SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Refluks miał ktoś ten problem ?

Wysłana -
Witam
Od ponad roku walczę z refluksem a to wszystko zaczęło się od wprowadzenia diety na masę. Miałem prawie dziennie 4 tys kcal z odżywkami( diete wprowadziłem z dnia na dzień jadłem wszystko bez liczenia i nagle 4 tys kcal). Po 3 tyg stosowania diety zaczął się ból gardła i mam do tej pory. A to wszystko przez cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku ( chyba przeciążyłem dolny zwieracz i teraz się nie domyka dlatego kwas się cofa) Biorę masę leków na ale nie pomaga. Miał ktoś taki problem ?
Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
http://www.sfd.pl/tag/refluks/ 
Wysłana -
krzykacz
http://www.sfd.pl/tag/refluks/

dzięki za link biorę się za czytanie
Wysłana -
lutek008
Witam
Od ponad roku walczę z refluksem a to wszystko zaczęło się od wprowadzenia diety na masę. Miałem prawie dziennie 4 tys kcal z odżywkami( diete wprowadziłem z dnia na dzień jadłem wszystko bez liczenia i nagle 4 tys kcal). Po 3 tyg stosowania diety zaczął się ból gardła i mam do tej pory. A to wszystko przez cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku ( chyba przeciążyłem dolny zwieracz i teraz się nie domyka dlatego kwas się cofa) Biorę masę leków na ale nie pomaga. Miał ktoś taki problem ?
Pozdrawiam

zdecydowanie na początek zmniejsz ilość spożywanych kacl jeśli zaobserwowałeś to po ich zwiększeniu, samych przyczyn refluksu może być wiele i jeśli dalej będzie on obecny będziesz wymagał konsultacji u specjalisty
Wysłana -
Jeśli pojawiło się to dopiero przy większej ilości żarcia to może jednak to dyspepsja, a nie refluks. Więc osobiście spróbowałbym z rzeczami tj. ocet jabłkowy, enzymy, betaina hcl.
Leki z grupy IPP, antagonisty receptora h2? Jeśli to dyspepsja to one tylko pogłębią problem. Miałeś wykonywane jakieś badania?
Wysłana -
Właśnie te leki nie pomagają nic.
Moja główna dolegliwości jest ból gardła przełyku mam stan zapalny z którego zaczynają się robić wrzody.
Z tego co wiem na wrzody nie wolno używać octu jabłkowego? Szkoda że tak późno się o nim dowiedziałem bo jeszcze nie dawno było tyko zapalenie
A miałem badania robione
Gastroskopie
Rtg przełyku z kontrastem
Usg brzucha
Badania krwi
Wymaz
I tylko w gastroskopii mi wyszło zapalenie i niestrawność

Zmieniony przez - lutek008 w dniu 2018-07-09 10:44:58
Wysłana -
W gastroskopii test na helicobactera był?
Tak, jeśli masz wrzody to metody "dokwaszania" niestety odpadają.
Wysłana -
A jeszcze nie dawno nie było wrzodow :-/ test na helikobakterolie miałem robiona z kału i krwi
Wysłana -
gdzie masz te wrzody? w przełyku?
jakie leki przyjmujesz?
Wysłana -
Emanera 40
Zirid 50
To biorę aktualnie
Nie miałem kolejnej gastroskopii i nie wiem teraz jak wygląda cały przełyk i żołądek.
Mam 2 widoczne wrzody na początku przełyku widać jak się zajrzy do ust
Wysłana -
Ja miewam cofke jak jestem na masie a na redu zero objawów , u mnie objawia się uczuciem kluski w gardle , ciąglym odchrząkiwaniem czegoś i odbijaniem . Nauczylem się z tym żyć bo mam to od małego a odkąd cwicze i pilnuje diety wiem co powoduje cofke i sam wiem jak moge temu zaradzić .Lekarze od zawsze zwalali na nerwy ww, objawy .
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź