SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regresja czy progresja ;/

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 722
Ciekawi mnie pewien fakt..poczytalem pare postow na ten temat . wiekszosc osobek twierdzi ze trening piramidowy jest najlepszy ale mnie zaciekawila "odwrotna piramida" czyli ze najwiecej na sam poczatek a pozniej zwiekszajac powtorzenia i zmniejszajac ciezar.osobiscie uwazam ze ta druga opcja ma wiekszy sens ale co wy na to ??

"Rana od miecza goi się wolno, od złego słowa nigdy "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Regresja jest w miare ciekawa, ponieważ pozwala na początku wymusić z mięśnia jego maksymalną siłe na maksymalnie duży ciężar a potem poruszyć reszte włókien robiąc więcej powtórzeń mniejszym ciężarem. Dużo ludzi pisze o tym, że 8-12 powtórzeń na mase to stereotyp ale jednak z moich doświadczeń wynika, że lepiej zrobić np. na klate 4x6 wyciskanie i zmasakrować klatke dużym ciężarem niż machać bez celu po 12-15 powtórzeń, żeby trochę poćwiczyć wytrzymałość. Jestem za tym aby powrócić do tego co było kiedyś tzn. masa = max 12 powtórzeń. A wracając do regresji to jak wspominałem jest naprawde niezła lecz wydaję mi się, że stały ciężar jest lepszy. Pozdrawiam

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Progresja jest lepsza według mnie. Regresja też co prawda niezła jest, ale według mnie progresja daje lepsze efekty. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 398 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2880
pierwsze cwiczenie rob progresja a jak chcesz robic regresje to rob w drugim cwiczeniu-spytasz pewnie dlaczego??
juz odpowiadam- dlatego ze cwiczenie odrazu z duzym ciezarem wymaga odpowiedni rozgrzania bo mozesz sobie narobic kontuzji

rob I cwiczenie progresja a II regresja

...:::motto na dziś masa musi iść:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ponczek_ to trzeba poprzedzić kilkoma seriami rozgrzewkowymi z mniejszym cięzarem.

a nie, że od razu przymus na 2 ćwiczenie.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 398 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2880
no tez tak mozna
ja robilem progresje a potem regrejsjie i bylo dobrze ale ty oczywiscie tez masz racje

...:::motto na dziś masa musi iść:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1077 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27873
dzisiaj zrobilem regresja na bica i moje wrazenia sa jaknajbardziej pozytywne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
bo to jest dobra metoda, ale mysle że jest to środek nmiej na masę/choc także/ a wiecej na wytrzymałosć siłową a także na jakość mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 722
a np. nie moglbym polaczyc jednego z drugim na mase np. 1 tydzien progresja 2 tydz regresja?? i czy regresaja/progresja robic wszystkie cwiczenia czy tylko wybrane miesnie tak cwiczyc?? ;>

"Rana od miecza goi się wolno, od złego słowa nigdy "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 818
moze zrob jeden cykl z progresja a nastepny z regresja. mozliwe ze beda dobre efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
podziel sobie to na cykle, jesli chodzi o grupy to możesz poeksperymentować jedną tak inna inaczej, jednak narazie lepiej zrób najpierw progresje a potem cykl z regresją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
APOKALIPSA: sadze ze o tym czy to jest srodek na sile, mase czy wytrzymalosc silowa decyduje glownie dobor ciezaru i il powt.
Wg mnie jest to bardzo NATURALNY I ZDROWOROZSADKOWY sposob an cwiczenie.

Najpierw robie na rozgrzewke progresje silowa z duzym zapasem sil:
wyc lezac: 65*5, 85*4, 105*3, 125*2, 145*1, 155*1,

a potem serir glone:
165*4(=ciezar glowny)
132,5*6-8(=80% ciezaru glownego)
100*10-15(=60% ciezaru glownego)

jesli juz mam poczucie ze potrzebuje drugiego cwiczenia to na pewno nie ma sensu sie zylowac, tylko pompka i do domu, np

wyc sztangielek skos: 3*12-15powt na 30-40kg(nudzi mi sie staly ciezar, ale tu juz nie o ciezary chodzi a o technike itp...


Zwykla progresja powinna oszczedzac sily az na ostatnie CIEZKIE serie, nie jest to przeciez metoda na male ciezary, ale regresja bardziej oszczedza sily na serie glowna i dlatego lepiej ja oceniam.

ani pro- , ani reg- nie stosuj juz w dalszych cwiczeniach, chyba ze w funkcyjnie rozniacych sie grupach: przysiady i uginania nog, przednie i boczne barki, martwy ciag i wioslowanie, itd... ale niekoniecznie rzecz jasna!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do ocenki...

Następny temat

Jakie rękawiczki kupić ?

Wiecej