SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Refleksje po zażywaniu SA

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15905

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie czytając to forum widzę , że wielu "małolatów" jest strasznie napalonych na SA . Jeśli to co napiszę zniechęci przynajmniej jednego z nich do brania , to będę zadowolony .

Mam 24 lata i na siłowni ćwiczę o.k.4 lat ( z przerwą na wojsko).Trenuję razem z kumplem .

Cała zabawa zaczęła się po roku treningów . Kumpel załatwił wtedy pierwszy raz SA , a dokładniej omnadren . Chciałem wziąść wtedy razem z nim , ale mam wujka który jest lekarzem i zapytałem go co o tym sądzi . Kiedy mi wszystko wytłumaczył zrozumiałem , że nie warto ryzykować zdrowiem , i przekazałem całą tą wiedzę kumplowi . On jednak nie chciał słuchać no i się zaczęło . Najpierw zrobił cykl z omnadrenu o mety . Na sile ok.15 kg i na masie 8 kg mu przybyło . Ja stałem w miejscu .
Przez następne trzy lata zrobił kilkanaście cyklów z omnadrenu , metanabolu , testosteronu i deki . Na wadze przybyło mu ok.24 kg. Siła skoczyła mu kilkadziesiąt procent . A ja ? Ciągle na sucho , ale wcale nie narzekałem . Masa powoli ale szła w górę , siła także . Oczywiście nie mogłem się z nim równać . Aż nadszedł dzień 10.07.2002 r. Po skończonym cyklu z 10 deki i 20 testosteronu zaczęły się jego kłopoty . Zaczęło go boleć serce , strasznie się męczył na treningu , a pocił się jak świnia .
Namówiłem go w końcu żeby poszedł do lekarza . I tu szok!!!! Ciśnienie 180/120 , kiedy lekarka usłyszała ile wziął , złapała się za głowę . Dostał zakaz całkowitego wykonywania wysiłku fizycznego , leki na obniżenie ciśnienia , i nakaz zrobienia wszystkich badań.Ale to był dopiero początek .

Przed tygodniem karetka zabrała go z domu ! CIśnienie 200/140 ! Obecnie leży w szpitalu , lekarze stwierdzili przerost mięśnia sercowego i coś tam jeszcze . Jego stan się powoli poprawia , ale nigdy już nie wróci do zdrowia.

Jego kariera trwała 4 lata , i własnie się skończyła ! Może zapomnieć o wysiłku i o jakiejkolwiek ciężkiej pracy ( tak przynajmniej mówią lekarze ).

A ja ? Nadal ćwiczę , właśnie zamierzam zabrać się za suplementy ( po 4 latach treningu! ) i zamierzam dalej dążyć do wyznaczonego przez siebie celu .

Jeżeli ten artykuł ustrzeże przynajmniej jedną osobę przed zażywaniem SA , to będę bardzo zadowolony . Oczywiście każdy ma wolną wolę i może decydować za siebie .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo dobry post, powodzenia.


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Coolbart to może TY pierwszy dasz mi soga co ? Przydałby się jakiś .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1079 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15937
Chlopak mial swoje 4 lata ale przegral zycie. Ale coz... kazdy decyduje za siebie i trzeba to zaakceptowac. Rola osob trzecich powinno byc informowanie przed konsekfencjami takich dzialan , decyzje jednak kazdy SAM. Ode mnie masz soga

POZDRAWIAM !!!

>>> doradca w Dopingu <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Pipes . Pisząc ten tekst , moim zamiarem nie było przekonywanie kogoś do tego żeby brał lub nie . Poprostu chciałem podać przykład , czym może się to skończyć . A jak widzę post w stylu : "Mam 14 lat i chcę wziaść 100 mety " to mi się słabo robi ! Chcę tylko , żeby te "dzieciaki" zrozumiały , że zaczynając tak wcześnie , to w wieku 19-20 lat mogą juz nie mieć zdrowia , i mogą zapomnieć o karierze sportowej .

W każdym bądż razie nikogo do niczego nie namawiam , a SA to też leki ... więc decyzja należy do was .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1079 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15937
Ciesze sie Cibi1 ze podchodzisz do tego w ten sposob.

Odciaganie kogos na sile od sterydow moze(nie musi) przyniesc odwrotny skutek. Uwazam ze ukazywanie zagrozenia jest duzo lepsze, gdyz daje do myslenia I nawet jezeli ktos zdecyduje sie brac to bedzie mial na uwadze wlasne zdrowie a nie tylko przyrosty. W ten sposob uczy sie ludzi myslenia.

Ja uwazam ze koks jest dla ludzi , tylko ze trzeba do niego dorosnac fizycznie i psychicznie. Ze trzeba zrozumiec istote sprawy tj. poznac dzialanie , efektu uboczne leku i teoretyczne przyrosty. Nalezy tez zastonowic sie w jaki inny sposob osiagnac zamierzony cel czy czasem alternatywna droga nie jest lepsza. A kiedy sie juz ostatecznie nastawi aby brac to trzeba to poprostu robic z glowa >

POZDRAWIAM wszystkich !!!!

>>> doradca w Dopingu <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiscie sog.


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Coolbart ty znowu w dopigu????

marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
to ode mnie tez lap...



Pozdrawiam
Dezir

-==PINGwin pOWERed==-

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
Bravo - dobry art i oczywiscie sog

"idz wyprostowany wsrod tych co na kolanach"

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1520 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 31223
Ode mnie tez masz soga ale za co innego. Za to ze udalo Ci sie 4 lata trenowac bez suplementow.


BLo

hmmmm

BLo

hmmmm

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Deca + Winstrol

Następny temat

Pilnie do Gohana

Wiecej