SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Rehabilitacja po złamaniu piszczela

Wysłana -
Witam .

Mam problem odnosnie tego ze zlamalem piszczel i mam zdjety gips po nie calych 6 tygodniach . Jak powinna wygladac moja rehabilitacja ?
Dodam ze mam opuchnieta kostke , przejdzie sama opuchlizna czy powinnem jakies oklady robic lub cwiczenia .

Prosze o porady osob ktore byly w podobnej sytuacji lub maja pojecie o tym . Poleca sogi za pomoc konkretna .

Pozdrawiam

edit: Dodam rowniez ze udo bardzo schudlo i lydka ale to wiadomo samo wroci do normy z czasem .

Zmieniony przez - Makaveli01 w dniu 2010-11-03 15:04:09
Wysłana -
Każdy z nasz miał w życiu sytuację, kiedy to nastąpił u niego jakiś uraz lub kontuzja, mniejsza lub większa i wie, jak to jest w takiej sytuacji. Niestety często nie mamy wpływu na powstałe urazy, gdy powstają one w sytuacji nieszczęśliwych wypadków. Z reguły złamania, czy pęknięcia kości wymagają unieruchomienia na 4-8 tygodni, do momentu całkowitego jej zrośnięcia się. Następnie, jeżeli chcemy wrócić do pełni sprawności, niezbędna jest dobra rehabilitacja.

Kość piszczelowa jest podstawową kością goleni i znajduje się między stawem skokowym a stawem kolanowym. Złamanie jej jest najczęstszym złamaniem kości długiej w organizmie człowieka. Najczęściej dochodzi do tego w wyniku upadku, wypadku, czy uprawiania sportu, np. piłki nożnej, sportów walki, czy kolarstwa. Czas powrotu do sprawności i długości rehabilitacji uzależniony jest od rodzaju złamania i dokładnego miejsca. Wyróżnić można różne rodzaje złamań kości piszczelowej:

- złamanie nasady bliższej,
- złamanie trzonu kości,
- złamanie nasady dalszej,
- złamanie trójkostkowe,
- złamanie przeciążeniowe.

Każdemu z nich towarzyszy ból, opuchlizna i zaczerwienienie. Uniemożliwia to prawidłowe funkcjonowania i wymaga udania się na SOR w celu zdiagnozowania problemu poprzez wykonanie RTG. Lekarz prowadzący określi czas zdjęcia gipsu i rozpoczęcia rehabilitacji. Zdecydowanie warto zrobić to prywatnie. Po konsultacji z fizjoterapeutą określi on jak często i przez jaki okres warto rehabilitować nogę.

Warto bez wątpienia zastosować suplementację. Profilaktycznie, jeżeli chcemy wzmocnić kości i stawy, jak i w trakcie leczenia. Polecić można Allnutrition Flex All Complete: https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nikt nie pomoże ?
Wysłana -
???
Wysłana -
A co na to Twoj lekarz prowadzacy? To bylo zlamanie z przemieszczeniem? Mocno to jest teraz opuchniete?
Wysłana -
Z lekarzem to długa historia i nic nie powiedzial . Miejsce złamania nie jest opuchniete tylko lekko kolano no i kostka jest opuchnieta srednio . Z dnia na dzien zakres ruchu w stawach sie powoli zwieksza .
Wysłana -
Wszystko ok , zacznij powoli chodzic o kulach;)
Wysłana -
O kulach chodze caly czas . Tylko jakie cwiczenia mam wykonywac albo jakie oklady robic .
Wysłana -
PO co? Wszystko z czasem wroci do normy
Wysłana -
A stawy rozruszac po 6 tyg nie ruszania sie ? Wiesz troche mnie bola . Lekarz nic nie powiedzial ani nie zlecil rehabilitacji bo sie z nim poklocilem i mnie wyrzucili z gabinetu bo mialem juz mu w leb przycelowac bo mi wrzucil ze mi tak dobrze ze noge zlamalem . I teraz musze sam szukac rozwiazan lub pomocy .
Wysłana -
A co nie mozesz zginac w kolanie?
Wysłana -
Moge tylko wiesz sciegna i stawy bola . Zamowilem juz glukozamine . Zastane sa strasznie stawy a sciegna sciagniete . Dokładnie na karcie jest napisane :

Opis badania:

Złamanie na pograniczu trzonu i przynasady dalszej lewej kości piszczelowej z niewielkim wklinowaniem odłamków kostnych .

Rozpoznanie zasadnicze :

Złamanie nasady dalszej piszczeli
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź