SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukować masować ?

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962
Masuje na oko, żadnej diety, jedynie zdrowe jedzenie. Cardio ogranicza się do wf w szkole , w sumie 1x w tygodniu biegamy :) Kompletnie nie wiem co teraz robić, od mojej masy przybyło 1cm w bicepsie i troche klata urosła. Zalało chyba trochę fatem.

Wiek 17,5
Wzrost 183
Aktualnie 84.8 kg:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Wybór celu treningowego jest często największym problemem osób trenujących. Szczególnych tych początkujących. Większości wydawać by się mogło, że skoro nie mamy zbyt wiele mięśni, to pierwsze co powinni robić, to właśnie ich budowa. Osoby takie nie zdają sobie sprawy z tego, że mimo małej ilości mięśni, mają stosunkowo dużo tkanki tłuszczowej. Taka sytuacja powoduje, że dużo trudniej jest nam budować dobrej jakości mięśnie. Kończy się to z reguły następującymi wynikami po 2-3 miesiącach: +5 cm w pasie, +1,5 cm w bicepsie, +2 cm w udzie, +4 kg masy ciała. Budujemy trochę mięśni i sporo tkanki tłuszczowej. Niestety, im wyższy jej poziom, z jakiego zaczynamy, tym gorsze będą nasze wyniki. Z reguły określa się, że 15% to wartość, która powinna nam sugerować redukcję tkanki tłuszczowej. Przy tej wartości nasza wrażliwość insulinowa znacznie się pogarsza i odkłada się więcej tłuszczu w organizmie.

W Twojej sytuacji wygląda to podobnie. Masz niewiele mięśni, ale w stosunku do ich ilości dość sporo tkanki tłuszczowej. Dlatego też warto ją zredukować jak najniżej, aby później budować dobrej jakości mięśnie. Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj: https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html.

Zapraszam więc do działu odżywianie i odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html. Moderatorzy i doradcy w nim udzielający porad na pewno pomogą Ci wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, ilość makroskładników i odpowiedni dobór ich źródeł.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
wyredukowałbym solidnie i zaczął dopiero budowę dobrej jakościowo masy, widać ze teraz zbednego balasu jest sporo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962
Jak widać na drugim foto 76 kg , to redukcja była dość mocna, na tyle że spalilem przez wakacje wszystkie mięsnie na rowerze ...


Zmieniony przez - athrenalineee w dniu 2018-01-02 08:26:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962

Tak to wygląda teraz po śniadaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
nadal masz sporo fatu i tak samo miałeś go na foto z 76kg, więc zapraszam do działu www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html w celu ulozenia dobrej diety, potem kwestia treningu, ewentualnie suplementacji

mozesz masować i z obecnego poziomu, dokadajac niepotrzebne kilogramy sredniej jakosci i potem meczyc sie mocniej na redukcji, koniec końcu efekt bedzie slabszy na pewno , niz jak to zrobisz na odwrot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962
Ale przy tym 76kg byłem jak wieszak. https://www.sfd.pl/Co_mogę_dodać_-t1159592.html mój temat z dietą.. A co jakbym masowal do końca lutego potem redukcja 6 tygodni i masa 10 tygodni potem dłuższa redukcja?


Zmieniony przez - athrenalineee w dniu 2018-01-02 09:38:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak dla mnie coś jest nie tak. Zrobiłeś prawie 9kg masy z czego prawie wszystko jak nie wszystko to smalec. Proponuję odwiedzić jeszcze dział trening.
Co do samego pytania jak dla mnie powinieneś zrzucić chociaż z 5kg zanim weźmiesz się za masę. Na prawdę zalać się jak świnia nie jest sztuka, a później tylko strata czasu na redukcję. Rób masę powoli. Spiesząc się tak prawdę mówiąc dokładasz sobie nie potrzebnej roboty i jak już napisałem tracisz przy tym czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962
No trochę klata urosła i 1cm w Bicepsie. Czyli 8 tyg redukcji potem masa? Nie wiadomo skąd ten tłuszcz, może brak cardio jako tako? Jadłem w miarę zdrowo ale na oko


Zmieniony przez - athrenalineee w dniu 2018-01-02 20:22:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...a pomyślałeś, że ten 1cm w bicepsie w większości nie jest spowodowany wzrostem mięśnia lecz tłuszczu?
Smalec odkłada się nie tylko na brzuchu i tyłku, lecz na całym ciele łącznie z ramionami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 76 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4962
No to dobra cisne 6 tygodni redukcji ale takiej wolnej, potem dopinam diete i zwiększam pomału cisne masówke czystą do maja, będę uważał na kalorie. Problem jest w tym, że mój metabolizm w tym wieku szaleje, do tego dużo stresu, różnie z tym jedzeniem, bo czasem jem to co mama ugotuje :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szczerze odwiedź jeszcze dział trening bo tu też może leżeć problem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybka porada

Następny temat

Obecna forma, naturalnie, powoli!

WHEY premium