SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Regeneracja

Wysłana -
Czy moglibyście polecić mi jakieś suplementy pomocne w szybszej regeneracji organizmu, które będę mógł łączyć z BCAA?
Uprawiam bieganie i piłkę nożna.
Już kilka razy przerabiałem przetrenowanie i chciałbym tego uniknąć, przy wykonywaniu 6-7 treningów w tygodniu (4 biegowe i 3 piłkarskie)
Oczywiście stosuje urozmaicona dietę bogata w węglowodany oraz witaminy .

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
witaj, poza BCAA warto tutaj zadbac jedynie o odpowiedni sen, stad dodatek np. ZMA (cynk, magnez) moze poprawic jego glebokosc, co przelozy sie na lepsza regeneracje.
z innych produktow masz adaptogeny
rozeniec gorski, ashwagadnha,

mozna pomyslec dodatkowo nad NAC i MSM
Wysłana -
jak zadbasz o odpowiednią dietę przede wszystkim , odpowiednio zaplanowane treningi i odpowiednio długi sen i czas na regenerację to nie dojdziesz do przetrenowania ;) Poza tym czym jest dla Ciebie przetrenowanie??? ;)
Wysłana -
Przede wszystkim drażliwość, brak chęci, ogólne osłabienie, problemy z trawieniem, dużo słabsze wyniki, dosypianie w dzień.
Wysłana -
masz tego typu objawy obecnie? jak tak mozliwe bedzie wprowadzenie po prostu kilkudniowje przerwy
Wysłana -
Nie, w tej chwili jest Ok. Miewałem już niejednokrotnie.
Chce tym razem zapobiec tym objawom.
Wysłana -
Warto pamiętać o czymś takim, jak strategiczne roztrenowanie. Cykl treningowy powinientrwać ok 10tyg.
Wysłana -
jw, jak zywieniowo jest ok, jak i suplementacja jest dograna, a pojawia sie tego typu oznaki, to konieczne jest wykonywanie wlasnie krotkich okresow z mniejsza intensywnoscia wysilkowa
Wysłana -
Tutaj możesz poczytać więcej na ten temat: https://potreningu.pl/articles/595/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja---trening-i-odzywianie-w-tym-okresie 
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź