SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Regeneracja stawów

Wysłana -
Cześć,

planuje kupić jakiś produkt na regenerację stawów. Czasami odczuwam delikatny ból w lewym łokciu i kolanie, do tego strzelanie w stawach (tutaj wiem, że muszę więcej się rozciągać).
Planuje kupić Flexit, 2 puszki i brać po 10mg dziennie (profilaktycznie) przez 80 dni, do tego witamina C 1-2g ED i Omega 3 (1g ED). Zastanawiałem się nad Cissusem z 7Nutrition, bo od pewnego czasu dokucza mi trochę prostownik, a też to lewe kolano czasami odzywa się mocniej. Uważacie, że jest sens czy lepiej się wstrzymać i zobaczyć jak sam Flexit z resztą podziała? I ewentualnie dokupić Cissusa za jakieś 2 miesiące?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
wrzuć felxit i resztę jak napisałeś, uważaj na technikę, wprowadź ćwiczenia mobilizacyjne - może warto udać się do fizjoterapeuty, który zaleci odpowiednie ćwiczenia?
Co do Cissusa, odpuść, brak wiarygodnych badań na skuteczność w działaniu
Wysłana -
Dzięki za odpowiedź. A według Ciebie jest sens dokupić osobno MSM i dodawać do Flexita po 2-3g ED? Bo chyba MSM jako składnik najlepiej działa z całego składu Flexita.
Wysłana -
może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi, do poczytania: https://potreningu.pl/articles/5778/msm-allnutrition-na-problemy-ze-stawami 
Wysłana -
kwestia faktycznie co jest problemem, kolano czy lokiec moze bolec z powodu przeciazen treningowych, gdzie wdal sie lekki stan zapalny, ktorego nalezaloby wyciszyc
lub kwestia czy to nie jest wina braku mobilnosci tkanek i przeciazen w tym zwiazanych
Wysłana -
W lewym kolanie mi strzyka, szczególnie rano po przebudzenia często strzela mi (raz) w kolanie. Z kolei w łokciu strzyka mi np. podczas uginania francuskiego jednorącz, ale ogólnie ból w lewym łokciu jest minimalny i rzadki. Na dzień dzisiejszy planuje zawsze po treningu się rozciągać (ok.5-7 minut) i dokupić jakieś suplementy np, Flexit + MSM w ilości 2gED, żeby wspomóc stawy. Jeśli to nie ustąpi to wiadomo - prześwietlenie i wizyta u fizjo.

A co do MSM - jak długo stosować? Flexit wystarczy mi na 80 dni i potem planowałem ok. 4 tygodnie przerwy. MSM wystarczy mi na więcej. Lepiej też brać 80 dni i potem zrobić przerwę czy dłużej?
Wysłana -
Chyba 10 g a nie mg, jak dwie puszki, pierwszą bym dał porcja 20g kolejna po 10g.
Wysłana -
Tak, 10g ;)
Ok, a co do MSM? 80 dni i przerwa?
Wysłana -
Tak. Może być 80 dni. Do tego np. Boswellia Serrata.
Wysłana -
Flexit razem z MSM brać najlepiej na czczo czy po posiłku? Lepiej po czy przed treningiem?
Pytałem już wcześniej, ale - MSM lepiej na początku brać 2 czy 3g ED? Potem zwiększać dawkę np. za 40 dni?
Wysłana -
w sumie nie ma wiekszego znaczenia pora przyjecia obu produktow
msm daj 3g
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź