SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Refluks miał ktoś ten problem ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam
Od ponad roku walczę z refluksem a to wszystko zaczęło się od wprowadzenia diety na masę. Miałem prawie dziennie 4 tys kcal z odżywkami( diete wprowadziłem z dnia na dzień jadłem wszystko bez liczenia i nagle 4 tys kcal). Po 3 tyg stosowania diety zaczął się ból gardła i mam do tej pory. A to wszystko przez cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku ( chyba przeciążyłem dolny zwieracz i teraz się nie domyka dlatego kwas się cofa) Biorę masę leków na ale nie pomaga. Miał ktoś taki problem ?
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
tak każdy co idzie na medycynę chce ładować tabletki w pacjentów i hajc na tym robić
i wszyscy są ograniczeni bo ich uczą starsi co mają interes
najpierw się uczą anatomii , fizjologii czy biochemii żeby później wiedzieć jaki co mechanizm działania
oczywiście jest pewne lobby farmaceutyczne , sponsorowanie badań itp. i to wszyscy wiemy
a co innego tworzyć z tego spisek międzynarodowy lekarzy
odpuszczam już tą rozmową... do niczego ona nie zmierza
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21749 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
https://www.sfd.pl/tag/refluks/ 
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
krzykacz

dzięki za link biorę się za czytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
lutek008
Witam
Od ponad roku walczę z refluksem a to wszystko zaczęło się od wprowadzenia diety na masę. Miałem prawie dziennie 4 tys kcal z odżywkami( diete wprowadziłem z dnia na dzień jadłem wszystko bez liczenia i nagle 4 tys kcal). Po 3 tyg stosowania diety zaczął się ból gardła i mam do tej pory. A to wszystko przez cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku ( chyba przeciążyłem dolny zwieracz i teraz się nie domyka dlatego kwas się cofa) Biorę masę leków na ale nie pomaga. Miał ktoś taki problem ?
Pozdrawiam


zdecydowanie na początek zmniejsz ilość spożywanych kacl jeśli zaobserwowałeś to po ich zwiększeniu, samych przyczyn refluksu może być wiele i jeśli dalej będzie on obecny będziesz wymagał konsultacji u specjalisty
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jeśli pojawiło się to dopiero przy większej ilości żarcia to może jednak to dyspepsja, a nie refluks. Więc osobiście spróbowałbym z rzeczami tj. ocet jabłkowy, enzymy, betaina hcl.
Leki z grupy IPP, antagonisty receptora h2? Jeśli to dyspepsja to one tylko pogłębią problem. Miałeś wykonywane jakieś badania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Właśnie te leki nie pomagają nic.
Moja główna dolegliwości jest ból gardła przełyku mam stan zapalny z którego zaczynają się robić wrzody.
Z tego co wiem na wrzody nie wolno używać octu jabłkowego? Szkoda że tak późno się o nim dowiedziałem bo jeszcze nie dawno było tyko zapalenie
A miałem badania robione
Gastroskopie
Rtg przełyku z kontrastem
Usg brzucha
Badania krwi
Wymaz
I tylko w gastroskopii mi wyszło zapalenie i niestrawność


Zmieniony przez - lutek008 w dniu 2018-07-09 10:44:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
W gastroskopii test na helicobactera był?
Tak, jeśli masz wrzody to metody "dokwaszania" niestety odpadają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
A jeszcze nie dawno nie było wrzodow :-/ test na helikobakterolie miałem robiona z kału i krwi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
gdzie masz te wrzody? w przełyku?
jakie leki przyjmujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Emanera 40
Zirid 50
To biorę aktualnie
Nie miałem kolejnej gastroskopii i nie wiem teraz jak wygląda cały przełyk i żołądek.
Mam 2 widoczne wrzody na początku przełyku widać jak się zajrzy do ust
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32871 Napisanych postów 23018 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277717
Ja miewam cofke jak jestem na masie a na redu zero objawów , u mnie objawia się uczuciem kluski w gardle , ciąglym odchrząkiwaniem czegoś i odbijaniem . Nauczylem się z tym żyć bo mam to od małego a odkąd cwicze i pilnuje diety wiem co powoduje cofke i sam wiem jak moge temu zaradzić .Lekarze od zawsze zwalali na nerwy ww, objawy .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odpowiedni trening siłowy, biorąc pod uwagę schorzenie.

Wiecej