SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Regeneracja

Wysłana -
Mam pytanko:czy regularne spanie 9 godzin sprzyja regeneracji lepiej niż 8-godzinny sen?Z góry dziękuję
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie koniecznie, 8 godzin to i tak jest sporo, różnicy mozesz nie zauważyć
Wysłana -
Nawet przy częstych treningach?Jak mogę polepszyć regenerację by móc częściej i ciężej trenować?Z góry dziękuję
Wysłana -
Dobrze by bylo chodzic spac o rownych godzinach, niekoniecznie musi to byc 8-9 godzin.
Wysłana -
ta godzina nie będzie miała znaczenia, co innego np 5-6 godzin to już różnicę zrobi, ja mam tak że jak pośpię za długo to czuje się rozbity.
Wysłana -
Regeneracja to nie tylko długość snu ale również jego jakość. Co więcej na regenerację ma również wpływ dieta oraz nasz poziom stresu.
Wysłana -
A powiesz mi jak mogę polepszyć swoją regenerację przez dietę lub jak zwiększyć jakość snu?Z góry dziękuję
Wysłana -
Tutaj jeden z moich artykułów na temat regeneracji :) https://potreningu.pl/articles/5379/fundamentalne-zasady-dobrej-regeneracji Jeżeli chodzi o dietę, jest to szerszy temat.
Wysłana -
teoretycznie 9h bedzie lepsze niz 8
jednak do tego dochodzi zbyt duzo zmiennych, aby stwierdzic jednoznacznie po jednostce czasu, zy faktycznie tak bedzie
Wysłana -
Godzina przy tej ilości jakiejśc większej różnicy nie zrobi, ale jeśli czujesz potrzebe to śpij dłużej.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź