SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87
Wyprost do 0 stopni do granicy bólu, unikać przeprostu. Zgięcie do 90 stopni, do granicy bólu. Nic na siłę, tak jest u mnie do 6 tyg chyba ;], ale wyprost pełny i zgięcie 95 stopni do pierwszego ciągnięcia mięśni w 3 tyg. Przykurcze po nocy już prawie minimalne, szybko sie rozchodza rano.

Jak będziesz tylko napinał nie pozbędziesz się szybko przykurczy, rozciąganie pasma kulszowo-goleniowego, łydki

Zmieniony przez - Olczykim w dniu 2011-08-24 17:16:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87
Kurcze ciągle niepokoi mnie ta opuchlizna na kolanie :/ 24 dni od reko, a wygląda to z dupy... Może troszeczke ustępuje po ochładzaniu i okładach z altacetu. Poniżej fotki.

http://imageshack.us/photo/my-images/268/26082011366.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/52/26082011365.jpg

Mam o co się obawiać ? Jak napne nogę wszystko robi się twarde, w niekiedy troszeczke miękkie.

Zmieniony przez - Olczykim w dniu 2011-08-26 18:03:56

Zmieniony przez - Olczykim w dniu 2011-08-26 18:04:24

Zmieniony przez - Olczykim w dniu 2011-08-26 18:05:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 446
chodzisz na kontrole do lekarza? robi Ci usg na bierzaco?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87
Nieee lekarza zobacze dopiero za 4 tyg, USG po co ? żeby zrobić dobre USG z poprawna interpretacja musze jechać 120 km, czekać miesiąc na wizyte prywatna i zapłacić ponad 100 zł :D a nie odczuwam dyskomfortu w sprawie tej opuchlizny. Zreszta już maleje, a ruchy nogą wyprost pełny, zgięcie 90 bez problemu, więc jest ok. Czasami coś zaboli delikatnie podczas ćwiczeń ale ma prawo bo noga jest katowana. Różnica w udzie tylko 1 cm, lydka 2 cm. W środę wizyta u rehabilitanta, we wtorek była u ortopedy nawet nie oglądał kolana, zero skierowań na fizykoterapie :D LEKARZE ehhhhhh ;p
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 276
Nie będę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj.
Pytanie do osób, które miały przeprowadzaną samą artroskopię bez rekonstrukcji - ile czasu po zabiegu zajęło Wam dojście do sprawności? Nie chodzi mi tutaj o uprawianie sportów, tylko samo swobodne chodzenie. Ja jestem już 3 tygodnie po zabiegu i owszem, noga wygląda już dobrze, opuchlizna trochę się zmniejszyła, codziennie ćwiczę mięsień czworogłowy wedle zaleceń lekarza, a kąt zgięcia nogi z dnia na dzień jest coraz większy. Problem w tym, że nadal utykam na tą nogę przy chodzeniu. Czy to normalne? Mój kuzyn po wyjściu ze szpitala już po kilku dni swobodnie chodził a mieliśmy robione to samo (tj. usunięcie kikuta zerwanego więzadła krzyżowego). Jak to było w Waszym przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
3 tygodnie to długo,powinieneś już sobie w miarę sprawnie radzić.Nie mówiąc już o tym,że otwieranie kolana po to tylko,żeby usunąć kikut ACL jest dyplomatycznie mówiąc rozwiązaniem mało przyjaznym dla pacjenta i w sumie niewiele wnoszącym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 276
Tylko, że przed zabiegiem nie mogłem wyprostować nogi. Teraz jest całkiem ok, jednak to utykanie mnie trochę niepokoi.

Zmieniony przez - nicefor w dniu 2013-06-29 19:09:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
napewno miałeś tylko i wyłącznie usuwane kikuty więzadła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 276
Zerwałem więzadło i nie mogłem wyprostować nogi. Co więcej, kolano wypełniło się jakimś płynem, później jak się okazało była to krew z zerwanego więzadła. W pierwszy dzień lekarz odbarczył mi kolano z tej krwi, a na drugi miałem usunięcie zerwanego więzadła ( w karcie szpitalnej jest to określone jako usunięcie zerwanego kikuta ACL).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wypryski

Następny temat

Badanie - insulina

WHEY premium