SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja organizmu po ciężkiej pracy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 46 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 405
Witam, potrzebuję małej pomocy. Mam 40 lat, pracuję jako górnik 1200 metrów pod ziemią i jest to bardzo ciężka praca fizyczna w warunkach wysokiej temperatury, dużej wilgotności i zapyleniu. Po pracy często jestem zmęczony i nic mi się nie chce, a lubie spędzać czas w ruchu. Gram w koszykówkę, ćwiczę w domu, a po takie pracy po prostu mi się nie chce. Staram się zdrowo odżywiać, moja dieta głównie oparta jest na białku, dużo piersi, ryby i warzyw. Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu energii po pracy. Czy zmienić coś w diecie, czy używać jakiś suplementów?

Z poważaniem

Grzesiek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Niewiele nam to mówi. Musimy mieć wszystko wyliczone. Zapotrzebowanie kaloryczne i dieta według zrzutu ekranu dziennika żywieniowego potreningu.pl Skupmy się na tym a ew. później ponyślimy o dodatkach.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Niestety ale białko to akurat słaba energia , potrzebujesz rownież weglowodanow o tłuszczy żeby funkcjonować .
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak zabrac-sie-za-ukladanie-diety
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal, jeżeli masa to dodajesz Ok 300 kcal
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 46 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 405
Wszystko super, tylko to wszystko to jakieś schematy, wyliczenia, a ja potrzebuję porady sprawdzonej. Dbam o sylwetkę, ale nie aż tak fanatycznie, dbam o posiłki ale nie, aż tak bardzie restrykcyjnie. Po prostu potrzebuje porady co zjeść po ciężkiej pracy, aby odzyskać energię i siłę, np garść orzechów + warzywa lub ziemniaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
przypuszczalnie spora część węglowodanów, ale ciężko cokolwiek dopomóc jeśli nie widzimy zarysu twojego przykładowego żywienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 46 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 405
Np:
Sniadanie: jajecznica na bekonie + papryka + pomidor+banan
Drugi posiłek: bułka razowa z piersią kurczaka+sałata+cebula+kiełki
Trzeci posiłek: Pierś lub ryba z brokułami i ryżem lub kaszą + jabłko
Czwarty posiłek: Gotowane warzywa (brokuły,fasola,itp) z piersią
Piaty posiłek: bułka razowa z szynką + serek wiejski.

Po posiłkach piję zieloną herbatę, wodę niegazowaną.

Oczywiście tak nie jest codziennie, ale mniej więcej, jem sporo orzechów włoskich i nerkowca.

Czy to coś pomogło aby mi pomóc




Zmieniony przez - gregory_07 w dniu 2017-06-13 19:03:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jedzenie w dzień to jedno, ale po ciężkiej pracy warto wrzucić coś na regenerację w nocy. Polecam ZMA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Niezbędne będą podstawy. Dobra dieta i około 8 godzin snu dziennie. Dostałeś link odnośnie wyliczenia zapotrzebowania kcal. Wklej wyliczenia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Sen plus odpowiednia ilosc kalorii ja tez robie na scianie po robocie drzemka i siłownia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
który posiłek że tak powiem ten po pracy jest

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
coffee napa możesz wypróbować
sam jadłospis powiedziałbym, że nawet znośnie. Pytanie jakie porcje tego lecą - żeby nie było za mało. Kalorie możesz orientacyjne policzyć, żeby mieć taki punkt odniesienia, czy jesz za mało, czy wystarczająco. Sam w większości takich przypadków nie jest fanem sztywnego liczenia kalorii, ryżu co do grama itp.



Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-06-13 21:50:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 46 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 405
Spie po 7-8h dziennie,pracuje na cztery zmiany i tutaj lazdego tygodnia ma inne pory jedzenia,ra sniadanie jem o 6.00 rano, a w nastepnym tygodniu o 14.00.Posilki sa na tyle duze,ze nie czuje po nich glodu ani przejedzenia.Jutro sprobuje wyliczyc to zapotrzebowNie na kalorie i kupie to ZMA moze akurat cos zmieni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rodzaj diety - wybór

Wiecej