im dłużej przeczekasz w tym stanie tym dłuższa będzie rehabilitacja po ewentualnym zabiegu. Chodzenie w ortezie to chyba niezbyt dobry pomysł, ale nie jestem specjalistą, mówię to z własnego doświadczenia . Zdrówka!

Zmieniony przez - Gita w dniu 2009-01-27 23:28:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Ortopeda mi powiedzial ze nie unikne operacji ale przez najbliższe 4 tygodnie mam chodzic w ortezie.Nie zrobił mi USG ale kazał w ciągu tych 4 tygodni zrobić rezonans magnetyczny bo nie był pewien :/ Dzisiaj się umówiłam do drugiego ortopedy który ma USG i mam nadzieje ze on mi poleci jaką mam miec dokładnie ortezę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Chodze juz drugi dzien w ortezie 0 stopni (noge mam całkowicie prostą),i nie jest mi w niej za dobrze.Wyjdaje mi sie ze lepiej by było jakbym miala noge lekko zgiętą.Lekarz zalecił orteze o wygięciu 20-30 stopni,z kolei fachowiec ze sklepu z ortezami powiedział ze najlepsza na moje stadium jest właśnie zerówka...i komu tu wierzyc? Co Wy o tym myślicie?Jakie mieliście doświadczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
No to jakis d**** pracuje w tym sklepie. noge powinienies miec zgieto wlasnie tak do 20stopni. wyprost powoduje napiecie wiezadla krzyzowego przedniego i przeszczep moze sie uszkodzic. Dlatego tez wszelkie cwiczenia na poczatku powinny byc przeprowadzane w zgieciu do 50stopni i bez calkowitego wyprostu.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rehabilitacja;-)

Następny temat

Pytanie.

WHEY premium