SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rehabilitacja po złamaniu piszczela

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam .

Mam problem odnosnie tego ze zlamalem piszczel i mam zdjety gips po nie calych 6 tygodniach . Jak powinna wygladac moja rehabilitacja ?
Dodam ze mam opuchnieta kostke , przejdzie sama opuchlizna czy powinnem jakies oklady robic lub cwiczenia .

Prosze o porady osob ktore byly w podobnej sytuacji lub maja pojecie o tym . Poleca sogi za pomoc konkretna .

Pozdrawiam

edit: Dodam rowniez ze udo bardzo schudlo i lydka ale to wiadomo samo wroci do normy z czasem .

Zmieniony przez - Makaveli01 w dniu 2010-11-03 15:04:09
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Każdy z nasz miał w życiu sytuację, kiedy to nastąpił u niego jakiś uraz lub kontuzja, mniejsza lub większa i wie, jak to jest w takiej sytuacji. Niestety często nie mamy wpływu na powstałe urazy, gdy powstają one w sytuacji nieszczęśliwych wypadków. Z reguły złamania, czy pęknięcia kości wymagają unieruchomienia na 4-8 tygodni, do momentu całkowitego jej zrośnięcia się. Następnie, jeżeli chcemy wrócić do pełni sprawności, niezbędna jest dobra rehabilitacja.

Kość piszczelowa jest podstawową kością goleni i znajduje się między stawem skokowym a stawem kolanowym. Złamanie jej jest najczęstszym złamaniem kości długiej w organizmie człowieka. Najczęściej dochodzi do tego w wyniku upadku, wypadku, czy uprawiania sportu, np. piłki nożnej, sportów walki, czy kolarstwa. Czas powrotu do sprawności i długości rehabilitacji uzależniony jest od rodzaju złamania i dokładnego miejsca. Wyróżnić można różne rodzaje złamań kości piszczelowej:

- złamanie nasady bliższej,
- złamanie trzonu kości,
- złamanie nasady dalszej,
- złamanie trójkostkowe,
- złamanie przeciążeniowe.

Każdemu z nich towarzyszy ból, opuchlizna i zaczerwienienie. Uniemożliwia to prawidłowe funkcjonowania i wymaga udania się na SOR w celu zdiagnozowania problemu poprzez wykonanie RTG. Lekarz prowadzący określi czas zdjęcia gipsu i rozpoczęcia rehabilitacji. Zdecydowanie warto zrobić to prywatnie. Po konsultacji z fizjoterapeutą określi on jak często i przez jaki okres warto rehabilitować nogę.

Warto bez wątpienia zastosować suplementację. Profilaktycznie, jeżeli chcemy wzmocnić kości i stawy, jak i w trakcie leczenia. Polecić można Allnutrition Flex All Complete: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nikt nie pomoże ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
A co na to Twoj lekarz prowadzacy? To bylo zlamanie z przemieszczeniem? Mocno to jest teraz opuchniete?

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z lekarzem to długa historia i nic nie powiedzial . Miejsce złamania nie jest opuchniete tylko lekko kolano no i kostka jest opuchnieta srednio . Z dnia na dzien zakres ruchu w stawach sie powoli zwieksza .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Wszystko ok , zacznij powoli chodzic o kulach;)
1

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O kulach chodze caly czas . Tylko jakie cwiczenia mam wykonywac albo jakie oklady robic .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
PO co? Wszystko z czasem wroci do normy

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A stawy rozruszac po 6 tyg nie ruszania sie ? Wiesz troche mnie bola . Lekarz nic nie powiedzial ani nie zlecil rehabilitacji bo sie z nim poklocilem i mnie wyrzucili z gabinetu bo mialem juz mu w leb przycelowac bo mi wrzucil ze mi tak dobrze ze noge zlamalem . I teraz musze sam szukac rozwiazan lub pomocy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
A co nie mozesz zginac w kolanie?

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moge tylko wiesz sciegna i stawy bola . Zamowilem juz glukozamine . Zastane sa strasznie stawy a sciegna sciagniete . Dokładnie na karcie jest napisane :

Opis badania:

Złamanie na pograniczu trzonu i przynasady dalszej lewej kości piszczelowej z niewielkim wklinowaniem odłamków kostnych .

Rozpoznanie zasadnicze :

Złamanie nasady dalszej piszczeli
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wyleczyć nieuleczalne choroby!!!

Następny temat

Bronzery - Aktualnosci

WHEY premium