SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja w sportach walki , kontuzje

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1886

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 957 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26506
Siema.
Od około 6-7 miesięcy 3 razy w tyg. trenuje MT , Boks oraz co 2-3 tygodnie zapasy. I tu pojawia się największy problem. Po każdym treningu klinczu i obaleń mam problem z przedramionami i łokciami , czasem do tego stopnia że nie mogę utrzymać rąk przy twarzy - ręce jakby spuchnięte, a od strony łokcia głównie w prawej ręce promieniuje taki nieznośny ból. Teoretycznie nie jest bardzo mocny ale promieniuje od łokcia w strony przedramiona . Taki ból również często towarzyszy przy tarczowaniu gdy otrzymam sierpowy i ręka odskoczy. Ból po zapasach utrzymuje się nawet do ok 2 tygodni stąd trenuje tylko 2 razy w miesiącu - mimo bólu. Jakie macie sposoby na regeneracje organizmu, unikanie kontuzji, jaka suplementacja około treningowa. Obecnie wcinam jedynie witaminy , mysle o dorzuceniu po treningowo BCAA + ew. jakieś carbo. Kiedyś cwiczyłem głównie kulturystyke dieta była, siła też a problemów z rękami nie było :/ . Czy możliwe jest ze moje ścięgna, mięśnie, przyczepy są nie przygotowane do takiego wysiłku "szarpanego" ? tylko to trwa już pół roku a może powinienem udać się do lekarza sportowego zrobić rtg/ usg rąk ? Łokieć tenisisty ?

Jeszcze będzie czas - by odpoczywać ... YESSSS

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
3 razy w tygodniu trenujesz MT i boks, czyli w sumie 6 razy, czy po prostu 3 razy w tygodniu masz trening i mieszasz sportami? Najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem. Zrób sobie kilka dni przerwy i wróć na treningi. Jak problem pojawi się np. przy wspomnianym sierpie to nie będzie to kwestia regeneracji, a jakiś poważniejszy problem. Zresztą w ogóle nie brzmi to jak problem z regeneracją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 957 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26506
dzięki. 2x MT , 1 boks + 1 zapasy/ week . Dziękuje za podpowiedź

Jeszcze będzie czas - by odpoczywać ... YESSSS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Te bole glownie pojawiaja sie pod przestrzeleniu. Gdy wyprowadzisz mocny cios w powietrze i wszystko pojdzie w stawy. Pojawiaja sie tez jak masz chu**wego partnera treningowego, ktory nie "lapie" poprawnie twoich ciosow. Gdy ty uderzasz, on musi lekko w reka stawic opor, zebys nie uderzal w powietze.

Odnosnie hakow, gdy ty trzymasz "lapy". Musisz wypracowac sobie dobry kat dla ciebie, tak by przy mocnym haku twojego partnera treningowego nie szlo wszystko w bark i lokiec. Tu musisz sobie sam wypracowac "technike". Wazne bys trzymal "lape" w miare poprawnie, by twoj kumpel nie wyuczyl sie zlych nawykow. Dla mnie dziala, gdy stoje normalnie w gardzie i wylapuje tuz przed szczeka. Gorzej jest z reka "z przodu" tu opiera sobie lokiec o bok brzucha, gdybym chronil sie przed hakiem na bebechy. Wyprobuj sobie, ale najpierw odczekaj az bole mina, bo bedzie tylko gorzej. To moze trwac nawet pare tygodni.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks a siłownia

Następny temat

Sporty walki, trening w klubie a co dodatkowo

WHEY premium