SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekonstrukcja ACL metoda bezśrubowa vs metoda z użyciem śrubek

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30967

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Mam pytanie jakie sa plusy i minusy obydwu operacji? Ktora jest lepsza dla pacjenta? Czeka mnie rekonstrukcja ACL, moj lekarz powiedzial mi,ze robi ta operacje bez uzycia srub(metoda dr.Passler'a),zdziwilem sie,bo nigy o czyms takim nie slyszalem,myslalem,ze mozna to robic tylko i wylacznie za pomoca srub. Spytalem,dlaczego nie robi sie operacji ta metoda,odpowiedz byla prosta : pieniadze.
Cena śróby uzywanej do operacji wynosi kilkaset zlotych,przy operacji uzywanych jest wiecej niz jedna sroba,do tego dochodza jakies linki. Wszystko to kosztuje calkiem ladna sumke ktora zarabiaja firmy produkujace ten osprzet. Firmy zarabiajace na tym naprawde ogromne pieniadze dolozyly wszelkich staran aby ich sróbki byly nadal uzywane w operacjach tego typu.
Zaznaczam,ze jest opinia wyrazona przez jednego z lekarzy.
W rezultacie nie wiem na ktora operacje mam sie zdecydowac.
Isc do lekarza ktory mnie aktualnie prowadzi i mam juz do niego zaufanie,czy pojsc do znanego lekarza, ktory robi te operacje przy uzyciu srob.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
Witam



W stawie kolanowym łączy się kośc udowa z koscią piszczelową. Posiada on dwie łąkotki i jest stawem zawiasowym, który umozliwia ruchy takie jak zginanie i prostowanie. Wzmocniony jest więzadłami wewnetrznymi i zewnętrznymi. Do więzadeł wewnętrznych zaliczamy wiezadło krzyżowe przednie i tylne.
Uszodzenie czy zerwanie więzadeł krzyżowych - przedniego i/lub tylnego - to kontuzja dwóch najważnieszych więzadeł, które wchodzą w skład kolana. Sam staw zbudowany jest z 11 takich więzadeł jednakże dwa wymienione wcześniej mają kluczowe znaczenie w stablizacji i funkcjonowaniu naszego kolana.


Istnieje kilka rodzajów rekonstrukcji. Pierwsza to natychmiastowa rekonstrukcja więzadła, którą wykonujemy do 14 dni od uszkodzenia. Wykorzystywane są tutaj sztuczne implanty, które pomagają własnemu więzadłu się zregenerować. Dzięki tej metodzie szybciej powracamy do pełnej sprawności. Zachowujemy również własne więzadło krżyżowe. Kolejną metodą jest tzw. hybrydowa rekonstrukcja ACL z wykorzystaniem sztucznego implantu oraz ścięgna auto lub allogenicznego.
Jednakże sposób leczenia powinien określić lekarz po uprzednim badaniu i przeswietleniu uszkodzonej struktury. Zalecałbym nie korzystać z porad internetowych, które mogą być chybione.


Pozdrawiam






„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
oj stary , to już tylko ze specjalistami gadac
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 128 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1188
ja miałem rekonstrukcje za pomocą jakis tam śrub...w każdym razie miunus jest taki, że operacja sie nie powiodła i żeby zrobić ponowną rekonstrukcje, trzeba najpierw usunąć te śruby, odkczekać jakies 3 miesiące i dopiero można znowu robić rekonstrukcje. Przy bio-wchłanialnych śrubach, nie ma tyle zamieszania.
No i to były same śruby...dwie...bez zadnych linek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41
Ja miałam robioną rekonstrukcję z implantami(śrubami) które są biowchłanialne, tzn,że rozpuszczą sie po 2 latach i nie trzeba ich wyjmować ;) Na myśl o jakichś metalach, które wyjmuje się po jakimś czasie nawet nie było mowy! Niestety ta wygoda i komfort kosztuje...1700zł Ale warto wziąć nawet pożyczkę i mieć pewność, że jest to bezpieczne i spać spokojnie. Pozdrawiam
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
Ja myślę że Ulcia zapomniała dopisać jednego zera, bo taka operacja na chwilę obecną kosztuje w Żorach 17.000 tysięcy złotych. A co do sposobu mocowania przeszczepu to nic nie trzeba usuwać !!! Są to śruby tytanowe, które zostają na stałe i nic się z nimi nie dzieje. No chyba , że ktoś ma taki kaprys to może je usunąć. Jeśli chodzi o sztyfty bio-wchłanialne, bywa różnie... Były przypadki że sztyfty wchłonęły się, a przeszczep jeszcze się nie wrósł całkowicie. Niestety więzadła popuściły i była niestabilność kolana - KONIECZNA KOREKTA ZABIEGU !!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 182 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
Witam,
jestem fizjoterapeutą po szkole licencjackiej. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Rzeszowskim - studia uzupełniające magisterskie.

Piszę pracę magisterską na temat:
"Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego - ocena wyników leczenia pooperacyjnego."

Szukam osób, które przebyły taką operację minimum 1,5 - 2 lata wcześniej (czym więcej lat od operacji, tym lepiej), w celu wypełnienia internetowej ankiety. Czas jaki jest potrzebny do wypełnienia ankiety to kilka minut, pytań 8. Wynik ankiety od razu - wystarczy podliczyć zdobyte punkty.

Wyniki ankiety będą przydatne jako jeden podrozdział pracy mgr, jeżeli będzie duża liczba osób - z pewnością będą ciekawe.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 182 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
w sumie to nie przypominam sobie, aby rekonstrukcja nie wymagała śrub. Jest metoda z trzpieniem poprzecznym w kości udowej, ale mocowanie w kości piszczelowej zazwyczaj odbywa się za pomocą śruby interferencyjnej (przynajmniej ja orientuje się w tych na NFZ).

Linki - tylko w wybranych przypadkach - dalej w tej metodzie popularne jest tzw. efekt wycieraczki samochodowej i efekt bungi ( chyba tak się pisze) - ogólnie oznacza to destabilizację kolana i kolejny kłopot. Także rehabilitacja tutaj jest bardzo ostrożnie prowadzona. Ale przeszczep jest dobrze umocowany.

Jeżeli o mnie chodzi to tylko i wyłącznie śruby ale biowchłanialne - tytanowe to kłopot w przypadku np kolejnej kontuzji.

Pozdro.

Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 182 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
17 000? dużo - dawniej stały po 12, a nawet za 8 w krakowie widziałem.
1

Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
Jak chcesz pogadac sam ze soba to popatrz do lustara.

BAN BAN BAN BAN BAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
Witam KUMAKOWIEC,
z tej strony Weronika studentka studii magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Piszę pracę mgr. o pokrewnej tematyce co Pan tzn. Rekonstrukcja ACL- postępowanie pooperacyjne".
Chciałabym się skonsultować odnośnie projektu ankiety.
Przeczytałam Pański post na forum :
https://www.sfd.pl/Rekonstrukcja_ACL_metoda_bezśrubowa_vs_metoda_z_użyciem_śrubek-t287370.html 
Czy byłaby możliwość udostępnienia mi przez Pana ankiety do porównania z moją.
Mój e-mail : [email protected]
Z góry dziękuję za pomocą. Proszę o kontakt.


Zmieniony przez - wwrm w dniu 2009-10-24 15:21:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolczyk w jezyku

Następny temat

Ból głowy - migrena

WHEY premium